بایدن خواستار یک حکم ملی برای یک مجوز برای مبارزه با COVID-19 می شود آمریکا و کانادا


جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفت ، وی و گروهی از فرمانداران برجسته ایالات متحده پس از روی کار آمدن وی در ژانویه ، با افزایش آلودگی COVID-19 ، با یک حکم ملی موافقت کردند.

روز پنجشنبه ، بایدن در گفتگو با گروهی از فرمانداران برجسته ایالات متحده گفت: استفاده از ماسک برای جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا ، که تاکنون بیش از 250،000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است ، “بیانیه سیاسی نیست”.

بایدن ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر آمریکا که نتایج آن هنوز توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و طرفدارانش به چالش کشیده شده است ، گفت: “این یک وظیفه میهنی است.”

دانشگاه جان هاپکینز گفت ، ایالات متحده از آغاز ابتلا به بیماری همه گیر 11.6 میلیون مورد COVID-19 و بیش از 250،000 مورد مرگ را ثبت کرده است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط نیویورک تایمز ، تعداد موارد جدید به سرعت در سراسر کشور در حال رشد است و به طور متوسط ​​بیش از 162000 نفر در روز است و در هفته های اخیر چندین کشور محدودیت هایی را برای جلوگیری از گسترش عفونت ها اعمال کرده اند.

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در یادداشت های خود برای رسانه ها ، اولویت های سیاسی خود را در برنامه خود برای شکست COVID-19 بیان کرد [Tom Brenner/Reuters]

بایدن گفت که او قصد ندارد اقتصاد ایالات متحده را در سراسر کشور متوقف کند ، اما انتظار می رود محدودیت های محدودی را براساس شرایط خاص محلی شاهد باشد.

“منتفی نیست. این براساس تهدید در حال کالیبره شدن است. “بایدن در یک کنفرانس خبری پس از دیدار با 10 فرماندار برجسته جمهوری خواه و دموکرات گفت.

بایدن در واقع با اعضای کمیته اجرایی انجمن فرمانداران ملی که شامل فرمانداران جمهوری خواه آسا هاچینسون از آرکانزاس ، چارلی بیکر از ماساچوست ، گری هربرت از یوتا ، لری هوگان از مریلند و کی ایوی از آلاباما دیدار کرد.

از زمان انتخابات اولین بار بود که بایدن با مقامات جمهوریخواه علنی دیدار می کرد.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک ، میشل لوجان گریشام از نیومکزیکو ، جارد پولیس از کلرادو و گرتچن ویتمر از میشیگان نیز به همراه اعضای تیم ریاست جمهوری بایدن به این تماس پیوستند.

تسکین اقتصادی

بایدن ، كه همچنین از كنگره آمریكا خواستار تأمین بودجه به ایالت ها و مناطق مختلف در لایحه امداد COVID-19 شد ، گفت: ارائه كمك اقتصادی به شهرها ، ایالت ها و جوامع قبیله ای كه تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار دارند.

تاکنون ترامپ و سنا جمهوری خواهان با چنین بودجه ای مخالفت کرده اند.

بایدن همچنین گفت كه برای آماده سازی آمریكایی ها برای توزیع “عادلانه” واكسن های “ایمن” و “رایگان” ، به یك كمپین آموزش عمومی مورد نیاز است.

در هفته های اخیر چندین ایالت ایالات متحده شاهد افزایش عفونت های COVID-19 بوده اند و آنها را وادار به اعمال محدودیت های جدید کرده اند [File: Kathy Willens/AP]

در همین حال ، رئیس جمهور منتخب ، ترامپ را به دلیل خودداری از به رسمیت شناختن نتیجه انتخابات مورد حمله قرار داده و حملات بی اساس رئیس جمهور به شیوه های رای گیری در کشورهای مهم را “غیرمسئولانه” خوانده است.

بایدن گفت: “عموم مردم شاهد بی مسئولیتی باورنکردنی هستند و به بقیه پیام های جهان در مورد چگونگی عملکرد دموکراسی آسیب می رسانند.” “بیشتر جمهوری خواهانی که من با آنها صحبت کرده ام ، از جمله برخی از استانداران ، فکر می کنند این کار طاقت فرسا است. پیام وحشتناکی می فرستد. “

وی همچنین از اینکه امیلی مورفی ، دبیر دولت ترامپ در دولت عمومی ، هنوز وی را به عنوان برنده آشکار انتخابات معرفی نکرده ، ابراز ناامیدی کرد و این باعث می شود روند انتقال رسمی ادامه یابد.

بایدن گفت: “تا زمانی که او این کار را انجام ندهد ، ما به تمام اطلاعات مورد نیاز از همه آژانس های مختلف دسترسی نداریم.”

پاسخ ملی برنامه ریزی شده است

با این حال ، بایدن گفت که هیئت مشورتی وی تیم های COVID-19 را در دفاتر فرمانداران رصد می کند تا واکنش ملی همه گیر ملی را توسعه دهد.

وی همچنین گفت که به عنوان رئیس جمهور تلاش خواهد کرد تا به کشورها در مبارزه با بیماری همه گیر کمک کند.

بر اساس گزارشی از استخر ، بایدن به فرمانداران گفت: “اکنون ، هنگامی که وارد تعطیلات می شوید ، با جهشی دیگر روبرو هستید … از جمله فشار فوق العاده ای که به بیمارستان های شما وارد می شود.” “شما به کمک نیاز دارید. من می خواهم شما بدانید که من شریک زندگی شما در کاخ سفید خواهم بود.”

در هفته های اخیر چندین کشور محدودیت های جدیدی اعمال کرده اند تا تلاش کنند جلوی شیوع ویروس را بگیرند.

به عنوان مثال ، به دنبال افزایش شدید بستری در بیمارستان COVID-19 در آرکانزاس ، فرماندار آسا هاچینسون روز پنجشنبه اعلام کرد که روزانه از ساعت 11 شب تا ژانویه 2021 نیاز به تعطیلی بارها و رستوران ها دارد.

هاچینسون در بیانیه ای گفت: “امروز ما اولین توصیه گروه کاری زمستانی COVID-19 را اجرا کردیم و فردا من به ظرفیت بیمارستان می پردازم.”

تقریباً 17000 مورد فعال COVID-19 در آرکانزاس وجود دارد که روزانه بیش از 400 مورد جدید به آن اضافه می شود و مقامات بهداشت ایالتی می گویند 146 نفر در بیمارستان ها در حال تهویه هستند.

بزرگترین آژانس بهداشت عمومی در ایالات متحده ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، نیز روز پنجشنبه از آمریکایی ها خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کشنده از سفر شکرگذاری در 26 نوامبر خودداری کنند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>