بوئینگ برای کاهش شغل های بیشتر با افزایش تلفات همه گیر اخبار آمریکا و کانادا


بوئینگ روز چهارشنبه گفت که انتظار می رود تا پایان سال آینده حدود 30،000 شغل را کاهش دهد – تقریبا دو برابر آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود – سفرهای همه گیر ویروس کرونا در داخل کشور و تقاضای هواپیماهای جدید.

بوئینگ آماده است هزاران شغل دیگر را کاهش دهد ، زیرا همچنان خونریزی می کند و درآمد خود را در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا از دست می دهد ، که سفرهای هواپیمایی و تقاضای هواپیماهای جدید را خرد می کند.

دیوید Calhoun مدیر عامل بوئینگ در یادداشت رسمی روز چهارشنبه گفت که غول هوا فضا انتظار دارد تا پایان سال آینده حدود 30،000 شغل را قطع کند – تقریبا دو برابر بیشتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود – از طریق ترکیبی از خریدها ، اخراج ها و فرسودگی.

این خبر در همان روزی اعلام شد که بوئینگ ضررهای سه ماهه سوم را گزارش کرد ، که آنچنان که انتظار تحلیلگران را نداشتند ، و درآمدی که بیش از پیش بینی ها بود ، گزارش شد.

با این حال ، نتایج بی رحمانه بود. بوئینگ گفت که در سه ماهه سوم 466 میلیون دلار ضرر کرده است ، چهارمین ضرر سه ماهه متوالی آن ، زیرا در همه گیر امسال و ادامه زمین گیری 737 MAX در جهان پس از دو تصادف مرگبار ، پایین ترین سطح آن مختل شده است.

بیماری همه گیر COVID-19 در حال نابودی سفرهای هواپیمایی جهانی است ، شرکت های هواپیمایی بزرگ را تا مرز ورشکستگی سوق داده و آنها را مجبور به درخواست کمک های دولتی ، کاهش هزینه ها و تأخیر در تحویل هواپیما می کند.

بوئینگ گفت که انتظار دارد سفر مسافران طی حدود سه سال به سطح قبل از همه گیری برگردد.

این شرکت اخیراً به دلیل بیماری همه گیر پیش بینی خود را برای هواپیماهای جدید طی دهه آینده 11 درصد کاهش داده است. اما برخی از تحلیلگران بر این باورند که حتی این پیش بینی کاهش یافته نیز بسیار خوش بینانه است.

بوئینگ در ماه سپتامبر نتوانست سفارش یک هواپیمای جدید را رزرو کند. در 9 ماهه نخست سال ، تنها 98 فروند هواپیما تحویل داده است ، در حالی که در مدت مشابه سال 2019 تعداد 301 فروند از آن ساخته شده است.

این شرکت همچنان پیش بینی می کند که تنظیم کنندگان به آن اجازه می دهند تا قبل از پایان سال تحویل هواپیماهای جدید MAX را از سر بگیرد. پس از آنکه سیستم سقوط خودکار قبل از سقوط در اندونزی و اتیوپی منجر به کشته شدن 346 نفر در سال 2018 و 2019 ، بینی خود را به پایین فشار داد ، بوئینگ حدود دو سال را صرف تعمیرات اساسی نرم افزار کنترل پرواز و رایانه های هواپیما کرده است.

این شرکت مستقر در شیکاگو ، که دارای کارخانه های مونتاژ هواپیما در نزدیکی سیاتل و کارولینای جنوبی است ، برای عبور از رکود اقتصادی میلیاردها دلار اعتبار شخصی وام گرفته است ، هرچند که برای تسکین بیماری همه گیر در حال دور زدن بودجه های فدرال است.

بوئینگ اعلام کرد که به ازای هر سهم 1.39 دلار ضرر کرده است ، بدون احتساب سودهای مکرر. طبق تحقیقی که توسط Zacks Investment Research انجام شده است ، تحلیلگران انتظار داشتند که هر سهم 2.33 دلار ضرر داشته باشد. درآمد نیز بیش از حد انتظار بود ، با مطالعه Zacks فروش 13.81 میلیارد دلاری.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>