ترامپ برای لغو انتخابات با عصبانیت در حال پیشروی است آمریکا و کانادا


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و متحدانش با یک سیلی و تلاش بی وقفه برای خنثی سازی پیروزی جو بایدن ، قدم های بی سابقه ای را برای تضعیف نتایج انتخابات 2020 پیش می برند.

از جمله آخرین تاکتیک های آنها: فراخواندن نمایندگان میشیگان در کاخ سفید در روز جمعه برای مطالعه شیفت های انتخاباتی ، شخصاً خواستار مقامات محلی انتخابات در تلاش برای لغو آرا صدور گواهینامه میشیگان ، حاکی از یک چالش قانونی که پنسیلوانیا رای مردم را در آنجا لغو کرد و مقامات شهرستان آریزونا را تحت فشار قرار داد تا تأیید مقدار آرا را به تأخیر بیندازد.

کارشناسان انتخابات آن را آخرین نفس نفس گیر مبارزات انتخاباتی ترامپ می دانند و می گویند که بایدن در ماه ژانویه وارد دفتر بیضی شکل می شود. اما نگرانی زیادی وجود دارد که تلاش های ترامپ آسیب واقعی به اعتقاد عمومی در مورد صحت انتخابات آمریکا وارد کند.

روز پنجشنبه ، بایدن در یک کنفرانس خبری در ویلمینگتون ، دلاور ، گفت که آمریکایی ها “شاهد بی مسئولیتی باورنکردنی بوده و پیام های مضر و باورنکردنی را به بقیه جهان درباره عملکرد دموکراسی ارسال می کنند.”

وی افزود: فقط فکر می کنم کاملا غیرمسئولانه است.

سناتور میت رامنی ، جمهوری خواه از یوتا و یکی از جدی ترین منتقدان TOP ، ترامپ را به توسل به “فشار آشکار علیه مقامات ایالتی و محلی برای تضعیف خواست مردم و لغو انتخابات” متهم کرد.

رامنی افزود: تصور اقدامی بدتر و غیر دموکراتیک تر توسط رئیس جمهور بی تحرک آمریکا دشوار است.

آژانس امنیتی خود ترامپ انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را ایمن ترین انتخابات تاریخ در تاریخ 12 نوامبر اعلام کرده است. چند روز پس از صدور بیانیه ، ترامپ رهبر آژانس را برکنار کرد.

حرکات روزافزون ناامیدانه هیچ شانسی منطقی برای تغییر نتیجه انتخابات 2020 ندارند ، که در آن بایدن بیش از سایر نامزدهای ریاست جمهوری در طول تاریخ رای کسب کرده و 270 رأی دانشکده انتخابات را برای پیروزی کسب کرده است ، با 306 رای ، در مقایسه با ترامپ 232.

اما اقدامات رئیس جمهور جمهوری خواه و امتناع متحدانش از پذیرفتن از دست دادن احتمالاً تأثیر منفی پایدار بر کشور خواهد داشت. سپاهیان طرفداران وی باور ندارند که او ضرر کرده است.

طبق نظرسنجی 13 تا 17 نوامبر ، حدود نیمی از جمهوری خواهان نظرسنجی شده توسط رویترز / ایپسوس گفتند که ترامپ در انتخابات “به درستی پیروز شد” اما با تقلب سیستماتیک به نفع بایدن توسط وی ربوده شد. تنها 29 درصد جمهوری خواهان می گویند بایدن به درستی پیروز شد.

نظریه انتخاب کنندگان جانشین

دو مقام آشنا به این موضوع به آسوشیتدپرس گفتند که ترامپ رهبران قانونگذاری جمهوری خواه در میشیگان ، مایك شركی رهبر اکثریت سنا و لی چتفیلد رئیس پارلمان را به كاخ سفید دعوت كرده است. به گفته یک مقام رسمی ، هر دو توافق کرده اند که بروند و انتظار می رود که بعد از ظهر جمعه به دیدار وی بروند.

آخرین استراتژی مبارزات انتخاباتی ترامپ ، همانطور که سه نفر از افراد آشنا با این طرح برای رویترز توضیح داده اند ، ترغیب قوه مقننه تحت کنترل جمهوری خواهان در مناطق جنگی است که توسط بایدن ، مانند پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان برنده شده اند ، تا نتایج را تضعیف کند.

سیدنی پاول ، یکی از وکلای ترامپ ، روز پنجشنبه به فاکس بیزینس گفت: “صادقانه بگویم ، همه انتخابات در همه ایالت های نوسان باید لغو شود و قانونگذار باید مطمئن شود که رای دهندگان به ترامپ انتخاب شده اند.”

این نظریه از یک قانون مبهم فدرال نشأت می گیرد که به قانونگذاران ایالتی اجازه می دهد رای دهندگان را در صورتی انتخاب کنند که رای دهندگان “در روز انتخابات انتخاب” نکرده باشند. کارشناسان حقوقی گفتند که قانونگذاران می توانند مصوبه ای را تصویب کنند که می گوید انتخابات چنان با بی نظمی مخدوش شده است که نتیجه مشخص نشد و سپس به تعیین رأی دهندگان خود ادامه دهند.

اگر نظریه گسترش یابد ، اگر ترامپ موفق شود شورای ایالتی را متقاعد کند که پیروزی بایدن را با 154000 رأی در این ایالت تصدیق نکند ، از قانونگذار میشیگان تحت کنترل جمهوری خواهان دعوت می شود تا رای دهندگان را انتخاب کنند.

پل رود اسمیت ، استاد جورج تاون و نایب رئیس مرکز حقوقی این کمپین ، یک گروه محافظت کننده از رأی دهندگان ، گفت: “دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم این کار غیرقانونی ، نادرست و از نظر سیاسی غیرممکن است.”

