اجساد جوانان پیدا شده در یک گور دسته جمعی در گواناجواتو ، مکزیک مکزیک


با شرکت در این اجلاس ، بیش از 80 مقام ایالتی و فدرال قبل از پیدا کردن جدیدترین محل دفن ، 52 مکان را در ایالت مرکزی حفاری کردند.

کمیسیون جستجوی ملی (CNB) مورد حمایت دولت گفت که حداقل 59 جسد در گورهای دسته جمعی در ایالت گوآناخواتو مکزیک مرکزی پیدا شده است.

کارلا کوینتانا ، رئیس CNB در کمون Salvatiera ، جایی که مقامات این گور دسته جمعی را کشف کردند ، گفت: “ما 59 جسد را در گورهای مختلف مخفی پیدا کردیم ، نقاط دیگری وجود دارد که ما هنوز در حال کار روی آنها هستیم”.

“به نظر می رسد بیشتر اجساد افراد جوانی هستند ، گاهی اوقات بسیار جوان ، احتمالاً نوجوان.”

اطلاعات مربوط به گور دسته جمعی احتمالی اولین بار دو هفته پیش ظاهر شد و CNB هفته گذشته با هماهنگی مقامات ایالتی و فدرال جستجو را آغاز کرد.

به گفته مقامات ، بیش از 80 نفر در جستجو شرکت داشتند و حداقل 52 حفاری انجام شد که منجر به کشف اجساد شد.

در ماه های اخیر به دلیل جنگ پاکسازی بین کارتل های سانتا روزا د لیما و جالیسکو نوئوا ، که در قاچاق مواد مخدر و سوخت نقش دارند ، خشونت در گواناخواتو افزایش یافته است.

در ماه ژوئیه ، مردان مسلح به شدت به یک مرکز توان بخشی معتادان سابق مواد مخدر در شهر ایراپواتو حمله کردند و منجر به کشته شدن 27 نفر شدند.

در اوایل ماه اوت ، مقامات شهر سانتا کروز از دستگیری رهبر کارتل سانتا روزا د لیما ، خوزه آنتونیو یپس ، معروف به ال مارو در حالی خبر دادند که جانشین وی ، آدان اوچوآ ، در اواسط ماه اکتبر در منطقه دستگیر شد.

40000 نفر ناپدید شدند

طی سالها ، کارتلهای مواد مخدر در سایر مناطق مکزیک اجساد قربانیان را در چندین گور دسته جمعی به خاک سپرده اند.

در ماه مه سال جاری ، بقایای دست کم 25 نفر در یک گور دسته جمعی در خارج از شهر گوادالاخارا ، جالیسکو در غرب مکزیک به خاک سپرده شد.

در سال 2019 ، حداقل سه گور دسته جمعی با حدود 100 جسد نیز در این کشور کشف شد.

یک سال زودتر ، بقایای 166 نفر در وراکروز نبش قبر شده بود ، در حالی که 250 جسد دیگر نیز در همین وضعیت در سال 2017 پیدا شده بود.

از زمان استقرار ارتش برای مقابله با کارتل های قدرتمند مواد مخدر این کشور ، در مکزیک بیش از 3000 قبر مشخص شده با نزدیک به 5000 جسد پیدا شده است.

از زمان آغاز سال جاری دولت فیلیپه کالدرون ، رئیس جمهور سابق ، جنگ علیه قاچاقچیان مواد مخدر ، طبق آمار رسمی ، حدود 250،000 نفر در مکزیک جان خود را از دست داده اند.

40000 نفر دیگر همچنان مفقود هستند.

در واکنش به آخرین موج خشونت ، دولت فعلی آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، که در سال 2018 رئیس جمهور شد ، هزاران نیروی گارد ملی و نظامی را در برخی از کشورها با نقاط داغ مستقر کرده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>