“آنها تو را قبول ندارند”: یونانیان آفریقایی برای دیده شدن تلاش می کنند اخبار یونان


آتن، یونان – ارینی اونتول ، 29 ساله ، هنگام مرور احکام اخیر علیه حزب راست افراطی طلوع طلایی ، گفت: “این یک پیروزی برای کل ملت یونان است.”

“حتی اگر از نظر سیاسی درست نبود ، سرانجام همه احزاب اقدامات این سازمان را محكوم كردند ، و این در گذشته چنین نبود – همه مخالفت آشكاری با این حزب نداشتند.”

در پایان یک دادگاه طولانی ، اعضای برجسته گروه نئونازی و طرفداران آنها در 7 اکتبر به چندین جنایت از جمله اداره یک سازمان جنایی و قتل محکوم شدند. با اعلام این تصمیم ، هزاران نفر خارج از دادگاه جشن گرفتند و این لحظه در تاریخ به عنوان یک پیروزی اصلی قانونی علیه راست افراطی در اروپا مشخص شد.

“اما صادقانه ،” انتول افزود ، “من فکر نمی کنم این یک پیروزی برای مهاجران یا نسل دوم باشد.”

وی در یونان از پدر و مادری مهاجر متولد شد و در منطقه آمبلوکیپی در مرکز آتن بزرگ شد و در آنجا در یک مدرسه دولتی محلی تحصیل کرد.

در حالی که اونتول از چهار سالگی تابعیت یونان را از طریق مادر خود دریافت کرد ، اکثر هم سن و سالانش سالها برای گرفتن تابعیت می جنگیدند.

او معتقد است که گفتگوها در مورد نژاد و نژادپرستی در یونان تازه آغاز شده است.

“لازم نیست [before]وی گفت ، توضیح داد كه جمعیت آفریقایی-یونانی در یونان نسبتاً كم و جوان است.

سالها مردم از سراسر آفریقا معمولاً مدت زیادی در یونان نمی ماندند. بسیاری به عنوان دانشجو می آمدند و پس از فارغ التحصیلی از آنجا می رفتند.

اما در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 روند تغییر کرد. برخلاف کسانی که قبل از آنها بودند ، بیشتر و بیشتر تصمیم به ماندن می گیرند.

اونتول گفت: “این نسل جدید مردم آفریقایی تبار بودند که تصمیم گرفتند هویت یونانی را ادعا کنند.”

جکی ابولیمن ، مدافع سازمان غیردولتی نسل 2.0 برای حقوق ، برابری و تنوع ، همچنین یک مهاجر نسل دوم است که نبرد برای تابعیت یونان در اوایل دهه 1920 ادامه داشت. او اکنون 29 ساله است.

“یونان هنوز در این موارد مبتدی است ، [and] شما می توانید بفهمید که چرا ، وقتی به تاریخچه حرکت افرادی که به این کشور می آیند نگاه می کنید ، [which] او هنوز خیلی جدید است. “

ابولیمن نیز از پدر و مادری مهاجر در آتن متولد و بزرگ شد ، اما بر خلاف اونتول ، او در مدرسه دولتی محلی یونان خود شرکت نکرد. در عوض ، والدین او را به یک مدرسه خصوصی انگلیسی زبان فرستادند.

وی گفت: “این به این دلیل بود که والدین من به یونان آمده و جامعه یونان را دیدند و با این همه بیگانه ستیزی ، نژادپرستی و تبعیض روبرو شده اند ، می خواستند فرزندان خود را با آموزش و زبان آماده کنند تا آنها را از یونان خارج کنند.”

در ژوئیه 2015 ، نبرد قانونی برای حقوق شهروندی با تصویب قانون 4332 ، که به فرزندان مهاجران متولد و / یا بزرگ شده در یونان حق شهروندی یونان را می دهد ، سنگ بنای اصلی قرار گرفت.

اما پایان یک مبارزه صرفاً به معنای آغاز مبارزه دیگری برای این نسل از آفریقایی-یونانی ها بود – وابستگی فرهنگی.

“تا زمانی که فرهنگ خود را تأمین نکنید ، حتی نمی توانید فرهنگ را شروع کنید [legal] وضعیت – گفت ابولیمن. “هنگامی که ما این کار را انجام دادیم ، ما آنجا هستیم ، بنابراین ما این مکالمات را انجام می دهیم.”

به دنبال ترور جورج فلوید توسط یک افسر پلیس سفیدپوست در ایالات متحده ، ابولیمن و انتول 9 نفر از یونانیان آفریقایی را گرد هم آوردند تا درباره نژادپرستی و معنای فرهنگی بودن به یونان تعبیر کنند.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [the world] و به ویژه در اروپا ، مردم انگشت خود را در مورد نحوه برخورد با بدن سیاه پوست و سیاه پوست به سمت ایالات متحده نشان داده اند ، اما آنها تا حدی که ما می خواهیم تمرکز نمی کنند ، [on] اونتول گفت ، بازتاب خودشان است.