ریچارد هاسن از دانشگاه کالیفرنیا ، کارشناس حق رأی در ایروین ، موافق است که اگر قانونگذار هنوز لیست رأی دهندگان خود را تصویب کند ، “بسیار بعید است که نتیجه دیگری برای رئیس جمهور به وجود آورد.”

هاسن روز پنجشنبه در وبلاگ خود نوشت: “اگر قانونگذار میشیگان برای لغو نتیجه انتخابات ، كه جو بایدن 150،000 رأی را به دست آورد ، گرد هم می آمد ، در خیابان های میشیگان و سراسر كشور آشوب به پا می شد.” “این یک تلاش واقعی کودتا برای تضعیف دموکراسی آمریکایی است.”

“و این کار نمی کند. روند صدور گواهینامه در میشیگان ادامه دارد و یک لیست رای دهنده برای جو بایدن وجود دارد که توسط فرماندار امضا می شود (و بنابراین اگر لیست رأی دهندگان رقیب وجود داشته باشد ، در قانون سرشماری در کنگره اولویت خواهید گرفت). “

انتظار می رود که لی چتفیلد ، رئیس مجلس میشیگان و مایک شیرکی ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، روز جمعه از کاخ سفید دیدار کنند [File: David Eggert/AP Photo]

هر دو قانونگذار میشیگان که به کاخ سفید سفر خواهند کرد ، قبلاً گفته اند که تلاش نمی کنند پیروزی بایدن را لغو کنند.

در همین حال ، دو ماجراجوی جمهوری خواه در وین کانتی ، میشیگان ، اواخر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفتند که آنها از اطمینان و عادلانه بودن انتخابات اطمینان ندارند. آنها گفتند: “در تمام مراحل شفافیت وجود نداشت.” مقامات انتخابات گفتند که هیچ مدرکی مبنی بر عدم کفایت یا تقلب در میشیگان وجود ندارد.

در اوایل این هفته ، دو جمهوریخواه شهرستان ، تأیید آرا را در آنجا مسدود کردند. آنها بعداً عقب نشینی کردند و نتایج تأیید شدند. اما فردی که به این موضوع آگاه است گفت ترامپ سه شنبه شب پس از رای گیری اصلاح شده با مونیکا پالمر و ویلیام هارتمن تماس گرفت تا از حمایت آنها قدردانی کند. سپس ، روز چهارشنبه ، پالمر و هارتمن مبایعه نامه ها را امضا كردند و گفتند كه آنها معتقدند كه رای در شهرستان “نباید تصویب شود”.

به گفته وزیر امور خارجه میشیگان ، آنها نمی توانند رای خود را لغو کنند. شورای مبارزات انتخاباتی چهار نفره قرار است روز دوشنبه تشکیل شود و همچنین بین دو دموکرات و دو جمهوری تقسیم شده است.

چالش های دیگر انتخابات

روز پنجشنبه ، وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی و دیگران در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کردند که توطئه گسترده ای برای انتخابات دموکراتیک با مشارکت چندین کشور و ماشین های مشکوک رأی گیری انجام شده است. اما مسئولان انتخابات در سراسر کشور بارها گفته اند که تقلب گسترده ای صورت نگرفته است.

مشاور حقوقی ترامپ ، جنا الیس ، که به جولیانی پیوست ، گفت که مدارک بیشتری وجود خواهد داشت و متحدان ترامپ در دادگاه های آینده موفق تر خواهند شد. اما تاکنون بیشتر پرونده های قضایی آنها رد شده است.

سیدنی پاول ، رودی جولیانی و جنا الیس بخشی از تیم حقوقی دونالد ترامپ در پشت موج چالش های انتخاباتی وی هستند [Jacquelyn Martin/AP Photo]

در ویسکانسین ، مبارزات انتخاباتی ترامپ 3 میلیون دلار برای حساب کردن در دو شهرستان از بزرگترین ایالت: میلواکی و دان پرداخت. شمارش از روز جمعه آغاز می شود و پیش بینی می شود قبل از اول دسامبر که ایالت نتایج انتخابات را تصدیق می کند ، پایان یابد.

در پنسیلوانیا ، جایی که مبارزات انتخاباتی ترامپ نتایج انتخابات دادگاه فدرال را به چالش می کشد ، یک تیم حقوقی به سرپرستی جولیانی روز چهارشنبه در بیانیه ای پیشنهاد داد که قاضی به قانونگذار ایالت به رهبری جمهوری خواهان برای انتخاب نمایندگان در کالج انتخابات دستور دهد ، 20 نفر آرا votes انتخاباتی به ترامپ. قاضی جلسه رسیدگی به پرونده را لغو کرد.

در آریزونا ، حزب جمهوری خواه مقامات شهرستان را تحت فشار قرار می دهد تا انتشار نتایج را به تأخیر بیندازند. روز پنجشنبه ، GOP پیشنهادی را برای به تعویق انداختن صدور گواهینامه در شهرستان Maricopa ، پرجمعیت ترین ایالت ، از دست داد. در شمال غربی آریزونا ، مقامات Mojave County گواهینامه خود را به هفته آینده موکول کرده اند.

در جورجیا ، جایی که مقامات نتایج مسابقه ریاست جمهوری را حسابرسی کردند ، ترامپ بارها به این روند حمله کرده و آن را “شوخی” خوانده است.

تعدادی از آرا submitted ارائه شده در مسابقه ریاست جمهوری این هفته تکمیل شد و نتایج برتری بیدن نسبت به ترامپ را تأیید کرد. این ایالت نتایج خود را در روز جمعه تأیید می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>