بلیز در میان افزایش موارد ویروس کرونا به دولت جدید رای داد آمریکای لاتین

[ad_1]

کشور آمریکای مرکزی در میان نگرانی در مورد اقتصاد راکد و رشد عفونت های ویروس کرونا ، رای گیری را انتخاب می کند.

بلیز نخست وزیر جدیدی را انتخاب می کند زیرا کشور آمریکای مرکزی همچنان در دست رکود اقتصادی است که با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

در فوریه ، نخست وزیر دین بارو زمام امور حزب اتحاد دموکراتیک متحد خود (UDP) را به پاتریک فابر تحویل داد ، وی به دنبال چهارمین دوره متوالی قدرت برای حاکمان محافظه کار در بلیز در برابر رقیب چپ میانه ، حزب متحد خلق (PUP) است.

با این حال ، با اقتصادی که مدتها قبل از فروپاشی ویروس کرونا ، گردشگری در دریای کارائیب راکد بود ، که عامل اصلی رونق است ، فابر می تواند با حریف خود در مقابل حریف خود ، جانی بریزنو معاون نخست وزیر سابق روبرو شود.

اقتصاد بلیز هر ساله از آوریل تا ژوئن سال گذشته تا سه ماهه دوم سال 2020 هر سال سه ماهه کاهش می یابد ، آخرین آماری که داده ها برای آن موجود است ، طبق آمار دولت.

اداره انتخابات و مرزهای بلیز ، مسئول انجام نظرسنجی در روز چهارشنبه ، گفت 182،815 بلیزی حق رأی دارند.

رای دهندگان قصد دارند فاصله فیزیکی را تحمیل کنند و مراکز رای دهی به ماسک نیاز دارند. اجتماع مجاز نخواهد بود ، بنابراین افراد وارد رأی گیری می شوند ، رأی می دهند و به خانه خود بازمی گردند.

در شب انتخابات ، پنج شنبه ساعت 20:00 (02:00 به وقت گرینویچ) تا 5:00 (11:00 به وقت گرینویچ) وجود دارد. به جز کارمندان رسانه و نامزدها ، همراه با دو یا سه دستیار که باید تأیید قبلی را داشته باشند ، هیچ کس نمی تواند در انظار عمومی بیرون برود.

نخست وزیر دین بارو پس از بیش از 12 سال ریاست جمهوری در اوایل سال جاری استعفا داد [File: David Alire/Reuters]

دمویس ویلیامز ، 28 ساله طراح گرافیک از بلیز که اخیراً کار خود را در صنعت هتل سازی از دست داد ، اظهار امیدواری کرد که این انتخابات صحنه سیاسی را متزلزل کند و به آنچه “اولیگارشی” 15 سال گذشته توصیف کرده پایان دهد.

“برای مدت طولانی ، رای دهندگان عادی در حاشیه فقر نشسته اند و ما را تماشا می کنند [parliament] این نشان دهنده یک سلطنت است که نسل های قدیمی تر ، هنوز در جامعه نو استعماری گیر کرده اند ، انتخاب شده اند “. ویلیامز که قصد دارد به یک حزب سوم رای دهد ، گفت.

کاهش طولانی مدت بسیاری از رأی دهندگان در بلیز را مجبور به مبارزه با فقر کرده است ، در حالی که دولت جریمه های سنگینی را برای هر کسی که بدون استفاده از ماسک صورت در ملاقات عمومی گرفتار شده است ، اعمال می کند ، به ویژه اوقات نامشخصی را به وجود می آورد.

فرودگاه بین المللی اصلی کشور ، با حدود 400000 نفر ، تنها در ماه گذشته افتتاح شد و به اقتصاد فرصت کمی داد تا قبل از رای گیری بهبود یابد.

بارو در اظهار نظرهای منتشر شده توسط وب سایت هفتگی ملی کارائیب گفت ، سیل طوفان اتا ، که اوایل این ماه به بلیز رسید ، در برخی از مناطق کشور یک چالش بود ، اما انتخابات را متوقف نمی کند.

رسوایی ها و ادعاهای مربوط به فساد باعث تضعیف پست نخست وزیری بارو شد و شایعات مربوط به دوستی خواهی به این دلیل دامن زد که خواهرش برای جانشینی وی در مجلس نامزد می شد ، در حالی که یک پسر ، محکوم سابق نیز در لیست UDP بود.

نظرسنجی های قابل اعتماد در مستعمره سابق انگلیس بسیار اندک است ، که پیش بینی نتیجه آرا را دشوار می کند.

نتایج تا نیمه شب پیش بینی می شد و طبق سنت و به استثنای شرایط تخفیف ، نخست وزیر جدید قرار است تا ظهر روز پنجشنبه سوگند یاد کند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>