برزیل: سیاهپوستان توسط مأموران امنیتی سوپرمارکت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و کشته شدند اخبار از آمریکای لاتین


Carrefour Brasil گفت که قرارداد یک شرکت امنیتی را فسخ کرده است که کارمندان آن یک سیاه پوست را در یک سوپرمارکت در برزیل مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

کارفور برزیل روز جمعه گفت که قرارداد این شرکت امنیتی را فسخ کرده است ، کارمندان آن یک سیاه پوست را در یکی از سوپرمارکت های خود در شهر پورتو الگره در جنوب برزیل مورد ضرب و شتم قرار دادند.

کانال خبری کابلی G1 با استناد به پلیس نظامی ایالت ریو گراند دو سول گفت که این حادثه اواخر روز پنجشنبه رخ داد هنگامی که یک کارمند فروشگاه پس از تهدید مرد به حمله به او تماس گرفت.

تصاویر آماتوری از ضرب و شتم مرگبار و ادای احترام به قربانی سیاه پوست در شبکه های اجتماعی منتشر شد. در رسانه های محلی ، وی توسط پدرش جوآو آلبرتو سیلویرا فریتاس 40 ساله شناخته شد.

در بیانیه ای ، کارفور برزیل ، واحد محلی Carrefour SA فرانسه ، ابراز تأسف شدید کرد و آن را مرگ بی رحمانه خواند و گفت که در حال انجام اقدامات فوری برای اطمینان از مجازات قانونی مجرمان است.

وی گفت که قراردادش را با شرکت امنیتی فسخ می کند ، کارمند مسئول فروشگاه را در زمان حادثه اخراج می کند و به نشانه احترام فروشگاه را تعطیل می کند.

در بیانیه پلیس نظامی آمده است که “بار دیگر تعهد خود را برای حمایت از حقوق اساسی تأیید می کند و کلیه اعمال خشونت ، تبعیض و نژادپرستی را به طور جدی رد می کند.”

در این بیانیه همچنین آمده است كه یكی از نیروهای امنیتی كه در این حمله مشاركت داشته ، یك سرویس كننده خارج از خدمت بوده است.

یک عکاس رویترز اعضای شورای شهر چرنو را در مقابل یک سوپرمارکت معترض دید و تظاهرات بزرگتری علیه نژادپرستی ، جشن هوشیاری سیاهان در چندین شهر برزیل ، برای روز جمعه برنامه ریزی شده بود.

برزیلی ها دوست دارند کشورشان را به عنوان یک دموکراسی نژادی ببینند و رئیس جمهور راست افراطی ژایر بولسونارو نژادپرستی را انکار می کند. اما تأثیر برده داری ، که در سال 1899 منسوخ شد ، هنوز مشهود است.

بر اساس داده های دولت برای سال 2019 ، برزیلی های سیاه 64 درصد بیکاران این کشور را تشکیل می دهند ، جوانتر می میرند و تقریباً سه برابر بیشتر قربانی قتل می شوند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>