آفریقا برای مقابله با بحران قریب الوقوع بدهی به بیش از پیشنهادهای G20 نیاز دارد اخبار آنگولا

[ad_1]

به گفته سیاستمداران ، تحلیل گران و سرمایه گذاران ، کشورهای آفریقایی با بحران بدهی دیگری روبرو هستند و بیش از آنچه آخرین برنامه بدهی G20 به آنها پیشنهاد می کند برای مقابله با مشکلات و حفظ سرمایه گذاری های بسیار مورد نیاز ، به کمک طولانی مدت نیاز دارند.

تقریباً 40 درصد از کشورهای جنوب صحرای آفریقا در اوایل سال جاری در معرض بدهی بودند یا در معرض خطر بدهی بودند ، در حالی که جمعه گذشته زامبیا به عنوان اولین قصور قاره از طرف این قاره تبدیل شد.

ایالات متحده ، چین و سایر کشورهای G20 حداقل تا اواسط سال 2021 به فقیرترین کشورهای جهان – بسیاری از آنها در آفریقا – کمک می کنند و قوانین محافظت مجدد بدهی های دولتی را برای محافظت در برابر خطر بیان می کنند. از حالت پیش فرض پس از بحران ویروس کرونا.

اما این برنامه ها برای تأمین فضای تنفسی کوتاه مدت ممکن است به اندازه کافی پیش نرود.

ورا سونگوه ، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای آفریقا ، هشدار داد: “نقدینگی پایدار و مجموعه ای ساختار یافته از ابزارهای بازیابی و بازیابی باید در سال 2021 با مشارکت بین بازارهای در حال ظهور ، بخش خصوصی و G20 توسعه یابد.”

Songwe در حال تلاش برای تدابیری برای باز کردن قفل 500 میلیارد دلار برای جلوگیری از باقی ماندن زخم های دائمی به دلیل شکاف های مالی طولانی مدت در فقیرترین اقتصادها است.

نسبت بدهی های کشورهای جنوب صحرای آفریقا قبل از COVID-19 ، یعنی بیش از یک دهه پس از آغاز طرح صندوق های بین المللی پول و بانک جهانی ، توسط کشورهای صندوق بین المللی پول فقیر (HIPC) ، که به میزان قابل توجهی از بار بدهی حدود 30 کشورهای سودآور در قاره.

صندوق بین المللی پول گفت که سریع به سال همه گیر و جنوب صحرای آفریقا در مسیر رسیدن به انقباض اقتصادی 3٪ در سال جاری است ، در حالی که نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی در دهه گذشته دو برابر شده و به 57٪ رسیده است.

برایان کارتر ، رئیس بدهی بازارهای در حال ظهور در HSBC ، با اشاره به کشورهای فقیر در سراسر جهان گفت: “ما قطعاً در حال حاضر در یک بحران بدهی هستیم ، در این مورد هیچ اختلافی وجود ندارد.”

“من نگران 2021 هستم. من نگران معامله ای هستم که در آن بسیاری از کشورها مجبور شوند در یک شرایط اقتصادی کند و یا حتی رکود اقتصادی که هنوز واکسن در سراسر جهان در دسترس نیست ، بودجه خود را تأمین کنند. برای بسیاری از کشورها ، این یک سال برای تأمین بودجه بیش از حد است. “

لغو ، تعلیق ، هزینه های وام کمتر

برخی از کشورها نه فقط پرداخت ها برای بدهی خود به کمک احتیاج دارند.

سیاستمداران مانند نخست وزیر اتیوپی و وزیر دارایی غنا و همچنین گروه های انتخاباتی خواستار لغو دائمی بدهی ، همراه با فراخوان های گسترده برای قطع خدمات طولانی تر و پرداخت به فقیرترین کشورهای قاره هستند.

بازرگانان در حالی که غنا قفل جزئی را در میان شیوع ویروس کرونا در آکرا برمی دارد ، مقابل فروشگاه خود نشسته اند [File: Francis Kokoroko/Reuters]

برخی دیگر مانند UNECA و برخی از سرمایه گذاران خصوصی نیز اظهار داشتند که می توان از قدرت بانک های توسعه از طریق وام و ضمانت برای کاهش هزینه های استقراض برای کشورهایی که بیشترین فشار را دارند استفاده کرد.

