اندونزی به بعد از بحران آسیا در سال 1998 به اولین رکود فرو می رود اخبار اندونزی


دولت می گوید اقتصاد آن نشانه هایی از پیشرفت را نشان می دهد ، اما تحلیلگران می گویند در ماه های آینده ضعف بیشتری می بینند.

اطلاعات رسمی روز پنجشنبه نشان داد که اندونزی برای اولین بار در بیش از 20 سال در سه ماهه سوم دچار رکود شد زیرا همه گیر COVID-19 مصرف و فعالیت تجاری را در بزرگترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی مختل کرد.

بر اساس آمار ، تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در ماه ژوئیه-سپتامبر 3.49٪ نسبت به سال قبل کاهش یافت ، کمی بیشتر از انقباض 3٪ پیش بینی شده در نظرسنجی رویترز. در سه ماهه دوم ، اقتصاد سالانه 5.32٪ منقبض شد.

اولین رکود اندونزی از زمان بحران مالی آسیا در سال 1998 – که معمولاً به عنوان دو چهارم انقباض اقتصادی تعریف می شود – در حالی بود که این کشور برای کنترل شیوع ویروس کرونا تلاش می کرد.

مقامات در اندونزی که بیشترین تعداد موارد COVID-19 و تلفات در جنوب شرقی آسیا را دارد ، انتظار دارند حدود 3.5 میلیون نفر در سال جاری شغل خود را از دست بدهند ، دولت و بانک مرکزی در تلاش برای کاهش سکته.

رئیس اداره آمار سوهاریانتو گفت که علی رغم انقباض سالانه ، اقتصاد در سه ماهه سوم سه ماه گذشته در همه بخش ها بهبود یافته است.

گرت لیتر ، اقتصاددان ارشد آسیایی در شرکت تحقیقاتی Capital Economics ، در یادداشت تحقیقی ارسال شده به الجزیره گفت: “بهبود باید در ماه های آینده ادامه یابد ، اما به احتمال زیاد کند و سازگار خواهد بود.”

“در حالی که اندونزی از کنترل ویروس کرونا فاصله زیادی دارد ، اما به نظر می رسد تعداد موارد جدید در حال کاهش است. این امکان را ایجاد می کند تا اقدامات مربوط به محرومیت اجتماعی کاهش یابد “.

قانون کار

رئیس جمهور جوکو ویدودو به وزرای دولت دستور داده است که هزینه های بودجه را برای بقیه سال تسریع کرده و برنامه ریزی دستورات پروژه را برای سرعت بخشیدن به هزینه ها در اوایل سال 2021 آغاز کنند.

قانون جدید به اصطلاح اندونزی ، که شامل اصلاحات بحث برانگیز کارگری است ، اعتراضات بزرگی را در پی داشته است. [File: Willy Kurniawan/Reuters]

رئیس جمهور اخیراً قانونی جنجالی را با هدف جذب سرمایه گذاری و ایجاد شغل امضا کرده است ، اما اتحادیه ها این قانون را در دادگاه قانون اساسی به چالش کشیده و در هفته های اخیر به اعتراضات گسترده و بعضاً خشن منجر شده اند.

دولت چندین بار پیش بینی های اقتصادی خود را کاهش داده و اکنون انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی بین 0.6 تا 1.7 درصد برای کل سال کاهش یابد. تشدید محدودیت های اجتماعی در جاکارتا در میان افزایش جدید موارد ویروس ، بهبود را کند کرده است.

تقاضای داخلی ، ستون فقرات اقتصاد اندونزی ، با تضعیف تورم اصلی از ماه مارس ، هنوز احیا نشده است.

[Bloomberg]

در ماه های اخیر ، این کشور با بهبود صادرات شاهد مازاد تجارت بوده است ، اما بررسی اخیر مدیران خرید نشان داده است که تولید همچنان با مشکل روبرو است.

به صورت فصلی و فصلی ، فصلی ، تولید ناخالص داخلی در ماه های ژوئن و سپتامبر 5.05 درصد رشد کرده است ، اما این نیز کمی کمتر از انتظار برای رشد 34/5 در نظرسنجی رویترز است.

“با توجه به حرکت ضعیف Q3 ، تولید ناخالص داخلی برای [the fourth quarter] همچنین در معرض خطر است و اکنون بیش از گذشته احتمال دارد که رشد همچنان با رد پای منفی قابل توجهی در حدود -2٪ در Q4 داشته باشد که تولید ناخالص داخلی را در طول سال به -2٪ برساند. “، ویلیان ویرانتو ، اقتصاددان در OCBC گفت. .

دولت متعهد شده است سرعت بخشیدن به هزینه ها را افزایش دهد تا تولید ناخالص داخلی را به رشد این سه ماهه برگرداند ، در حالی که رئیس بانک اندونزی پری اوجیو گفت که بانک مرکزی پس از کاهش شدید نرخ بهره و خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش بیش از 30 میلیارد دلار ، گزینه های بیشتری برای اقدام دارد. دلارLeave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>