اوتارا با بدی دیدار می کند تا در مورد بحران انتخابات در ساحل عاج صحبت کند ساحل عاج


رئیس جمهور ساحل عاج ، آلسان اوتارا ، با اصلی ترین رقیب سیاسی خود دیدار کرده و در مورد پایان دادن به خشونت های مربوط به انتخابات مذاکره کرده است ، که این نگرانی ها را برانگیزد که این کشور می تواند وارد درگیری داخلی شود.

جلسه چهارشنبه ، کمتر از دو هفته پس از انتخاب مجدد بحث برانگیز اواتارا ، در حالی برگزار می شود که دولت تعداد قربانیان ناآرامی های اخیر را به 85 نفر می رساند.

اوتارا 78 ساله و هانری کانان بدی رئیس جمهور سابق 86 ساله ساعاتی پس از اعلام جلسه ملاقات دولت از سوی دولت در یک هتل لوکس در مرکز خرید آبیدجان حضور یافتند.

مذاکرات آنها اولین مذاکرات از زمان انتخابات ریاست جمهوری در 31 اکتبر است که باعث رویارویی شدید می شود و ترس از ادامه بی ثباتی در بزرگترین اقتصاد فرانکوفون و بزرگترین تولید کننده کاکائو در جهان را افزایش می دهد.

اواتارا با بیش از 94 درصد آرا bo تحریم شده توسط مخالفان اصلی ، برنده اعلام شد. مخالفان رئیس جمهور می گویند او محدودیت های دو دوره ریاست جمهوری این کشور را نقض کرده است ، اما اواتارا گفت که تغییرات قانون اساسی که در سال 2016 انجام شد ، به طور م theثر ساعت شمارش معکوس را برای دو بار شمارش معکوس تنظیم کرده و به او اجازه می دهد دوباره کاندید شود.

مخالفان از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات سر باز زدند ، یک کارزار نافرمانی مدنی را آغاز کردند و متعهد شدند که یک دولت انتقالی را به جای اواتارا تشکیل دهند.

چندین رهبر مخالف ، از جمله نخست وزیر پیشین پاسکال افی ن گسان ، سخنگوی مخالف ، دستگیر شده و خانه های دیگران توسط نیروهای امنیتی مسدود شده است.

خشونت مهلک ، که اغلب ناشی از رقابت های قومی است ، در ماه اوت پس از اعلام رسمی نامزدی بحث برانگیز برای سومین دوره از اواتارا آغاز شد.

سیدی تیموکو توره ، وزیر ارتباطات به خبرنگاران گفت که تعداد تلفات رسمی در حال حاضر 85 کشته و 484 زخمی است که بسیاری از آنها در جنوب شرقی کشور هستند.

از مرگ و میرها ، 34 مورد قبل از انتخابات ، 20 مورد در روز انتخابات و 31 مورد پس از آن رخ داده است. توره افزود که 225 نفر دستگیر شده اند که از این تعداد 45 نفر در بازداشت و 167 نفر به اتهام متهم شدند.

برای بسیاری از مردم عاج ، خاطرات دردناک پس از انتخابات بحث برانگیز 2010 تقویت شد. مخالفت سیاسی با یک جنگ داخلی مختصر همراه بود که در آن حدود 3000 نفر جان خود را از دست دادند و حدود 1.3 میلیون نفر از خانه های خود فرار کردند.

وی چهره به چهره میان اوتارا و بدی را دنبال می کرد ، و تماس های روزافزون سازمان ملل (سازمان ملل) ، اتحادیه اروپا ، قدرت استعماری سابق فرانسه و همسایگان ساحل عاج را برای تلاش برای کاهش تنش دنبال می کرد.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت بیش از 8000 نفر برای پناهندگی در کشورهای همسایه ، به ویژه لیبریا ، از کشور فرار کرده اند. بیش از نیمی از آنها کودک هستند ، بسیاری از آنها بدون همراه یا از والدین خود جدا شده اند.

روز دوشنبه اواتارا در یک سخنرانی ملاقات با بدی را ارائه داد ، که وی با احترام او را “بزرگتر” خود توصیف کرد.

در پاسخ ، حزب دموکراتیک ساحل عاج بدی چند شرط برای چنین گفتگوهایی در روز چهارشنبه تعیین کرد ، از جمله رفع حصرهای داخلی و پایان دادرسی قانونی علیه رهبران دستگیر شده.

محاصره اطراف خانه بدی در اوایل بعد از ظهر روز چهارشنبه برداشته شد. با این حال ، همکار مخالف آسوآ آدو به خبرگزاری فرانسه گفت که هنوز در محاصره خانه او وجود دارد.

اوتارا و بدی برای دهه ها شخصیت های اصلی سیاست ساحل عاج بوده اند و هرکدام ادعای شومینه فلیکس اوفو-بوانای فقید ، اولین رئیس جمهور بسیار محبوب پس از استقلال را دارند.

محل ملاقات ، هتل گلف در آبیدجان ، طنین تاریخی دارد.

اواتارا به عنوان رئیس جمهور منتخب که به عنوان هتل دو گلف نیز شناخته می شود ، در بحران 11-11 2010 مقرهای خود را تأسیس کرد ، زمانی که رئیس جمهور فعلی لوران گباگبو پس از شکست در صندوق های رای حاضر به کناره گیری نشد.

از متحدان سابق اواتارا در هتل می توان به بدی اشاره کرد که در سال 2018 از اواتارا جدا شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>