اندوور ماینینگ برای خرید طلای ترانگا در معامله برای همه سهام به ارزش 2 میلیارد دلار | اخبار از بورکینافاسو

[ad_1]

این شرکت ها روز دوشنبه ، یک هفته پس از اعلام اینکه در حال مذاکره بودند ، گفتند که Endeavour Mining مستقر در آفریقای غربی توافق کرده است که طلای Teranga را در یک معامله سهام برای ایجاد 10 تولید کننده برتر طلا که در لندن قرار دارند ، خریداری کند. .

این توافق نامه موفقیت در بخش طلای چندپاره و اندوور است که تلاش قبلی برای یک ادغام بزرگ به شکست انجامید.

اما از آنجا که سرمایه گذاران نگران معاملات گران تصرف پس از جهش قیمت طلا هستند ، سهام اندوور با کاهش 2.4٪ به 30.19 دلار کانادا (23 دلار) رسید ، در حالی که طلای ترانگا – که پس از اعلام مذاکرات افزایش یافت هفته گذشته – 1.1 fell کاهش یافته است.

سباستین دو مونتسوس ، مدیرعامل Endeavour در یک مصاحبه تلفنی گفت: “ما در تلاش نیستیم ارزان بخریم – ما فقط در تلاشیم معامله درستی انجام دهیم که رضایت سهامداران را جلب کند و حداکثر پشتیبانی و حداکثر بازده را فراهم کند.”

Endeavour برای هر سهم Teranga 0.470 سهم خود را پرداخت خواهد کرد که یک حق بیمه 5.1٪ بر اساس قیمت پایانی روز جمعه است – تخمین می زند Teranga ، که سهام آن 97٪ در سال جاری افزایش داشته باشد ، به 2.6 میلیارد دلار کانادا ( 1.99 میلیارد دلار)

دی مونتسوس گفت Barrick Gold ، که 11.44٪ سهام Teranga را در اختیار دارد ، از این معامله پشتیبانی می کند. مدیر عامل Barrick ، ​​مارک بریستوف خواستار تلفیق برای خلاص شدن از دست بازیکنان ضعیف تر است.

سهامداران Endeavor 66٪ از واحد ادغام شده را دریافت می کنند ، در حالی که سهامداران Teranga با 34٪ باقی مانده باقی می مانند. ترانگا سه صندلی هیئت مدیره را به هفت صندلی اندور می رساند.

تلاش گسترده تلاش خواهد کرد لیست خود را در سال 2021 در لندن وارد کند.

به عنوان بزرگترین تولید کننده طلای خالص حق بیمه خالص در این بازار ، سرانجام به دنبال ورود به شاخص FTSE 100 خواهد بود و بدین ترتیب حجم سرمایه گذاران افزایش یافته و نظرات عام بیشتری را به خود جلب می کند.

برای بازار لندن ، این لیست خلا left ترک شده توسط Randgold پس از ادغام او با Barrick را که در اوایل سال 2019 پایان یافت ، پر خواهد کرد.

نمونه کارها بهبود یافته است

خرید Teranga از Endeavour یکی دیگر از معادن فعال – Wahgnion – را به چهار معدن موجود در بورکینافاسو اضافه می کند. او همچنین سنگال را با پروژه Massawa ، که ترانگا سال گذشته از Barrick Gold خریداری کرد ، آشکار کرد.

تلاش تلاش برای رشد را پنهان نمی کند.

در سال 2019 ، مذاکرات با سنتامین متمرکز در مصر نتوانستند به توافق برسند ، اما در ماه مارس ، اندوور Semafo را خریداری کرد و بزرگترین تولید کننده طلا در بورکینافاسو را ایجاد کرد.

معامله بسیار بزرگتر با ترانگا گروهی با تولید متوسط ​​سالانه بیش از 1.5 میلیون اونس (42524 کیلوگرم) در سال با هزینه تولید نزدیک به 850 دلار در هر اونس ایجاد می کند. تلاش Endeavour این است که بر اساس قیمت های فعلی طلا تا اواسط سال 2021 در یک وضعیت خالص پولی قرار گیرد.

دی مونتسوس گفت که هیچ برنامه خرید اضافی ، “قصد” رشد بیش از 2 میلیون اونس وجود ندارد و این شرکت پتانسیل رشد ارگانیک را دارد.

تحلیلگران Berenberg می گویند این ادغام به تعادل ریسک در بورکینافاسو با “تولید طولانی مدت از حوزه قضایی با ریسک پایین” کمک می کند [Senegal]”

بورکینافاسو در مناطق مرزی شرقی خود با مالی و نیجر با یک شورش مسلحانه می جنگد. یک “حمله جنگنده” یک سال پیش توسط کاروانی از کارگران معدن ، حداقل 37 غیرنظامی را در نزدیکی معدن بونگو ، بخشی از نمونه کارهای Endeavour متعاقب توافق سمافو ، کشته است.

دی مونتزوس ، که راه اندازی مجدد بونگو و ممیزی امنیتی بود ، گفت پشتیبانی نیروهای فرانسوی بارخانه وضعیت امنیتی را بهبود بخشیده است.

La Mancha ، دارایی استخراج طلا میلیاردر مصری ناگیب ساویریس و بزرگترین سهامدار اندور ، وعده تزریق پول نقد 200 میلیون دلاری به سازمان جدید را داده است.

Endeavour و Teranga همچنین توافق کرده اند که به عنوان بخشی از معامله بدهی را مجدداً تأمین کنند ، که به گفته آنها در طی چند سال آینده حدود 40 میلیون دلار در سال صرفه جویی خواهد شد.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>