تبلیغ “باز بودن” چین در جلسات رهبران بازرگانی آسیا و اقیانوسیه اخبار چین


رئیس جمهور چین به APEC CEOS پکن گفت که به کاهش تعرفه ها و گسترش واردات کالاها و خدمات با کیفیت بالا ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور شی جین پینگ روز پنجشنبه چین را در قلب تجارت آزاد جهان قرار داد و قول داد که دومین اقتصاد بزرگ جهان را باز نگه دارد و نسبت به خطرات حمایت از آن هشدار دهد.

شی با حمایت از امضای بزرگترین پیمان تجارت جهان در آخر هفته ، در یک نشست مجازی از برخی از مدیران ارشد آسیا گفت که چین “پیشرو پیشرو رشد جهانی” در جهانی است که تحت تأثیر “بسیاری چالش ها “، از جمله همه گیری.

وی قول “گشایش” در تجارت را داد و هرگونه احتمال “جدا كردن” اقتصاد چین را رد كرد – تنها اظهارات وی اشاره به سیاست تجارت خصمانه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور مستعفی آمریكا است كه با تعرفه ها و محدودیت های فنی چین را خرد كرده است.

شی گفت: “مدل توسعه جدید ما یک گردش منفرد داخلی بسته نیست ، بلکه یک گردش مضاعف داخلی و بین المللی باز و دلگرم کننده است.”

استراتژی “گردش دوگانه” پیش بینی می کند که مرحله بعدی توسعه چین عمدتا به “گردش داخلی” یا یک چرخه داخلی تولید ، توزیع و مصرف بستگی دارد که توسط نوآوری های فن آوری داخلی پشتیبانی می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=UweLxcrgO2E

در مجمع همکاری های اقتصادی اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (ATEC) که امسال به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شد ، 21 کشور اقیانوس آرام را گرد هم آورده و حدود 60 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) را تشکیل می دهد.

اجلاس سران رهبران روز جمعه در حال برگزاری است.

یک مقام آمریکایی گمنام به رویترز گفت که ترامپ در این اجلاس شرکت خواهد کرد. در صورت تأیید ، این اولین باری است که او از سال 2017 به این رویداد پیوسته است ، تنها باری که در آن شرکت کرده است.

در یک سخنرانی که به پیروزی بر “انعطاف پذیری و سرزندگی” اقتصادی چین در بهبودی از ویروس تبدیل شد ، ریشه اصلی آن اواخر سال گذشته در مرکز ووهان بود ، شی هشدار داد که “حریم خصوصی” مانع رشد می شود.

وی گفت: “تعهد چین برای گشایش نیرومند است و چین درهای خود را به روی جهان بازتر خواهد كرد.”

“ما همچنان به پیشرفت در آزادسازی و تسهیل تجارت و سرمایه گذاری ، مذاکره در مورد توافق نامه تجارت آزاد با استاندارد های بیشتر و مشارکت فعال در مکانیسم همکاری تجاری و سرمایه گذاری دوجانبه ، چند جانبه و منطقه ای برای ساخت بیشتر ادامه خواهیم داد. اقتصاد آزاد با استاندارد بالا. “

اجلاس APEC یک هفته پس از امضای مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) توسط چین و 14 کشور دیگر آسیایی-اقیانوسیه برگزار می شود که بزرگترین معامله تجاری جهان است. ایالات متحده بخشی از RCEP نیست.

ترامپ ایالات متحده را از مشارکت Trans-Pacific ، یک توافق تجاری با منطقه که بخشی از به اصطلاح “محور” باراک اوباما ، سلف او در ژانویه 2017 بود ، خارج کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>