بایدن می گوید ایالات متحده و متحدانش باید با نفوذ چین مخالفت کنند اخبار چین


رئیس جمهور منتخب آمریكا می گوید متحدان آمریكایی باید بتوانند قوانین تجارت جهانی را به دنبال توافق تجاری منطقه ای با حمایت چین تنظیم كنند.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز دوشنبه گفت که ایالات متحده باید برای تعیین مقررات تجارت جهانی برای مقابله با نفوذ روزافزون چین با متحدان مذاکره کند ، اما حاضر به گفتن اینکه آیا به پیمان تجارت جدید آسیا می پیوندد ، یا نه. با حمایت چین ، روز یکشنبه امضا شد.

بایدن در یک کنفرانس خبری در ویلمینگتون ، دلاور ، مبنی بر پیوستن ایالات متحده به توافق نامه مشارکت اقتصادی جامع (RCEP) در سراسر آسیا ، بایدن گفت که او هنوز نمی تواند در مورد سیاست تجارت ایالات متحده بحث کند زیرا وی منصب خود را به عهده نگرفته است. “و هر بار فقط یک رئیس جمهور وجود دارد.”

بایدن به ایالات متحده گفت: “ما 25 درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می دهیم.”

“ما باید با دموکراسی های دیگر ، 25 درصد دیگر یا بیشتر همسو شویم تا بتوانیم قوانین راهنمایی و رانندگی را به جای چین و دیگران که نتایج را تعیین می کنند ، تنظیم کنیم زیرا آنها تنها بازی در شهر هستند.”

امضای RCEP در اجلاس منطقه ای در هانوی بزرگترین توافق نامه تجارت جهان را ایجاد کرد ، 30 درصد اقتصاد جهان و یک سوم جمعیت آن را تحت پوشش قرار داد و برای اولین بار قدرت های آسیایی چین ، ژاپن و کره جنوبی را متحد کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=aJEqjEGuCtY

این نیز پس از کنار گذاشتن پیمان تجاری 12 کشور مشارکت بین اقیانوس آرام (TPP) در حالی که بایدن معاون رئیس جمهور بود توافق دونالد ترامپ ، رئیس جمهور در سال 2017 ، از دیگر تأثیرات ایالات متحده در منطقه بود.

بایدن گفت که او یک برنامه تجاری دقیق دارد که باید در 21 ژانویه 2021 ، روزی که قرار است سوگند یاد کند ، در مورد آن بحث کند.

در حالی که اعضای TPP ، از جمله ژاپن و بسیاری از طرفداران تجارت آزاد ، ابراز امیدواری كردند كه بایدن به پیمان تجارت بپیوندد ، او در این باره كمی گفت و مشاوران گفتند كه او بلافاصله تعرفه های کالاهای چینی را حذف نخواهد كرد.

بایدن گفت كه وی به رهبران گفته است كه ایالات متحده به تجارت نزدیك خواهد شد و اصرار دارد كه واشنگتن “روی كارگران آمریكایی سرمایه گذاری می كند و آنها را از رقابت بیشتری برخوردار می سازد” و از بازنمایی منافع كار و محیط زیست اطمینان حاصل می كند. در هر مذاکره تجاری جدید “ناخنک زدن به چشم دوستانمان” را متوقف خواهد کرد.

بایدن در پاسخ به این س whyال که چرا پس از گفتن اینکه به سازمان بهداشت جهانی و توافق نامه آب و هوای پاریس خواهد پیوست ، در مورد برنامه های توافقنامه تجاری اظهار نظری نمی کند ، بایدن گفت: “شما از من می پرسید که آیا من به یک پیشنهاد خاص می پیوندم که جزئیات آن اکنون فقط در حال مذاکره است. بین این ملتها. این نیاز به مذاکره دارد. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>