اسرائیل پس از شلیک موشک از غزه به مواضع حماس حمله می کند خاورمیانه

[ad_1]

حملات هوایی و آتش سوزی تانک ها پس از شلیک دو موشک از نوار غزه به جنوب اسرائیل صورت گرفت.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پی شلیک موشک از منطقه به مواضع موجود در نوار غزه حمله کرده است.

ارتش اسرائیل گفت که اواخر روز شنبه دو موشک از نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل شلیک شد ، هرچند گزارش های فوری در مورد تلفات و خسارات احتمالی گزارش نشده است.

ارتش اسرائیل در توئیت خود نوشت كه “صبح روز یكشنبه با استفاده از جنگنده ها ، هلی كوپترها و تانك ها” به زیرساخت های زیرزمینی حماس و ایستگاه های نظامی غزه حمله كرده است “و” در حال ارزیابی مداوم از وضعیت است و آماده عمل علیه هرگونه فعالیت تروریستی است. “

منابع امنیتی در غزه گفتند که در طول شب حملات هوایی زیادی انجام شده است ، از جمله در خان یونس ، رافا و بیت هانون ، بدون تلفات جانی گزارش شده است.

آژانس خبری ترکیه آنادولو گزارش داد که بالگردهای اسرائیلی در حال بمباران شهر رفاح در جنوب و تانک ها مناطق در شرق و همچنین تفریحگاه غربی بیت لاهیا را بمباران می کنند.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که دو موشک به سمت اسرائیل شلیک شده است ، یکی به شهر اشدود در جنوب اسرائیل می رسد و دیگری به اسرائیل مرکزی گسترش می یابد. گلوله ها در مناطق باز فرود آمدند.

مطالب جدید  ازبکستان در همه پرسی به تمدید دوره ریاست جمهوری رأی داد | اخبار سیاسی

هیچ اظهار نظری از سوی مقامات حماس انجام نشده است.

در حالت آماده باش

شلیک موشک از غزه – که ادعا نمی شود – چند روز پس از سالگرد ترور رهبر ارشد جهادی اسلامی بهائی ابو العطا ، که در 12 نوامبر سال گذشته در یک حمله هوایی به خانه خود در شهر غزه کشته شد ، رخ می دهد.

جهاد اسلامی یکی از گروه های مسلح است که در غزه فعالیت می کند و توسط حماس اداره می شود.

پیش از این سالگرد ، ارتش اسرائیل در حالت آماده باش بود و نواری را که حدود دو میلیون فلسطینی در آن زندگی می کنند ، مشاهده کرد.

اسرائیل و حماس از سال 2007 تاکنون سه جنگ و چندین درگیری کوچک داشته اند.

در سال های اخیر ، مصر و قطر به آتش بس غیررسمی رسیده اند ، حماس از حملات موشکی در ازای کمک اقتصادی و کاهش محاصره اسرائیل و مصر خودداری می کند ، اما این توافق نامه چندین بار از هم پاشیده است.

اسرائیل و مصر از زمان کنترل حماس بر سرزمین در سال 2007 ، محاصره فلج کننده غزه را حفظ کرده اند.

تعدادی از شبه نظامیان فلسطینی در غزه در حال فعالیت هستند ، اما اسرائیل حماس را مسئول همه حملات می داند و معمولاً با حملات هوایی به شلیک موشک پاسخ می دهد.[ad_2]