اپل قصد دارد برخی از کمیسیون های فروشگاه App را در میان جنجال ها کاهش دهد اخبار ایالات متحده


پورسانت های اپل برای اشتراک درون برنامه ای و خریدهای دیگر از 1 ژانویه از 30 درصد به 15 درصد افزایش می یابد.

در اوایل سال آینده اپل کمیسیون های App Store خود را برای بیشتر توسعه دهندگان به نصف کاهش می دهد ، در حالی که بحث در مورد اینکه آیا سازنده آیفون از هزینه هایی برای پایین آوردن سود خود و خفه کردن رقبا با موسیقی خود استفاده می کند ، نصف خواهد کرد. ویدئو و سایر خدمات اشتراک.

امتیاز اعلام شده در روز چهارشنبه هزینه اشتراک اپل برای برنامه ها و سایر خریدها را از 30 درصد کاهش می دهد که از سال 2008 به بعد اعمال می شود و از 1 ژانویه به 15 درصد می رسد.

اما این تخفیف فقط به توسعه دهندگانی تعلق می گیرد که درآمد سالانه آنها از App Store حداکثر 1 میلیون دلار باشد – آستانه ای که سازندگان برخی از محبوب ترین برنامه های بارگیری شده در iPhone ، iPad و سایر دستگاه های Apple را شامل نمی شود.

این گروه شامل دو مورد از شدیدترین منتقدان اپل ، سرویس پخش موسیقی Spotify و Epic ، سازنده بازی ویدیویی محبوب Fortnite است.

هر دو شرکت به تحریک افزایش کنترل شیوه های فروشگاه App App در میان قانونگذاران و نهادهای نظارتی در ایالات متحده و اروپا کمک کرده اند. اپل خدمات پخش جریانی موسیقی و ویدئو را به فروش می رساند که به جبران کندی درآمد آیفون در سال های اخیر کمک کرده است.

کمیسیون های App Store به بخش خدمات اپل دامن می زنند که در سال مالی آخر این شرکت که در ماه سپتامبر به پایان می رسد ، درآمد 16 درصدی افزایش داشته و به نزدیک 54 میلیارد دلار رسیده است. فروش آیفون به تنهایی درآمد بیشتری برای اپل نسبت به خدمات دارد.

اپل قصد دارد هزینه ها را به عنوان راهی برای کمک به اکثر شرکت ها ، که تقریباً 1.8 میلیون برنامه در فروشگاه های خود در دوران سخت اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، ایجاد می کنند ، کاهش دهد. طبق گفته شرکت تحلیلی موبایل SensorTower ، حدود 98 درصد از توسعه دهندگان برنامه سالانه کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند.

اما بعید است کمیسیون کاهش یافته ضرر بزرگی در درآمد اپل ایجاد کند. این به این دلیل است که توسعه دهندگان واجد شرایط کوچک ، تنها بر اساس برآوردهای SensorTower ، تنها در حدود پنج درصد از درآمد App Store اپل کمک می کنند.

این احتمالاً یکی از دلایلی است که به نظر می رسد سرمایه گذاران از کاهش هزینه های اپل در آینده نگران هستند. سهام شرکت در معاملات اوایل بعد از ظهر اندکی افزایش یافت.

Spotify در کمیسیون های پایین تر اپل به عنوان “اصلاح پنجره” که برای منصرف کردن تنظیم کننده ها از اقدام علیه اقدامات آن طراحی شده است ، تمسخر کرد. اسپاتیفای در بیانیه ای گفت: “این آخرین اقدام بیشتر نشان می دهد كه قوانین فروشگاه برنامه آنها تصادفی و دمدمی مزاج است.”

Epic در اوایل سال جاری همچنان به شکایت از اپل مبادرت ورزیده است تا بتواند بدون نیاز به پرداخت هزینه های اپل ، حق فروش محصولات را در برنامه های خود بدست آورد.

در همین حال ، گروهی به نام ائتلاف برای انصاف برنامه ها ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن ، خواستار “برخورد عادلانه” با نحوه اداره فروشگاه های اپلیکیشن غول های فناوری است. اعضای آن شامل Epic ، Spotify ، سازنده همسریابی آنلاین Match Group و سایر اعضا ، از جمله Tile ، Basecamp ، ProtonMail و انجمن های صنعت رسانه اروپا است.

و مقررات نظارتی اروپایی در حال بررسی برنامه فروشگاه موبایل اپل و بستر پرداخت برای ترس از اینکه اقدامات آن رقابت را مخدوش می کند ، بخشی از نبرد اتحادیه اروپا علیه سلطه شرکت های بزرگ فناوری است.

تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل ، کاهش هزینه ها را یک اقدام سودمند برای همه شرکت کنندگان توصیف کرد.

کوک در بیانیه ای گفت: “ما این برنامه را برای کمک به صاحبان مشاغل کوچک در نوشتن فصل بعدی در مورد خلاقیت و شکوفایی در فروشگاه برنامه راه اندازی می کنیم.”

جزئیات بیشتر در مورد کمیسیون های کاهش یافته ماه آینده منتشر خواهد شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>