ایالات متحده در حال مبارزه برای جلوگیری از پریدن موارد COVID-19 است آمریکا و کانادا


در حالی که فقط یک هفته دیگر روز شکرگذاری باقی مانده است ، ایالات متحده در حال نزدیک شدن به 200000 مورد جدید عفونت COVID-19 در روز است.

رهبران محلی در ایالات متحده در تلاش هستند تا پیش از روز شکرگذاری ، هنگامی که بسیاری از مردم در سراسر کشور با خانواده و دوستان خود جمع می شوند ، به اوج آلودگی ، بستری شدن و مرگ ناشی از COVID-19 برسند.

ایالات متحده هر روز با آغاز فصل تعطیلات به 200000 عفونت جدید نزدیک می شود و هوای سردتر در بسیاری از مناطق این کشور مردم را به داخل خانه سوق می دهد ، جایی که ویروس کرونا می تواند به راحتی گسترش یابد.

در کالیفرنیا ، پرجمعیت ترین کشور این کشور ، افسران برای کنترل موج موارد COVID-19 که تهدید به غلبه بر سیستم مراقبت های بهداشتی آن است ، تقریباً به همه ساکنان شهر منع رفت و آمد شبانه اعمال می کنند.

ائتلاف صاحبان مشاغل به دلیل جلوگیری از ویروس کرونا در سان دیگو ، کالیفرنیا ، به اقدام قانونی علیه فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم پیوست. [Mike Blake/Reuters]

“دستور ممنوعیت اقامت در خانه” در این ایالت ، افرادی را که دستورات اولیه را انجام نمی دهند ، از روز 10:00 تا 5:00 صبح به وقت محلی ، از شنبه ، در خانه بمانند. این مقامات گفتند که این محدودیت حداقل تا 21 دسامبر اعمال خواهد شد ، اما در صورت عدم بهبود روند بیماری می تواند افزایش یابد.

این دستور در 41 از 58 شهرستان ایالت معرفی خواهد شد که بیشترین افزایش را در موارد مشاهده کرده اند و در حال حاضر زیر سخت ترین حد هستند. در این مناطق 94 درصد جمعیت نزدیک به 40 میلیون نفری کالیفرنیا زندگی می کنند.

ایالت در اوایل این هفته محدودیت های شدیدتری را برای محدود کردن فعالیت های تجاری در این 41 شهرستان اعمال کرد.

“ویروس با سرعتی در حال گسترش است که از ابتدای این بیماری همه گیر مشاهده نکرده ایم و چند روز و هفته های بعدی برای متوقف کردن موج بسیار مهم است. ما فرمان هشدار را به صدا در می آوریم. “

بستری شدن در بیمارستان طی دو هفته تقریباً 64 درصد افزایش یافته و میزان مثبت بودن – درصد افرادی که از نظر ویروس مثبت بودند – بیش از 50 درصد افزایش یافته است. این هفت روز گذشته 5.6 درصد است.

در روز پنجشنبه ، ایالت 11،478 مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد که بالاترین میزان از اواسط ماه اوت است.

کارکنان بهداشت و درمان افرادی را که در صف انتظار در مرکز آزمایش COVID-19 Joint Memorial Medical Center در هوستون ، تگزاس هستند ، معالجه می کنند [David J. Phillip/AP]

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) به مردم توصیه کرد که هفته آینده روز پنجشنبه برای جلوگیری از شیوع ویروس در روزهای شکرگذاری به مسافرت نروند.

اما در تگزاس ، که یک رکورد جدید یک روزه برای 12293 مورد جدید گزارش شده در روز پنجشنبه ثبت کرد ، گرگ ابوت ، فرماندار جمهوری خواه ، محاصره دیگر را رد کرد و رهبران محلی را به عدم اجرای محدودیت های موجود متهم کرد.

برای اولین بار از زمان شیوع مرگبار تابستان ، تگزاس قرار است از 8000 بیمار بستری شده با COVID-19 پیشی بگیرد. در آن زمان ، ابوت دستور داد که بارها بسته شوند و میزان اشغال رستوران را محدود کرد.

در هنگام بازدید از شهر Lubbock ، شهری در شمال غربی ایالت که مقام محلی بهداشت می گوید آتش نشانی در حال ساخت قفسه هایی برای مردگان است زیرا فضای سردخانه خالی است ، Abbott گفت که تگزاس دیگر تعطیل نمی کند.

ابوت گفت: “برای همه افراد در ایالت مهم است كه بدانند ما در سراسر ایالت تعطیل جدید نخواهیم داشت.” “بیش از حد ارزیابی شده است که دقیقاً توقف به چه چیزی دست خواهد یافت.”

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در اورنج ، تگزاس ، ایالات متحده گفتگو می کند [File: Tom Brenner/Reuters]

در همین حال موسسه اسمیتسونیان اعلام کرده است که تمام عملیات خود را به طور نامحدود به حالت تعلیق در می آورد. از روز دوشنبه ، این اقدام هفت موزه ، به علاوه باغ وحش ملی را تحت تأثیر قرار می دهد.

اسمیتسونیان در بیانیه ای گفت که “اولویت اصلی او محافظت از سلامتی و ایمنی بازدید کنندگان و کارکنانش است.” هیچ تاریخی برای بازگشایی برنامه ریزی نشده است.

این تصمیم در حالی در حال افزایش است که گمانه زنی ها در مورد افزایش محدودیت های ویروسی در ناحیه کلمبیا در برابر افزایش قدرت ملی اعلام شده است.

دانشگاه جان هاپکینز می گوید که ایالات متحده در حال حاضر حداقل 11.7 میلیون مورد COVID-19 از زمان ابتلا به بیماری همه گیر و همچنین بیش از 252000 مورد مرگ ناشی از ویروس را ثبت کرده است که بالاترین میزان در جهان است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>