ترودو از کانادایی ها می خواهد تا با افزایش موارد COVID-19 تماس بگیرند آمریکا و کانادا


یک مقام ارشد بهداشت عمومی هشدار داد ، عفونت های جدید COVID-19 در کانادا می تواند در پایان سال در 60،000 در روز افزایش یابد.

دکتر ترزا تام در جلسه توجیهی روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت که حتی اگر کانادایی ها به محدودیت های فعلی بهداشت عمومی پایبند باشند ، موارد جدید COVID-19 می تواند تا پایان دسامبر به بیش از 20،000 در روز برسد.

اکنون بیش از کمتر از 5000 عفونت جدید روزانه است ، احتمالاً جهشی که به گفته تام می تواند بر سیستم مراقبت های بهداشتی غلبه کند.

تام گفت: “سیستم های بهداشتی در حوزه های قضایی خاص ، برخی از شهرها از قبل تحت فشار هستند.” “بنابراین ، اگر اکنون این اتفاق بیفتد ، می توانید تصور کنید که این کارگران بهداشتی خسته قادر به کنار آمدن نیستند [with a surge]. “

چندین استان در کانادا محدودیت های مربوط به ترافیک و تجارت را دوباره برقرار کرده اند زیرا این کشور شاهد موج دوم همه گیری است.

استان های کانادا در هفته های اخیر در میان افزایش موارد COVID-19 محدودیت ها را تشدید کردند [File: Carlos Osorio/Reuters]

مقامات از مردم خواستند كه هوشیار باشند ، در حالی كه اذعان می كنند بسیاری از اقدامات مستمر بهداشت عمومی خسته شده اند.

“بدون شک این موج دشوارتر است. وزیر بهداشت پتی هیدو در یک کنفرانس خبری گفت: “همه ما خسته ایم ، همه تنها هستیم و همه می خواهیم زندگی خود را پس بگیریم ، اما اکنون نمی توانیم تسلیم شویم.”

“چیزها را محکم”

نخست وزیر جاستین ترودو نیز روز جمعه در کانادا در محل زندگی شخصی خود با کانادایی ها صحبت کرد و بر لزوم محدود کردن تماس های شخصی برای جلوگیری از انتشار ویروس تأکید کرد.

“ما باید از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی کنیم. ترودو به فرانسه گفت: “ما باید تماس های خود را کاهش دهیم و یک انتخاب منطقی انجام دهیم.” “ما به جایی رسیده ایم که باید برای جلوگیری از شیوع COVID-19 چند هفته تلاش کنیم تا مسدود شود.”

ترودو گفت که در استانهای انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و در قسمت شمالی نوناووت ، قله های عظیمی از عفونت ها مشاهده شد ، که پس از افزایش موارد نیاز به قفل دو هفته ای بود.

در حال حاضر ، این سرزمین دارای 84 مورد تایید شده COVID-19 است.

دکتر مایکل پترسون ، مدیر بهداشت عمومی نوناووت ، روز جمعه در بیانیه ای گفت: “با نزدیک شدن به آخر هفته ، ضروری است که نوناوومیت بازدیدها را محدود کند ، فاصله فیزیکی زیادی را حفظ کند و ماسک بزند.”

در همین حال ، پرجمعیت ترین استان کانادا ، انتاریو ، روز جمعه 1418 مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد.

آژانس های خبری محلی گزارش دادند ، داگ فورد ، نخست وزیر انتاریو ، در یک کنفرانس خبری بعد از جمعه اعلام کرد که تورنتو و منطقه پیر در نزدیکی آن از ساعت 12:01 بامداد روز دوشنبه به وقت محلی مسدود می شوند تا سعی کنند جلوی انتشار ویروس را بگیرند. .

در همسایگی کبک ، که بیشترین تعداد COVID-19 مورد و مرگ های مربوط به آن را دارد ، روز جمعه 1259 مورد جدید گزارش شده است. 32 مورد مرگ و میر دیگر نیز در استان گزارش شده است که از زمان آغاز شیوع همه گیر ، در مجموع 6،774 نفر بوده است.

تنش در سیستم بهداشتی

ترودو گفت بیمارستان های کانادا شلوغ هستند و هر مورد جدید ویروس فشار بیشتری به سیستم وارد می کند.

وی به پزشکان خط مقدم ، پرستاران و سایر کارکنان بهداشت گفت: “آنها تقریباً 10 ماه در خط مقدم بوده اند.”

“آنها قهرمان بودند ، از هر چیزی که فکر می کردند امضا می کنند پیشی گرفتند. ما باید به آنها کمک کنیم. باید به آنها استراحت دهیم. در مواردی باید جلوی این پرش را بگیریم. “

مقامات تخمین می زنند که تا 30 نوامبر ، کل تلفات در کانادا از 11،870 تا 12،120 نفر و در کل 366،500 تا 378،600 نفر باشد.

تاکنون این کشور در مجموع 315،751 مورد و 11،265 مورد مرگ را ثبت کرده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>