امارات متحده عربی پس از آزادی مجدداً بر تعهد خود نسبت به OPEC + تأکید می کند اخبار از خاورمیانه


پس از زیر سوال بردن مقامات این کشور از مزایای عضویت در اتحادیه نفتی ، امارات متحده عربی تلاش کرده است تا دما را کاهش دهد.

پس از یک روز سکوت عمومی در پی گزارش مطبوعات مبنی بر اینکه کشور در حال بررسی موضعی در مورد اوپک است ، سهیل آل مازروای وزیر انرژی روز پنجشنبه گفت که امارات متحده عربی “همیشه عضوی متعهد بوده است”. اما وی به این س ofال که آیا دولت برای آینده خود در این گروه ارزش قائل است ، پرداخت.

المزروعی در بیانیه ای کوتاه که بیشتر آن در گذشته نوشته شده است ، گفت: “ما این تعهد را با انطباق با این قرارداد اوپك + نشان داده ایم.” “ما به عنوان یک عضو مورد اعتماد و باسابقه اوپک ، همیشه در همه تصمیمات و استراتژی های حمایت از اوپک باز و شفاف عمل کرده ایم.”

امارات متحده عربی – بزرگترین تولید کننده در سازمان کشورهای صادرکننده نفت پس از عربستان و عراق – علناً نگفته است که در حال بحث در مورد عضویت است ، چه رسد به اینکه قصد خروج از آن را داشته باشد. و مقامات روز چهارشنبه به شرط عدم نام بردن از آنها ، رسانه ها را در جریان قرار دادند ، در صورتی که بخواهند از چنین اظهارنظرهایی فاصله بگیرند ، امکان مانور را فراهم می کند.

تنش میان ریاض و ابوظبی از اواخر تابستان که امارات متحده عربی سهمیه تولید OPEC + خود را نقض کرد و اخطار جدی همسایه بزرگتر خود را گرفت ، افزایش یافته است. سیاستمداران اماراتی از آنچه توزیع ناعادلانه محدودیت های تولید می دانند و اقتصاد امارات متحده عربی با کاهش درآمدهای نفتی و شیوع ویروس کرونا کاهش می یابد ، ناامیدتر می شوند.

این در زمان ظریف OPEC + ، مشارکت بین اوپک و سایر صادرکنندگان مانند روسیه اتفاق می افتد. وی با توافق تاریخی در ماه آوریل از قیمت نفت حمایت كرد تا عرضه را كاهش دهد و تأثیر همه گیر بر تقاضا را جبران كند. هرگونه شکاف در اتحاد – چه رسد به رد تولیدکننده ای به بزرگی امارات – باعث تضعیف بازار شکننده می شود.

بشکه نفت برنت در ساعت 13:30 در لندن با 0.2 درصد افت به 44.27 دلار در هر بشکه رسید. این معیار از زمان بسته شدن معامله OPEC + بیش از دو برابر افزایش یافته است ، اما امسال همچنان 33٪ کاهش یافته است.

اختلاف نظر غیر عادی است. امارات متحده عربی مدت هاست که از درگیری های عمومی اجتناب می کند و ترجیح می دهد اختلافات را پشت درهای بسته حل و فصل کند. مشخص نیست که آیا این نظرات خصوصی برای وادار کردن سطح تولید به مذاکره با رهبران اوپک + عربستان سعودی و روسیه است یا اینکه این یک بحث سیاسی واقعی است هر تصمیمی برای ترک اوپک نیاز به تأیید محمد بن زاید ، حاکم عملا امارات و وارث تاج و تخت ابوظبی دارد.

جلسه بعدی

OPEC + باید در جلسه بعدی خود در تاریخ 30 نوامبر-دسامبر تصمیم بگیرد. 1 آیا با افزایش تولید در ژانویه ، همانطور که در قرارداد آوریل مشخص شده است ، ادامه یابد یا آن را به تأخیر بیندازید. تاکنون ، ریاض و مسکو اعلام کرده اند که آمادگی خود را برای به تعویق انداختن لشکر کشی نشان می دهند ، زیرا ویروس همچنان تقاضای انرژی را کاهش می دهد.

این هفته ، گروهی از وزرای اوپک + گفتند که علی رغم افزایش قیمت نفت ، این گروه باید محتاط باشد. کمیسیون در بیانیه ای گفت: “همه کشورهای شرکت کننده باید هوشیار ، فعال و آماده باشند تا در صورت لزوم ، مطابق با نیازهای بازار عمل کنند.”

المزروئی ، وزیر انرژی امارات متحده عربی ، احتیاط بیشتری به نظر می رسید و خطوطی غیرمعمول از عربستان سعودی را در پیش گرفت. وی گفت: همه باید ابتدا از لزوم کاهش سرعت تولید اطمینان پیدا کنند.

نفت به دلیل نشانه های بیشتر افزایش تقاضا در چین ، هند و سایر کشورهای آسیایی و همچنین شرکت های دارویی که در واکسن های Covid-19 پیشرفت کرده اند ، از اوایل سپتامبر در بالاترین سطح خود قرار گرفت.

باب مک نالی ، رئیس مشاور گروه انرژی راپیدان و یکی از مقامات سابق کاخ سفید گفت: “من فکر می کنم بحث و نشاط بیشتری در مورد توافق وزیران برای افزایش سطح تولید فعلی وجود داشته باشد.”

المزروعی همچنین اصرار داشت که تولیدکنندگان عقب مانده باید کاهش تأمین ناتمام را اعمال کنند – احتمالاً خار در سرزنش عمومی که وی در طول تابستان از پادشاهی دریافت کرد پس از آنکه امارات متحده عربی تعهدات خود را نادیده گرفت. عربستان سعودی همچنین گفت که همه اعضا با هم باید به وعده های خود عمل کنند.

تولید روزانه مواد اولیه در امارات متحده عربی تا پایان سال به 2.59 میلیون بشکه محدود می شود و پس از آن اگر OPEC + تصمیم به کاهش سرعت بگیرد ، به 2.74 میلیون بشکه افزایش می یابد. در ماه مارس ، این کشور 3.4 میلیون بشکه در روز پمپ می کند که رکورد ماهانه است و ظرفیت تولید روزانه حدود 4 میلیون نفر را دارد.

رهبری جلسات اوپک غالباً درام های لحظه آخر را شامل می شود و این مشاجره می تواند مانند سایر جلسات قبل از بین برود. اما شکاف های موجود در یک مشارکت کلیدی تحول نگران کننده ای برای این کارتل محسوب می شود.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>