ترس از چرخش اقتصادی چین را رد می کند اخبار چین


رئیس جمهور چین در صدد برطرف کردن ترس از استراتژی جدید “گردش دوگانه” چین است که باعث می شود این کشور در میان پیامدهای سقوط گروه IP مورچه ، جزیره ای تر باشد.

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین سعی کرده است به تجارت بین المللی اطمینان دهد که ملت متعهد به گشایش تجارت در میان ترس از استراتژی جدید “گردش دوگانه” به معنای جزیره محور شدن دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

شی در چهارشنبه چهارشنبه در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی صادرات چین در شانگهای گفت: “ساختار توسعه جدید چین” قطعاً یک گردش داخلی بسته نیست ، بلکه یک گردش مضاعف بازتر بین بازارهای خارج از کشور و داخلی است. ” این استراتژی نه تنها تقاضای خود چین برای رشد را تأمین می کند ، بلکه به نفع تمام کشورهای جهان خواهد بود.

سخنرانی خی با توجه به نتایج انتخابات ایالات متحده و برداشت تکان دهنده از بزرگترین اولین بورس جهان ، لیست غول فناوری مالی Ant Group Co. ، از نزدیک مشاهده شد. در شانگهای و هنگ کنگ.

وی به هیچ یک از این تحولات اشاره نکرد ، اما در عوض به تعهدات گسترده برای گشودن اقتصاد در زمانی که مدل رشد پکن با چالشهای رو به رشد ایالات متحده روبرو است ، پایبند بود. این نمایشگاه تجاری کمتر از یک هفته پس از آن انجام گرفت که حزب کمونیست حاکم برنامه های توسعه ای را که در سال 2035 تشریح می شود ، بر اهمیت اعتماد به نفس خود در فن آوری و تحریک بازار داخلی بیان کرد.

سخنرانی شی چهارشنبه شب در آسیا ساعاتی پس از بسته شدن مراکز رای گیری در ایالات متحده برگزار شد. در شرایطی که روابط با واشنگتن به دلیل همه گیری و عوامل دیگر همچنان رو به زوال است ، سی ضربه ای به ایالات متحده وارد کرد.

“Covid-19 یک یادآوری قطعی است که همه کشورها در یک جامعه با آینده مشترک هستند. وی گفت: “هیچ کس نمی تواند در برابر یک بحران بزرگ مصون باشد.” “ما به جای اینکه به یکدیگر ضربه بزنیم باید دست یکدیگر را بگیریم. و ما باید به جای تهمت ، با توجه به منافع مشترکی که ما را ملزم می کند ، مشورت کنیم. “

هیئت شانگهای

قبل از خی ، وی از نمایشگاه تجاری برای تأیید مجدد تعهد چین به گشایش اقتصادی و تجارت جهانی استفاده می کرد. در اولین رویداد در سال 2018 ، Xi طرحی را برای ایجاد یک هیئت به سبک Nasdaq در شانگهای اعلام کرد ، در یک تلاش آشکار برای تشویق نوآوری داخلی و کاهش وابستگی به فناوری آمریکایی. از آن زمان ، هیئت مدیره Star به یک مکان مهم در لیست شرکت های پیشرو فناوری چین تبدیل شده است ، مورچه این هفته قبل از IPO برای اولین بار در آنجا حضور دارد.

چین در تلاش است تا از صادرات برای واردات استفاده کند تا پتانسیل خود را برای تقاضا برای کالاها و خدمات با کیفیت نشان دهد و سرمایه گذاری مستقیم خارجی را جذب کند. میلیارد ها دلار در نمایشگاه های قبلی امضا شده است ، گرچه بسیاری از آنها عملی نشده اند. ویروس کرونا ویروس کرونا در اجرای برخی از قراردادهای امضا شده در سال گذشته با مشکل روبرو شده است.

وی با خود گفت كه چین طی دهه آینده بیش از 22 تریلیون دلار كالا وارد خواهد كرد. اگرچه این خبر برای صادرکنندگان از سراسر جهان که در این نمایشگاه حضور داشتند خبر خوبی است ، اما افزایش چشمگیر جریان تجارت واقعی را نشان نمی دهد. چین در سال های 2018 و 2019 حدود 2.1 تریلیون دلار کالا وارد کرده است و همه گیری به این معنی است که تجارت ورودی در سال جاری واقعاً کاهش یافته است.

شی همچنین قول داد که به کاهش لیست های به اصطلاح منفی سرمایه گذاری ، که بخش های خاصی را برای مشارکت خارجی می بندد ، ادامه دهد و لیست واردات فناوری محدود را کوتاه کند.

تعیین فاصله از سایر افراد در جامعه

مقامات چینی گفتند که بسیاری از شرکت های بین المللی ، از جمله برخی از بهترین بازیگران در زمینه داروسازی ، تجهیزات پزشکی ، لبنیات ، خودرو و تجهیزات ساختمانی ، برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند که همچنین شامل سمینارهای تجاری و لابی های متعددی است.

مدیران ارشد بسیاری از شرکت های جهانی و رهبران کشورهای خارجی فقط از طریق پیوندهای ویدئویی به این برنامه خواهند پیوست و افرادی که در آن شرکت می کنند با آزمایش های اجباری اسید نوکلئیک و غربالگری دما مواجه می شوند. فاصله اجتماعی نیز لازم است – دولت اطمینان حاصل خواهد کرد که حداکثر تعداد افراد در مرکز نمایشگاه در غرب شانگهای از 30 درصد ظرفیت آن بیشتر نشود. این رویداد تا 10 نوامبر ادامه دارد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>