آلمان در 75 امین سالگرد خود از “میراث” دادگاههای نورنبرگ استقبال می کند آلمان

[ad_1]

هفتاد و پنج سال پس از دادگاه های نورنبرگ ، رئیس جمهور آلمان ، فرانك والتر اشتاین مایر ، از جهان خواسته است كه “میراث” دادرسی های برجسته ای را كه موجب ایجاد حقوق بین الملل كیفری شده است – به ویژه از ایالات متحده فراخواند ، ارج نهد.

یک مراسم بزرگداشت کوچک ، که به دلیل محدودیت ویروس کرونا کاهش یافته بود ، روز جمعه در دادگاه 600 کاخ دادگستری نورنبرگ برگزار شد ، جایی که دادگاه های رسوایی علیه مقامات ارشد نازی در 20 نوامبر 1945 رونمایی شد.

“در نوامبر 1945 ، نورنبرگ ویران شده بود. بسیاری از شهرهای آلمان ویران شده بود. اشتاین مایر گفت: “کشور ما از نظر اخلاقی و جسمی کاملاً نابود شد.”

“اما در اینجا ، درست در این اتاق ، همانطور که خرابه ها در بیرون پاک می شود ، چهار پیروز جنگ جهانی دوم پایه های نظم حقوقی یک جهان جدید را بنا نهادند.”

نازی ها در اسکله

در اولین دادگاه ، 21 عضو عالی رتبه حزب نازی در اسکله حاضر شدند تا با س questionsالات چهار قدرت متحد – ایالات متحده ، اتحاد جماهیر شوروی ، انگلستان و فرانسه روبرو شوند.

آنها شامل بسیاری از عالی ترین مقامات نازی هستند ، به جز آدولف هیتلر ، یوزف گوبلز و هاینریش هیملر ، که همه آنها جان خود را گرفتند.

این دادگاه کمی کمتر از یک سال به طول انجامید و با 12 حکم اعدام ، سه حبس ابد ، چهار زندان طولانی و سه برائت به پایان رسید.

به دنبال آن 12 تست اضافی بین نوامبر 1946 و آوریل 1949 انجام شد.

نورنبرگ ، یک شهر شاهنشاهی سابق آلمان که در طول جنگ ویران شده بود ، مکانی نمادین برای محاکمات بود ، زیرا در آنجا بود که هیتلر قبل از جنگ و تصویب قوانین ضد یهود در سال 1935 تجمع های بزرگی را ترتیب داد.

تحریم های آمریکا

دادگاههای نورنبرگ پایه و اساس یک سیستم عدالت کیفری جهانی را بنا نهاد که مردم را در برابر آنچه اشتاین مایر “بدترین جنایات تاریخ جهان تاکنون دیده … جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت” پاسخگو می داند.

میراث نورنبرگ همچنان در دادگاه کیفری بین المللی (ICC) مستقر در لاهه زندگی می کند ، دادگاهی که از سال 2002 به عنوان تنها دادگاه مستقل دائمی در جهان برای جرائمی مانند نسل کشی ، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت بوده است.

اشتاین مایر گفت ، اما این سیستم عدالت کیفری بین المللی “از جمله در اروپا ، به طور فزاینده ای چالش برانگیز است.”

وی گفت: “ایالات متحده و روسیه به ICC پیوسته نیستند ، همچنین چین ، هند و یا دهها کشور دیگر نیز عضو این کشور نبوده اند.”

مراسم بزرگداشت 75 امین سالگرد دادگاه های جنایات جنگی نورنبرگ به دلیل محدودیت های ویروس کرونا کاهش یافت [Daniel Karmann/Pool/AFP]

دولت دونالد ترامپ در ماه سپتامبر دادستان کل کشور فاتو بنسودا را به دلیل تحقیق در مورد جنایات جنگی توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان تحریم کرد.

اشتاین مایر گفت: “هنوز هم ، من معتقدم ملتی که ده ها سال کشور ما را به عنوان یک دوست در مسیر دموکراسی و حاکمیت قانون همراهی کرده است ، اکنون به همکاری هایی که ارزش عدالت کیفری بین المللی را نیز به رسمیت می شناسد ، باز خواهد گشت.”

اشتاین مایر گفت ، علی رغم نقص ، سیستم دادرسی کیفری بین المللی که توسط دادگاههای نورنبرگ ایجاد شده باید ادامه یابد تا “جدی ترین جنایات طبق قوانین بین المللی مجازات نمانند”.

“بدون نورنبرگ ، رهبران نظامی صربستان ، کرواسی یا رواندا به دلیل کشتارهای جمعی ، شکنجه و تجاوز جنسی مجازات نمی شدند. امروزه نیز نسل کشی به عنوان یک جرم مجازات نخواهد شد. “

وی گفت که همچنین سوری ها در آلمان به جرم جنایت علیه بشریت که در زمان بشار اسد مرتکب شده اند محاکمه نمی شوند.

چشم انداز مشترک بین المللی حقوقی “اساس نظم فراملی را تشکیل می دهد که جهان به آن نیاز دارد – و به فوریت آن نیز ادامه خواهد یافت. این میراث نورنبرگ است “، نتیجه گیری اشتاین مایر.

شاهدان ، سیاستمداران و کارشناسان همچنین مجبور شدند در پیام های ویدئویی در مراسم جمعه ، که یک سری جشن ها را آغاز می کنند ، از جمله مسابقه شعر ، نمایشگاه هنر و قرائت در پایان سال ، صحبت کنند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>