“این خیلی درد می کند”: فاوسی درباره COVID-19 در ایالات متحده هشدار می دهد آمریکا و کانادا


کارشناس بیماری های عفونی دولت می گوید ایالات متحده “نمی تواند موقعیت بدتری داشته باشد” تا جلوی این موارد در حال رشد را بگیرد.

کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت ایالات متحده هشدار می دهد که ایالات متحده مجبور است در هفته های آینده به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا با “بسیاری از آسیب ها” مقابله کند.

اظهارات دکتر آنتونی فاوسی در مصاحبه با واشنگتن پست ادعای مکرر رئیس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر اینکه “ملت” گوشه ای از ویروس “می چرخد ​​را به چالش می کشد.

فائوسی می گوید ایالات متحده “نمی تواند وضعیت بدتری داشته باشد” تا جلوی این موارد را بگیرد زیرا بیشتر افراد در ماه های سردتر (پاییز) و زمستان در خانه جمع می شوند. وی می گوید ایالات متحده باید “تغییر ناگهانی” در اقدامات بهداشت عمومی ایجاد کند.

هفته گذشته تعداد کشته شدگان ناشی از COVID-19 230،000 بود ، زیرا هر روز عفونت های جدید به بالاترین سطح رسید – بیش از 98،000 مورد در روز جمعه گزارش شد. بستری شدن در بیمارستانها نیز در بیشتر کشور افزایش می یابد.

یک کارمند بهداشتی اتومبیل های ورودی را به سایت آزمایش COVID-19 در زمینه شیوع ویروس کرونا (COVID-19) در مدیسون ، ویسکانسین جذب می کند [Bing Guan/Reuters]

ترامپ داده ها را نادیده گرفته و حتی ادعا کرده است – بدون هیچ مدرکی – بسیاری از پزشکان قربانیان ویروس ها را برای سود دهی تورم می کنند.

ترامپ روز جمعه در راهپیمایی در میشیگان گفت: “منظور من این است که پزشکان ما افراد بسیار باهوشی هستند.” “بنابراین آنها می گویند ،” متاسفم ، اما همه از بیماری COVID می میرند. “

وی مجدداً بدون مدرکی پیشنهاد کرد که پزشکان می توانند هزینه بیشتری را در این مورد دریافت کنند.

فاوسی در مورد خطرات گفت ، او معتقد است كه جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموكرات “این مسئله را از نظر بهداشت عمومی جدی می گیرد” ، در حالی كه ترامپ “از منظر دیگری به آن نگاه می كند.”

فاوسی ، که عضو کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید است ، می گوید چشم انداز “اقتصاد و بازگشایی کشور” است.

اعضای کادر پزشکی یک بیمار مبتلا به بیماری ویروس کرونا (COVID-19) را در بخش مراقبت های ویژه COVID-19 (ICU) در مرکز پزشکی United Memorial (UMMC) در 31 اکتبر 2020 در هوستون ، تگزاس درمان می کنند [Go Nakamura/Getty Images/AFP]

در پاسخ ، جاد دیر سخنگوی کاخ سفید گفت ترامپ همیشه رفاه مردم را در درجه اول قرار می دهد و گفت فوزی درست قبل از انتخابات سه شنبه تصمیم گرفته است “سیاست بازی کند”

دیر می گوید فاوسی “وظیفه دارد ابراز نگرانی کند یا برای تغییر استراتژی فشار وارد کند” ، اما در عوض “تصمیم می گیرد تا از رئیس جمهور در رسانه ها انتقاد کند و گرایش های سیاسی خود را فاش کند.”

فوچی گفت که او در دهه های حضور در مناصب عمومی هرگز به طور علنی حتی یک کاندیدای سیاسی را تایید نکرده است.

فوزی یک بار تقریباً هر روز ویروس را به ترامپ اطلاع می داد ، اما گفت رئیس جمهور دیگر به دنبال مشاوره او نیست.

در اواسط ماه اکتبر ، طی یک تماس کنفرانسی ، ترامپ فاوسی را “فاجعه” خواند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>