انگلیس و کانادا توافق کردند که یک قرارداد انتقال پس از Brexit منعقد کنند اروپا


طرفین می گویند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، سال آینده روی توافق جامع تری کار خواهند کرد.

طرفین روز شنبه اعلام كردند كه كانادا و انگلستان در مورد توافق نامه تجارت رول توافق كرده اند و قول دادند كه پس از پایان انتقال انگلیس پس از Brexit توافق جامع تری را مذاكره كنند.

انگلیس در حال آماده سازی برای تکمیل خروج خود از اتحادیه اروپا تا پایان دسامبر است و به عنوان بخشی از تلاش های خود برای حفظ تجارت و کاهش اثرات احتمالی اقتصادی Brexit ، ده ها توافق دو جانبه را مذاکره کرده است.

سی بی سی نیوز گزارش داد ، توافق نامه چرخش بین انگلستان و کانادا امکان ادامه مفاد توافق نامه جامع اقتصادی و تجاری بین کانادا و اتحادیه اروپا (CETA) را فراهم می کند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا طی مصاحبه ویدیویی با همتای انگلیسی خود بوریس جانسون و وزرای تجارت مربوطه دو کشور که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد ، گفت: “زمان خوبی است.”

ترودو گفت این معامله که توافق نامه تداوم تجارت کانادا و انگلستان نامیده می شود “برای اطمینان از ادامه کار خوب ما و شما در همکاری با یکدیگر است.”

وی بر اهمیت حفظ روابط قوی با انگلستان ، که به گفته وی پنجمین شریک تجاری کانادا در جهان و بهترین شریک تجاری آن در اروپا است ، تأکید کرد.

مذاکرات بیشتر در سال آینده

در بیانیه ای ، دولت انگلیس گفت مذاکرات سال آینده درباره توافق جامع با کانادا آغاز می شود.

در همین حال ، توافقنامه گسترش “با اطمینان برای مشاغل انگلستان مبادله کالا و خدمات با کانادا” به ارزش حدود 35 میلیارد دلار (20 میلیارد پوند) منعقد می شود.

جانسون در بیانیه ای گفت: “این توافقنامه خارق العاده ای برای انگلیس است كه تجارت ماوراlantالنهر را با یكی از نزدیكترین متحدان ما فراهم می كند.”

وی ادامه داد: تجارت انگلیس از اتومبیل های الکتریکی گرفته تا شراب گازدار به کانادا صادر می کند و معامله امروز اطمینان خواهد داد که تجارت از یک نیرو به نیروی دیگر منتقل می شود.

انتقال انگلیس پس از Brexit در 31 دسامبر به پایان می رسد [File: Toby Melville/Reuters]

دولت انگلیس گفته است این معامله قبل از امضای رسمی هنوز باید مورد بررسی قانونی قرار گیرد.

سی بی سی نیوز گزارش داد که کانادا باید آن را تصویب کند.

انگلستان از آن می خواهد قبل از خروج از اتحادیه اروپا برای کاهش هرگونه تأثیر منفی اقتصادی Brexit ، معاملات تجاری دوجانبه را امضا کند.

انگلیس در حال حاضر در حال مذاکره با اتحادیه اروپا برای تعیین شرایط روابط تجاری آینده خود است که دوره انتقال پس از Brexit در 31 دسامبر پایان یابد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>