با نشان دادن تخریب تلاش های امداد و نجات ، شمار کشته شدگان در یوتا در حال افزایش است هندوراس


نیکاراگوئه و هندوراس در میان یک سال رکورد طوفان در اقیانوس اطلس ، سنگین ترین ویرانی توفان را متحمل شده اند.

شمار کشته شدگان طوفان یوتا در آمریکای مرکزی همچنان در حال افزایش است زیرا مقامات روز پنجشنبه اجساد بیشتری را که در رانش زمین ناشی از سیل دفن شده بودند که در اوایل این هفته به منطقه سیل زده وارد شده بود ، بازسازی کردند.

رویترز گزارش داد ، تا به امروز حداقل 40 نفر در سراسر منطقه کشته شده اند و انتظار می رود با رسیدن نیروهای امدادی به جوامع منزوی ، هزینه ها افزایش یابد. بیشترین کشته ها در نیکاراگوئه و هندوراس است.

یوتا اواخر روز دوشنبه به عنوان طوفان رده 4 در سواحل نیکاراگوئه فرود آمد ، که قوی ترین در تاریخ حمله به ایالت آمریکای مرکزی است و قبل از ضعف با حرکت به سمت داخل ، قدرت خود را به رده 5 افزایش داد.

قبل از سقوط توفان یوتا در سان مانوئل کورتس ، هندوراس ، در 16 نوامبر ، همسایگان به تخلیه منطقه کمک کردند. [Delmer Martinez/AP]

این مناطق باعث آب گرفتگی در مناطق کم ارتفاع شد که هنوز توسط طوفان اتا ، طوفان قدرتمند دیگری که به نیکاراگوئه برخورد کرد و ده ها نفر را در این منطقه کشت ، دو هفته پیش کشته شد.

بیش از 130 نفر توسط اتا کشته شدند زیرا طوفان باعث جاری شدن سیلاب های سیل آسا و لغزش گل و لای در مناطقی از آمریکای مرکزی و مکزیک شد.

زندگی های از دست رفته

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد در مجموع 18 نفر در نیکاراگوئه کشته شده اند ، اما با جستجو مقامات برای بازماندگان رانش زمین در شمال این کشور ، تعداد آنها ممکن است افزایش یابد.

گزارش ها در مورد تعداد کشته شدگان ناشی از رانش زمین متفاوت است ، به طوری که رویترز هشت کشته و خبرگزاری فرانسه 9 کشته ، از جمله شش کودک را گزارش کرده است.

اورلاندو ناوارته ، پدر یکی از کودکان ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “من به اینجا آمدم و دخترم را مرده یافتم … او تنها فرزند من بود ، من از خدا دختری خواستم و ببینم چگونه پایان یافت.”

صبح روز پنجشنبه ، مقامات هندوراس تأیید کردند که هشت نفر از دو خانواده ، از جمله چهار کودک ، هنگام دفن زمین لغزش در خانه های آنها در روستایی در یک منطقه کوهستانی ساکن بومیان لنکاس در نزدیکی مرز با السالوادور کشته شده اند.

پس از باران سیل آسا از طوفان یوتا باعث طغیان رودخانه هملکون ، ماشین ها در لالیما در حوالی سان پدرو سولا در هندوراس غرق شدند [Wendell Escoto/AFP]

در هندوراس ، مانند دو هفته پس از طوفان ایتا ، قسمت اعظم قلب صنعتی این کشور در دره شمالی سلا زیر آب بود. با این حال ، آبی که خانه های اطراف فرودگاه سان پدرو سولا را پوشانده بود شروع به فروکش کرد.

رئیس جمهور گواتمالا ، الخاندرو جیاماتی روز پنجشنبه جلسه اضطراری کابینه را برای ارزیابی اوضاع کشور برگزار کرد ، جایی که پل ها و جاده ها تخریب شده و خانه ها توسط آب های غرقاب فرار کرده است.

حدود 160،000 نیکاراگوئه ای و 70،000 هندورایی مجبور شده اند به پناهگاه هایی فرار کنند که امدادگران نگرانند که شرایط بی نظم منجر به شیوع جدید COVID-19 شود.

فصل ضبط

امسال در اقیانوس اطلس با 30 نام طوفان و 13 توفان یک فصل طوفانی رکورددار است.

دانشمندان می گویند دریاهای گرمتر ناشی از تغییرات آب و هوایی باعث می شوند که طوفان ها برای مدت طولانی تری پس از خشکسالی قوی تر شوند.

کارشناسان همچنین گفتند که ویرانی ناشی از فصل طوفان بی سابقه در سال 2020 می تواند مهاجرت بیشتر از آمریکای مرکزی را تقویت کند ، که در حال حاضر با عدم اطمینان و بحران اقتصادی ناشی از انسداد ویروس کرونا که قبلاً تحمیل شده بود ، دست و پنجه نرم می کند. امسال.

جیووانی باسو ، نماینده منطقه ای آژانس پناهندگان سازمان ملل در آمریکای مرکزی ، به رویترز گفت: “من فکر می کنم ماه به ماه افزایش مهاجرت را به دلیل ماهیت پیچیده این امر مشاهده خواهید کرد.”

وی افزود: “یك طوفان پس از دیگری ، استعاره ای بسیار ناراحت كننده از پدیده بسیار گسترده تری است كه مهاجرت از شمال آمریكای مرکزی را برانگیخته است.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>