آنها در مورد معنای “من نمی توانم نفس بکشم” برای آفریقایی-یونانی ها بحث کردند. در حالی که آنها همان سطح خشونت پلیس را ندارند که آفریقایی آمریکایی ها ، نژادپرستی و ستم در زندگی آنها وجود دارد.

“معنای” من نمی توانم نفس بکشم “در یونان چیست؟” [to me] من دسترسی مساوی به فرصت ها ندارم ، فقط به دلیل رنگ پوست ، پریود ، دلیل دیگری وجود ندارد. “

برای النی مردولا 29 ساله که خانواده اش از DRC هستند اما از کودکی به آتن نقل مکان کردند ، احساس عدم پذیرش در جامعه یونان بزرگترین چالش بود.

“[It’s] ذهنیت یونان مبنی بر اینکه آنها شما را همانطور که هستید نمی پذیرند … خیلی طول می کشد تا مردم اختلافات را بپذیرند. ” “این مواردی است که باعث می شود احساس کنم نمی توانم نفس بکشم.”

بخشی از این مسئله در زبان نهفته است ، اما در نمایندگی کم آفریقایی-یونانی ها در مناطق خاص نیز وجود دارد.

یوت جارویس بازیکن بسکتبال حرفه ای سابق و مدیر شورای شهر آتن است که از جمله موفقیت های وی می توان به ایجاد یک خط تلفن ملی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی و ایجاد برنامه ای به زبان یونانی برای مادران مهاجر اشاره کرد.

وی به الجزیره گفت که فقدان نمایندگی ، به ویژه در زمینه هایی مانند قانون ، پزشکی و دانشگاهی ، می تواند به آرزوهای نسل بعدی یونانیان آفریقایی آسیب برساند.

جارویس گفت: “ابتدا باید درک کنید که بدون تابعیت ، حق تمرین ندارید ، زیرا برای ورود به اتحادیه ها و جوامع آنها باید این کارت ، این مقاله را داشته باشید.”

“یونانیان به آن فشار ، فشار نیاز دارند. این اتفاق بدون فشار نخواهد افتاد. “

عدم نمایندگی دانشگاهیان آفریقایی-یونانی به ویژه نگران کننده است زیرا ، همانطور که ابولیمن توضیح داد ، “اصطلاحات زیادی وجود دارد که هنوز به یونانی ترجمه نشده است و دلیل ترجمه نشدن آن این است که ، اصطلاحات و فرآیندهای مختلف اندیشه از طریق دانشگاه منتقل می شود.

“رقابت به عنوان یک موضوع ، به ویژه در مفاهیم مدرن نژاد ، واقعاً در یونان آنقدر انجام نشده است و به همین دلیل است که ما اصطلاحات در یونان نداریم.

“برای بافت یونانی ، نژادپرستی به عنوان یک اصطلاح کاملاً مرتبط است [all forms of] تبعیض ، و اکنون این قانون است … اگر به قانون ضد نژادپرستی نگاه کنید ، آنچه نژادپرستی و نژادپرستی در نظر گرفته می شود هر نوع تبعیض است ، بنابراین یونانیان فکر می کنند چیزی که نژادپرستانه باشد هر نوع تبعیض است [that’s] مربوط به نژاد نیست. “

این ممکن است برای یونانیان آفریقایی ناامیدکننده باشد ، وقتی می خواهند در مورد سلسله مراتب نژادی و نژادپرستی سیستمی صحبت کنند.

انتول گفت: “این نوع بحث متفاوت است.” “آنها همه چیز را تراز می کنند و ظرافت ها و چگونگی بروز و تأثیر آن بر یک فرد خاص را درک نمی کنند [full] درجه. “

با این حال ، هر دو Abhulimen و Ontul اشاره کردند که یونانیان ، به ویژه نسل جوان ، به سرعت در حال اتخاذ واژگان و ایده های جدید در مورد موضوعاتی مانند نژادپرستی هستند.

“امیدوارم چنین باشد ، اما همچنین گیج شده ام زیرا تاریخ این را بیشتر نشان می دهد [countries] در این مورد فراز و نشیب داشته اند. ” “بنابراین من نمی فهمم که چرا یونان همین مسیر را دنبال نمی کند ، اگرچه آنها به سرعت تأثیرات مثبت خارجی را در موضوعات نژادپرستی ، تبعیض و بیگانه ستیزی قبول می کنند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>