بایدن از كنگره آمریكا می خواهد كه كمكهای اضطراری را به COVID-19 تحویل دهد آمریکا و کانادا


جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، از کنگره می خواهد که میلیاردها دلار کمک اضطراری برای COVID-19 قبل از پایان سال با گسترش عفونت های جدید در سراسر کشور ، تصویب کند.

بر اساس گزارش گروه رسانه ها ، بایدن روز جمعه با گفتن اینکه “کار زیادی برای انجام دادن” دارد ، شخصاً با نانسی پلوسی رئیس مجلس و چاک شومر رهبر حزب دموکرات سنا دیدار کرد.

رئیس جمهور فعلی دموکرات بهترین میزبان دموکرات های کنگره را در یک مقر موقت انتقالی در یک تئاتر در مرکز شهر ویلمینگتون ، دلاور میزبانی کرد.

جن پسکی ، معاون انتقال بایدن ، گفت که دموکرات ها “به این نتیجه می رسند که در جلسه اردک لنگ برای کمک به خانواده ها و مشاغل کوچک باید موارد اضطراری و کمک وجود داشته باشد.”

پسکی گفت: “دیگر جایی برای تأخیر وجود ندارد و ما باید هرچه سریعتر به جلو حرکت کنیم.”

اما با وجود افزایش تعداد موارد جدید و بستری شدن در بیمارستان ، چشم انداز مراقبت های ویروسی جدید در سال جاری همچنان نامشخص است.

طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده در حال حاضر بیش از 11.8 میلیون مورد و بیش از 253000 مورد مرگ را از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر گزارش کرده است.

برای اولین بار از زمان انتخابات ، بایدن با رئیس پارلمان Pelosi ، رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر ، در مقر موقت خود در ویلمینگتون ، دلاور دیدار کرد. [Alex Brandon/ AP Photo]

پلوسی گفت که مذاکرات با میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا و رهبران جمهوری خواه در 19 نوامبر نتوانست در مورد بسته جدید کمک به ویروس به اجماع برسد. وی گفت: “این اتفاق نیفتاد ، اما امیدواریم این اتفاق بیفتد.”

مک كانل پیشنهاد كرد كه كنگره 455 میلیارد دلار وام مشاغل خرد مصرف نشده به یك بسته جدید كمك برای COVID-19 منتقل كند. پیشنهاد وی پس از دیدار با وزیر دارایی استفان مانوچین و رئیس کاخ سفید مارک میدوز ارائه شد.

مک كانل در بیانیه ای گفت: “كنگره باید این پول را به انواع اقدامات اضطراری ، مهم و هدفمند كه جمهوری خواهان از ماه ها قبل سعی كرده اند انجام دهد ، هدایت كند.”

جلسه اردک لنگ

بایدن ، پلوسی و سومر در حال تأیید لایحه ای برای تخفیف همه گیر شدن بیماری هستند قبل از آنکه کنگره برای سال به تعویق بیفتد ، دوره ای که به جلسه اردک لنگ معروف است.

رئیس جمهور منتخب وعده داده است که برای تحقق بخشیدن به دستور کار خود با جمهوری خواهان همکاری نزدیک خواهد کرد ، اما تاکنون توجه خود را به متحدان ارشد دموکرات کنگره معطوف کرده است.

این نشست دو روز پس از معرفی دموکرات ها از سمت پلوسی به عنوان رئیس مجلس ، عالی ترین رهبری در مجلس نمایندگان ایالات متحده برگزار می شود.

رئیس جمهور دونالد ترامپ همچنان مانع انتقال آرام قدرت به رئیس جمهور بعدی می شود و از همکاری دولت وی با تیم انتقال بایدن امتناع ورزید.

به ویژه ، دولت ترامپ دسترسی بایدن را به جلسات توجیهی امنیت ملی و برنامه ریزی همه گیر ، که به گفته هر دو رهبر حزب ، در آماده سازی بایدن برای حاکمیت به محض رسیدن به کار در 20 ژانویه مهم بود ، منع کرد.

در تلاش برای دور زدن کل دولت ترامپ ، بایدن در واقع در 19 نوامبر با گروهی از فرمانداران برجسته جمهوری خواه و دموکرات ملاقات کرد.

وقتی که قول داد در یک جبهه متحد علیه ویروس از سیاست بالاتر رود ، بایدن گفت: “متأسفانه ، دولت من نتوانسته است هر آنچه ما نیاز داریم را بدست آورد.”

ترامپ شک می کند

لامار الكساندر ، سناتور بازنشسته جمهوری خواه گفت كه دولت ترامپ باید تمام مواد ، منابع و جلسات مورد نیاز برای یك انتقال روان را به تیم بایدن ارائه دهد.

“اگر شانس وجود دارد كه جو بایدن رئیس جمهور بعدی باشد و به نظر می رسد كه او شانس بسیار خوبی دارد ، دولت ترامپ باید تمام مواد انتقال ، منابع و جلسات لازم را برای اطمینان از انتقال روان به تیم بایدن ارائه دهد تا هر دو الكساندر در بیانیه ای كه در توییتر منتشر كرد ، گفت:

در همین حال ، ترامپ پیوسته تلاش خود را برای ایجاد تردید در مورد نتایج انتخابات افزایش می دهد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در جلسه توجیهی کاخ سفید بیانیه ای در مورد قیمت داروهای تجویز شده ارائه داد ، اما در مورد انتخابات توضیحی نداد یا از خبرنگاران س questionsال نکرد [Susan Walsh/AP Photo]

مبارزات بی سابقه رئیس جمهور مستعفی برای انتشار اطلاعات غلط اکنون تحت فشار قرار گرفتن مقامات میشیگان برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات در کشورشان است.

بایدن با بیش از 150،000 رأی میشیگان را به دست آورد که 15 برابر بیشتر از ترامپ است که چهار سال پیش در این ایالت پیروز شد.

کارشناسان انتخابات می گویند انگیزه ترامپ آخرین نفس کشنده مبارزات انتخاباتی وی است و گفتند که بایدن در ماه ژانویه وارد دفتر بیضی شکل می شود. انتخابات آمریکا

در همین حال ، ترامپ روز آخر هفته در اجلاس مجازی G20 شرکت خواهد کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>