روبرتو سیفون-آروالو ، مدیرعامل گروه مستقل S&P Global Ratings گفت: “به طور قطع برخی کشورها مانند زامبیا و آنگولا یا غنا وجود دارند که در حال حاضر در موقعیت بسیار شکننده ای قرار دارند” و افزود که در برنامه های پیشنهادی به موضوعات ساختاری پرداخته نشده است. “شما به چیزی بسیار عمیق تر و عمیق تر و جامع تر از این رویکرد خاص نیاز دارید.”

کشورهای آفریقایی نیمی از 73 کشور واجد شرایط طرح تعلیق G20 (DSSI) را تشکیل می دهند.

از زمان ابتکار HIPC ، زمانی که پول عمدتا به کشورهای ثروتمند و نهادهای چندجانبه بدهکار است ، چیزهای زیادی تغییر کرده است. بسیاری از وام دهندگان اکنون کمک های مالی را پیچیده کرده اند.

چین نقشی اساسی ایفا می کند: براساس دانشگاه جان هاپکینز ، دولت ، بانک ها و شرکت های این کشور از سال 2000 تا 2017 حدود 143 میلیارد دلار به آفریقا اختصاص داده اند.

اریک اولاندر ، بنیانگذار پروژه چین و آفریقا ، با بیان اینکه حدود 10 کشور آفریقایی با چین مشکل بدهی دارند ، افزود: وام های چینی در تعداد کمی از کشورها متمرکز است. “جیبوتی ، اتیوپی ، کنیا ، آنگولا ، زامبیا – همه آنها مشکلات بدهی بسیار جدی دارند.”

وی برآورد کرد که یک سوم پرداخت 30.5 میلیارد دلاری خدمات بدهی عمومی پرداخت شده در سال 2021 از کشورهای واجد شرایط DSSI در جنوب صحرای آفریقا به دلیل طلبکاران رسمی چینی است ، در حالی که 10 درصد دیگر به بانک توسعه چین مرتبط هستند. موسسه مالی بین المللی.

از الحاق چین به چارچوب G20 استقبال گسترده ای شد ، اگرچه بسیاری از عدم شفافیت در وام ها انتقاد کردند.

نالوگا نگانگا زیبا ، مدیر امور خیریه ActionAid در زامبیا گفت: “اگر به چین نگاه کنید ، وام ها بیشتر در خفا پنهان است.”

یک زن به یک بوتیک مد در منطقه پیاسا در آدیس آبابا ، اتیوپی می رود [File: Tiksa Negeri/Reuters]

کریستالینا جورجیوا ، رئیس صندوق بین المللی پول در آستانه نشست G20 ، گفت که چارچوب G20 ، اگر “به طور کامل اجرا شود” ، به کشورهای فقیرتر اجازه می دهد تقاضای تخفیف دائمی بدهند. او جزئیات نداد. برخی از اعضای G20 مانند چین و ترکیه همچنان در مورد حذف واقعی بدهی تردید دارند.

در این میان ، تغییر پرداخت تحت قرارداد G20 از کوتاه به میان مدت ممکن است به سادگی مشکل را پایین بکشد.

به عنوان مثال ، Scope Ratings تخمین می زند که آنگولا ، شرکت کننده در DSSI ، می تواند الزامات خدمات بدهی خود را از 2022 به 2024 با بیش از 1 درصد تولید ناخالص داخلی در سال افزایش دهد.

کاهش پرداخت های یوروباند به دنبال فروش بدهی ، که در آن بازارهای بدهی ارز سخت آفریقا در سال 2019 از 100 میلیارد دلار فراتر رفت ، می تواند فشار را افزایش دهد.

از آنجا که بازده اوراق قرضه دلار به دو رقمی نزدیک می شود ، دولت هایی مانند آنگولا ، غنا و موزامبیک در حال حاضر برای ورود به بازار تلاش می کنند.

در حقیقت ، از زمان گابن و غنا در فوریه قبل از ظهور COVID-19 ، هیچ دولتی در صحرای صحرا اقدام به فروش یورو نکرده است.

با این وجود دسترسی به بازارهای سرمایه برای تأمین مالی مجدد و همچنین کمک به رفع کمبود بودجه خارجی مورد نیاز است ، صندوق بین المللی پول طی سه سال آینده حدود 410 میلیارد دلار تخمین می زند.

اندرو مک فارلین ، استراتژیست اعتباری EM در بانک آمریکا گفت: “نبرد بالقوه واقعاً بین کشورهایی که می خواهند رشد کنند و سرمایه گذارانی که می گویند اکنون باید در مورد ادغام مالی صحبت کنیم ، خواهد بود.”[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>