“بی نظمی ملی”: کریستی به سخنان سخره آمیز تیم حقوقی ترامپ توهین می کند آمریکا و کانادا


کریس کریستی ، فرماندار سابق نیوجرسی گفت که وکلای ترامپ با رأی دادن در ایالات متحده ، شواهدی برای حمایت از ادعای کلاهبرداری ارائه نکرده اند.

کریس کریستی فرماندار سابق نیوجرسی که از انتخابات 2016 همچنان متحد نزدیک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی مانده است ، با تیم حقوقی رئیس جمهور “ناآرامی ملی” رفتار کرده است.

کریستی که به ترامپ کمک می کرد تا در فصل انتخابات 2016 و 2020 برای بحث و گفتگو آماده شود ، گفت که تیم حقوقی ترامپ در کنفرانس های مطبوعاتی ادعاهای زیادی درباره کلاهبرداری مطرح کردند ، اما از کسانی که در دادگاه بودند حمایت نکردند.

ترامپ از پذیرفتن شکست در رقابت های ریاست جمهوری امتناع ورزید و در عوض بر چالش های حقوقی طولانی مدت تمرکز کرد و به امید برگرداندن پیروزی در انتخابات رقیب خود ، جو بایدن ، دموکرات ، دوباره بازگو کرد. رئیس جمهور منتخب بایدن در حال حاضر 306 رأی انتخاباتی دارد که بیش از 270 رأی انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی در سیستم کالج انتخاباتی ایالات متحده است.

کریستی هنگام حضور در یک میزگرد در ABC News گفت: “آنچه در اینجا اتفاق افتاده است ، به صراحت ، محتوای تیم حقوقی رئیس جمهور یک شرمساری ملی است.”

“من از حامیان رئیس جمهور هستم. من دو بار به او رأی دادم ، اما انتخابات پیامدهایی دارد و ما نمی توانیم به گونه ای رفتار کنیم که گویی اتفاقی در اینجا نیفتاده است. شما موظف هستید شواهد را ارائه دهید “.

کریستی افزود جمهوری خواهان باید توجه خود را به دو مسابقه دور دوم سنا در گرجستان در ژانویه متمرکز کنند ، که تصمیم می گیرد کدام حزب سنا را کنترل کند.

“پرتاب سنگ از پنجره ها”

تعداد کمی از جمهوری خواهان عالی رتبه و حتی تعداد کمتری از متحدان ترامپ پیروزی بایدن را تأیید کردند و در عوض بسیاری از آنها حمایت ضمنی یا صریح از ادعاهای بی اساس ترامپ درباره کلاهبرداری گسترده و بی نظمی در رای گیری را ارائه دادند.

در روزهای اخیر اما آنها سکوت خود را بیشتر شکسته اند. در میان آنها سناتور پت تومی ، جمهوریخواه از پنسیلوانیا است که روز شنبه از ترامپ خواست نتایج را بپذیرد.

تومی با انتقاد سریع از ترامپ در توئیتر گفت: “برای اطمینان از اینکه او به خاطر این دستاوردهای برجسته به یادگار مانده و برای کمک به اتحاد کشورمان ، رئیس جمهور ترامپ باید نتایج انتخابات را بپذیرد و روند انتقال ریاست جمهوری را تسهیل کند.” .

دیگر سناتورهای برجسته ، از جمله لیندزی گراهام ، متحد ترامپ ، گفته اند که ترامپ باید ضمن حمایت از چالش های حقوقی رئیس جمهور ، اجازه برخی از همکاری ها با تیم انتقالی بایدن را بدهد.

روز یکشنبه ، کوین کرامر ، سناتور داکوتای شمالی جدیدترین محافظه کار شد که از تأخیر در انتقال ترامپ انتقاد کرد. با این حال ، وی از چالش های حقوقی بیشمار رئیس جمهور دفاع کرد.

جان بولتون ، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ که از رئیس جمهور جدا شد و در سپتامبر 2019 برکنار شد ، روز یکشنبه نیز سخنان تندی درباره رئیس جمهور داشت.

در مصاحبه ای با CNN ، بولتون ترامپ را به “پرتاب سنگ از پنجره ها” و “معادل سیاسی آشوب خیابانی” متهم کرد.

بولتون افزود: چالش های ترامپ دیگر “تمرین قانونی” نیست بلکه “اعمال قدرت سیاسی سخت” است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>