ایالات متحده می تواند واکسیناسیون علیه COVID-19 را تا 11 دسامبر آغاز کند: رسمی | آمریکا و کانادا


مونسف اسلاوی ، رئیس برنامه توسعه واکسن فدرال ، می گوید اولین واکسن ها را می توان تا اواسط دسامبر ارسال کرد.

رئیس دولت ایالات متحده در مورد واکسن های ویروس کرونا گفت که اولین دوزهای تلقیح “امیدوارم” تا اواسط ماه دسامبر تجویز شود.

دکتر مونسف اسلاوی این اظهارات را روز یکشنبه ، فقط دو روز پس از درخواست Pfizer و BioNTech برای تأیید استفاده اضطراری از سازمان غذا و دارو (FDA) برای واکسن ویروس کرونا ، در مصاحبه ای با CNN انجام داد. این شرکت ها گفتند که آزمایشات اولیه نشان داد که واکسن 95 درصد موثر به نظر می رسد – کاملا بالاتر از آستانه اضطراری معمول FDA.

مشاوران واکسن FDA 8-10 دسامبر برای بحث در مورد تأیید واکسن هایی که Pfizer و Moderna می گویند حداقل 95 درصد موثر هستند ، دیدار می کنند.

اسلاوی ، رئیس موسوم به به اصطلاح ، گفت: “برنامه ما این است كه بتوانیم واكسن ها را ظرف 24 ساعت پس از تأیید به سایت های ایمن سازی ارسال كنیم.” Operation Warp Speed ​​، یک برنامه فدرال است که تولید واکسن های امیدوار کننده را از زمان تولید آنها گسترش داده است.

وی گفت: “بنابراین من منتظر روز دوم پس از تصویب در 11 یا 12 دسامبر هستم.”

طبق اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، این مقام مسئول فقط یک روز پس از عبور مرحله سخت 12 میلیون مورد تأیید شده در ایالات متحده ، صحبت کرد. روز جمعه ، ایالات متحده رکورد روزانه دیگری با بیش از 198000 مورد تازه تأیید شده در میان موجی در سراسر کشور با آغاز ماه های سردتر ثبت کرد.

محدودیت ها بازیابی شدند

مقامات بهداشتی هشدار داده اند که ممکن است در ماههای آینده سیستمهای پزشکی بیش از حد زیاد شده و با بحرانی بزرگتر از اولین شیوع اوایل سال جاری روبرو شوند.

بستری شدن بیماران مبتلا به COVID-19 پس از ترک تحصیل در ماههای تابستان در ایالات متحده دو برابر شده است. از روز شنبه ، بیش از 83000 نفر با این ویروس در بیمارستان بستری شده اند. تاکنون حداقل 255000 نفر در ایالات متحده بر اثر عفونت COVID-19 فوت کرده اند.

روز جمعه ، گارد ملی تگزاس 36 نفر را در ال پاسو مستقر کرد تا به عملیات شلوغ سردخانه کمک کند.

در همین حال ، مقامات دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای محدودیت های جدیدی را برای ویروس کرونا اعمال می کنند و به شما هشدار می دهند که برای شکرگذاری روز پنجشنبه سفر نکنید. علی رغم این هشدارها ، مقامات گفتند که بیش از یک میلیون مسافر در فرودگاه های ایالات متحده در روز جمعه بررسی شدند ، این فقط برای دومین بار است که این آستانه از زمان ابتلا به بیماری همه گیر عبور کرده است.

در کالیفرنیا ، رفت و آمد بین ساعت 22:00 تا 05:00 به وقت محلی (06:00 و 13:00 به وقت گرینویچ) از روز شنبه آغاز شد. در همین حال ، نیویورک اوایل این هفته برای 1.1 میلیون دانش آموز مدارس را تعطیل کرد و شیکاگو ، سومین شهر بزرگ کشور ، از روز دوشنبه تحت حکم اقامت است.

یک انتقال آهسته ریاست جمهوری

علاوه بر Pfizer و BioNTech ، شرکت آمریکایی Moderna نیز 95٪ کارآیی را در آزمایشات بالینی مرحله سه واکسن خود گزارش کرد. شرکت انگلیسی AstraZeneca ، که در حال تولید واکسن با دانشگاه آکسفورد است ، اعلام کرد انتظار دارد نتایج اولیه تا پایان ماه دسامبر اعلام شود. این واکسن گزارش شده است که به ویژه برای افراد مسن امیدوار کننده است.

احتمال وجود یک یا چند واکسن ایمن و م effectiveثر فشار بر دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور را افزایش داده است تا انتقال را به طور رسمی با جو بایدن رئیس جمهور منتخب آغاز کند.

انتظار می رفت که بایدن بیش از دو هفته پیش در انتخابات پیروز شود ، اما ترامپ از عقب نشینی امتناع ورزید و مانع از همکاری مقامات آژانس با تیم بایدن شد ، تیمی که گفت بدون هیچ انتقادی از سوی سازمان های دولتی پیش می رود.

اسلاوی و دکتر آنتونی فاوسی ، یک متخصص ارشد بیماری های عفونی و یکی از اعضای گروه کاری ویروس کرونا ، در مصاحبه های اخیر بر لزوم انتقال روان ریاست جمهوری برای اطمینان از گسترش سریع واکسن ها تأکید کردند.

بایدن ، که از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد ، هفته گذشته هشدار داد: “اگر ما توافق نکنیم ، افراد بیشتری می توانند بمیرند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>