اوباما: چالش ترامپ “مشروعیت زدایی” از دموکراسی را برمی انگیزد آمریکا و کانادا


رئیس جمهور سابق می گوید جمهوریخواهانی که با سخنان انتخاباتی ترامپ “موافق” هستند “نگران” هستند.

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، اظهار داشت که وی “نگران” جمهوری خواهان است که با ادعاهای بی اساس رئیس جمهور دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات “موافق” هستند و می گویند این “دموکراسی را” مشروعیت می بخشد.

رئیس جمهور سابق یکشنبه شب در مصاحبه 60 دقیقه ای با سی بی اس نیوز گفت: “به نظر می رسد انگیزه آنها تا حدی است زیرا رئیس جمهور دوست ندارد باخت و هیچ وقت قبول نمی کند که باخت.”

اوباما ادامه داد: “من بیشتر نگرانم که سایر مقامات جمهوری خواه ، که به وضوح بهتر می دانند ، موافقت کنند و از این طریق به او توهین کنند.” “این یک گام دیگر در مشروعیت بخشیدن نه تنها دولت ورودی بایدن ، بلکه دموکراسی به طور کلی است. و این یک مسیر خطرناک است. “

از آنجا که جو بایدن روز شنبه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد ، ترامپ به عنوان یک رسمیت شناخته نشده است. مبارزات انتخاباتی وی همچنین در حالی که از بازشماری مجدد در کشورهایی مانند جورجیا و ویسکانسین حمایت می کند ، پرونده های قضایی زیادی را با آرا def مخالف و اداره انتخابات در چندین ایالت مهم تشکیل داده است.

در حالی که برخی از جمهوری خواهان بایدن را به وی تبریک گفتند و وی را به عنوان رئیس جمهور بعدی به رسمیت شناختند ، بسیاری منصرف شدند و در عوض مستقیماً از چالش های انتخاباتی ترامپ حمایت کردند یا با پیشرفت روند بر صبر تأکید کردند.

اوباما برای تبلیغ خاطرات جدید خود ، سرزمین موعود ، که روز سه شنبه منتشر می شود ، با CBS صحبت می کند.

در این کتاب ، رئیس جمهور سابق توضیح می دهد که چرا او معتقد است که ریاست جمهوری او – و نژاد او – اساس انتخاب خود ترامپ در سال 2016 بوده است.

اوباما نوشت: “گویا حضور من در کاخ سفید باعث وحشت عمیق شده است ، این احساس نظم طبیعی را به هم زده است” ، بر اساس بخشهایی از کتاب دریافت شده از CNN ، اوباما نوشت.

“این دقیقاً همان چیزی است که دونالد ترامپ وقتی شروع به انتشار ادعا کرد که من در ایالات متحده به دنیا نیامده ام و بنابراین من یک رئیس جمهور نامشروع هستم ، متوجه شد. وی برای میلیونها آمریکایی مرعوب سیاه پوستان در کاخ سفید قول داد که اکسیر اضطراب نژادی آنهاست. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>