بایدن می‌گوید تحقیقات افشای اسناد آمریکا در آینده نزدیک است | اخبار جنگ روسیه و اوکراین

[ad_1]

رئیس‌جمهور ایالات متحده تلاش کرده است اهمیت افشای اطلاعات را کم اهمیت جلوه دهد، که سؤالات ناراحت‌کننده‌ای را برای واشنگتن ایجاد کرده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که تحقیقات در مورد مجموعه‌ای از اسنادی که به نظر می‌رسد توسط اطلاعات نظامی درز کرده است، در حال نزدیک‌تر شدن است، در حالی که به دنبال کم‌اهمیت جلوه دادن اهمیت این نقض آشکار است.

“من نگران نشت نیستم. بایدن روز پنجشنبه در دوبلین در حالی که در سفر به ایرلند و ایرلند شمالی بود، به خبرنگاران گفت: من نگران این هستم که این اتفاق افتاده باشد، اما از زمانی که می دانم چیزی از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

او گفت که تحقیقات “تمام مقیاس” توسط وزارت دفاع و وزارت دادگستری در مورد این اسناد در حال انجام است که در اوایل ماه مارس – اگر نه زودتر – به صورت آنلاین ظاهر شد و به نظر می رسد حاوی اطلاعات طبقه بندی شده مرتبط با ارزیابی های ایالات متحده از این اسناد باشد. جنگ در اوکراین، و همچنین اطلاعات در مورد متحدان نزدیک ایالات متحده.

بایدن درباره این تحقیقات گفت: «ما در حال نزدیک شدن هستیم. “اما من جوابی ندارم.”

مقامات آمریکایی بارها این افشاگری را که هفته گذشته به طور گسترده در رسانه های ایالات متحده بازتاب یافت، تایید کرده اند، اما نسبت به صحت این اسناد ابراز احتیاط کرده و بارها هشدار داده اند که ممکن است بخشی از کمپین های اطلاعات نادرست باشد.

هیچ گزارش دقیقی از تعداد اسناد به ظاهر افشا شده در حال گردش وجود ندارد. برآوردها از حداقل 50 تا صدها متغیر است.

مطالب جدید  فرستادگان عربستان و عمان در یمن برای گفتگوهای صلح با رهبران حوثی | اخبار حوثی ها

واشنگتن پست روز چهارشنبه با استناد به مصاحبه با دو نفر که در یک گروه آنلاین با او بودند، گزارش داد، مردی که گمان می‌رود پشت این افشاگری باشد، این اسناد را از محل کارش در یک “پایگاه نظامی” به دست آورده است. در این گزارش آمده است که این مرد با نام “OG” شناخته می‌شد و از سال گذشته اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذاشت و در ابتدا روی اسناد طبقه‌بندی شده حساب می‌نوشت و متن را منتشر می‌کرد. به گزارش پست، او بعداً شروع به عکاسی از اسناد و آپلود تصاویر کرد.

روز پنجشنبه، نیویورک تایمز، این مرد را جک تکسیرا 21 ساله، یکی از اعضای شاخه اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست شناسایی کرد. این روزنامه گزارش داد که دو مقام ناشناس تایید کردند که بازرسان می خواستند با تکسیرا صحبت کنند. NBC News همچنین گزارش داد که دو مقام، Teixeira را به عنوان مظنون نشت شناسایی کردند.

تحقیقات انجام شده توسط Bellingcat، یک سایت تحقیقاتی منبع باز، گفت که به نظر می رسد عکس های این اسناد ابتدا در یک سرور Discord، یک پلت فرم آنلاین که بیشتر توسط گیمرها استفاده می شود، منتشر شده است.

مقامات پنتاگون گفتند این اسناد “به نظر می رسد حاوی مطالب حساس و بسیار طبقه بندی شده است.” حداقل برخی شبیه به روز رسانی های اطلاعاتی روزانه است که به مقامات ارشد ارتش ایالات متحده داده می شود.

اگرچه هنوز تأیید نشده است، اما این اسناد پاسخ هایی را به اطلاعات ظاهری آنها از سوی چندین دولت ارائه کرده است.

به نظر می‌رسد برخی به ایالات متحده ارزیابی تیره‌ای از اوکراین در جنگ جاری‌اش علیه نیروهای متجاوز روسیه می‌دهند و می‌گویند که پدافند هوایی این کشور با کمبودهای خطرناکی مواجه است، که احتمالاً جنگ پس از سال 2023 ادامه خواهد داشت و تلفات هر دو طرف زیاد است. عمومی شناخته شده . بنا بر گزارش ها، یک سند نشان می دهد که نیروهای ویژه غربی در اوایل سال جاری در اوکراین فعالیت می کردند.

مطالب جدید  لوپز اوبرادور مکزیکی از طرح بسته شدن دفتر شفافیت حمایت می کند | اخبار دولت

به نظر می رسد سند دیگری که واشنگتن پست به دست آورده است نشان می دهد که مصر قصد دارد موشک و مهمات به روسیه بدهد. این سند حاکی از آن است که رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی سعی کرد این طرح را مخفی نگه دارد تا از خشم متحدان غربی، از جمله ایالات متحده که سالانه 1.3 میلیارد دلار به مصر کمک نظامی می کند، جلوگیری کند. یک مقام ارشد مصری گفت که این اتهامات “هیچ مبنای واقعی” ندارد.

یکی دیگر از اسناد فوق محرمانه پنتاگون نشان می‌دهد که عوامل روسیه روابط نزدیک‌تری با امارات متحده عربی، جایی که تأسیسات نظامی مهم ایالات متحده در آن قرار دارد، ایجاد کرده‌اند. امارات این اتهامات را «کاملاً نادرست» خواند.

افشای اطلاعات دیگر حاوی این ادعا بود که رهبران کره جنوبی در ارسال گلوله های توپخانه به اوکراین مردد هستند و سازمان جاسوسی موساد اسرائیل با اصلاحات قضایی پیشنهادی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مخالفت کرده است. هر دو دولت این اتهامات را رد کرده اند.

روز پنجشنبه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی خواست تا از تسهیل انتشار مطالبی که برای امنیت عمومی و امنیت ملی مضر است، خودداری کنند.

او گفت: “ما واقعاً معتقدیم که شرکت های رسانه های اجتماعی در قبال کاربران خود و کشور مسئولیت دارند تا زیرساخت های بخش خصوصی را که ایجاد می کنند و سپس فعالیت می کنند، مدیریت کنند.”

[ad_2]