تکنسین های کشمیر برنامه هایی را برای دور زدن سرعت اینترنت کم ایجاد می کنند هند

[ad_1]

سریناگر ، تحت حاکمیت هند کشمیر – مبین مسعودی و ایمباسات احمد ، آکادمی ای را اداره می کنند که دانشجویان را برای آزمون ورودی کالج های مهندسی بسیار رقابتی آماده می کند ، پس از خاموش شدن طولانی مدت اینترنت در هند در ماه اوت گذشته ، پس از محروم شدن منطقه با اکثریت مسلمان ، در تلاش برای تحصیل بودند. وضعیت خاص آن

اگرچه انسداد ارتباطات در اوایل سال جاری برداشته شد ، منطقه 12 میلیون نفری همچنان از اینترنت پرسرعت محروم است و بیش از یک میلیون دانش آموز را تحت تأثیر قرار می دهد.

این دو نفر ، فارغ التحصیل موسسه معتبر فناوری هند (IIT) ، دو برنامه برای دور زدن اینترنت بسیار کند در منطقه هیمالیا ایجاد کردند.

دولت ملی گرای هندو هند “به دلایل امنیتی” ممنوعیت اینترنت پرسرعت 4G در همه شبکه های تلفن همراه را ادامه داده است که در شانزدهمین ماه این ماه آغاز شد.

در حالی که دانشجویان در سایر مناطق هند برای ادامه تحصیل به زوم و سایر برنامه های مجهز به اینترنت روی می آوردند ، کودکان در کشمیر مجبور بودند با اینترنت با پهنای باند پایین دست و پنجه نرم کنند ، این به معنای مشکلات مکرر در بافر صوتی و تصویری است. و به طور مداوم تماس برای برنامه هایی مانند Zoom و Google Meet را کاهش می دهد.

این برنامه ها – Wise App و Filo – توسط وزارت آموزش و پرورش اتحادیه هند برای استفاده گسترده در مدارس مورد استقبال قرار گرفتند [Rifat Fareed/Al Jazeera]

احمد ، اهل ایالت شرقی بیهار ، درباره رازهایی که هنگام تدریس در کشمیر با آنها روبرو شده توضیح می دهد: “من یادم می آید که در یکی از کلاسهایم که مجبور شدم یک ویدئو نشان بدهم ، یک شکل فیزیک طراحی کردم. قدمها را کشیدم و توضیح دادم. در حالی که من مرحله 3 را از طرف خودم توضیح می دادم ، این رقم در مرحله 2 از طرف دانشجویان بود. “

“نیمی از دانشجویان درک نمی کردند و نیمی دیگر از بافر شکایت داشتند. روحیه دانش آموزان در چنین شرایطی به طرز چشمگیری کاهش می یابد. “احمد با بیان اینکه این مبارزه باعث شده است آنها بفهمند برای یافتن راه حل به کمک نیاز دارند ، گفت:”

مطالب جدید  هفته گذشته: در جنگ روسیه و اوکراین چه گذشت؟ | اخبار جنگ روسیه و اوکراین

احمد برنامه Filo را ایجاد کرد ، برنامه ای که دانش آموزان می توانند با استفاده از آن از معلمان س questionsال کنند. و این برنامه که 11000 بار بارگیری شده است ، روی اینترنت کم سرعت اجرا می شود.

خاموش کردن مکرر اینترنت

برنامه خردمند مبتنی بر مسعودی – یک برنامه کلاس درس زنده که بر معلمان تمرکز دارد. برخلاف Zoom و Google Meets ، که به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند ، مسعودی می گوید برنامه Wise “از مشکلات اینترنت کشمیر متولد شده است.”

این فرد 31 ساله می گوید این برنامه برای انجام کلاس ها ، به اشتراک گذاری منابع ، انجام بحث ها و ثبت حضور در یک سیستم عامل بدون هیچ مانعی برای به اشتراک گذاشتن شناسه ها و پیوندها طراحی شده است.

مسعودی که این برنامه مورد استقبال وزارت آموزش و پرورش هند برای استفاده گسترده در این کشور قرار دارد و در حال حاضر 200000 کاربر دارد ، گفت: “این برنامه به محض ورود استاد به برنامه ، اعلانی را برای دانش آموزان ارسال می کند.”

“ما این برنامه را برای کار با اینترنت کم سرعت طراحی کردیم. حدود 30،000 کاربر در کشمیر مستقر هستند. “

ساکنان کشمیر ، یک دره بحث برانگیز هیمالیا که هند و پاکستان آن را تقسیم و مورد اختلاف قرار داده اند ، با قطع اینترنت مکرر مواجه هستند.

در گزارش سالانه جامو و ائتلاف جامعه مدنی کشمیر (JKCCS) ، گروه محلی حقوق بشر گفت که “55 مورد محاصره اینترنتی در سال 2019 ثبت شده است”.

GN War ، رئیس انجمن مدارس خصوصی کشمیر ، به الجزیره گفت: “اینترنت کم سرعت دانش آموزان کشمیری را در معرض آسیب قرار داده است.”

مطالب جدید  من سیتی در دیدار قهرمانی لیگ برتر با نتیجه 4-1 آرسنال را شکست داد | اخبار فوتبال

“ما قادر به ارائه خدمات آموزش و آموزش آنلاین موثر نیستیم. بیشتر برنامه های آموزش آنلاین مبتنی بر 4G هستند. وار گفت: “معلمان و دانش آموزان در چنین شرایطی اغلب احساس ناامیدی می كنند.”

به دنبال لغو وضعیت ویژه کشمیر ، اکنون دانشجویان این منطقه باید با دانشجویان از سراسر هند رقابت کنند. پیش از این ، م institutionsسسات آموزشی در این منطقه فقط مختص دانشجویان محلی بود.

با این وجود ، دانش آموزان در کشمیر به دلیل تعطیلی مکرر مدارس ، ضربه محکم و ناگهانی و اینترنت کم سرعت ، در معرض آسیب هستند.

دولت ملی گرای هند “به دلایل امنیتی” ممنوعیت اینترنت پرسرعت 4G را در همه شبکه های تلفن همراه تمدید کرد [Rifat Fareed/Al Jazeera]

وی افزود: “آنها باید با همه رقابت كنند ، اما وسایلی را كه بقیه دارند به دست نمی آورند.”

خاموش شدن اینترنت تمام بخشهای زندگی در کشمیر ، از جمله آموزش ، تجارت و بهداشت و درمان را تحت تأثیر قرار داد و برای مسعود “کلاسهای آنلاین بسیار آشفته بودند”.

“برخلاف زمان های دیگر ، مشکلات فقط در کشمیر بود ، ما به طور جداگانه با آنها روبرو شدیم. ویروس کرونا ویروسی کرونا مشکلی است که جهانیان با آن روبرو هستند. “

وی گفت: “ما همچنین فهمیدیم كه نمی توانیم به هر دانش آموز در كشمیر برسیم ، بنابراین تصمیم گرفتیم كه رویكرد دو جانبه داشته باشیم: ما باید به معلمان و دانش آموزان فرصت می دادیم ، به ویژه در كشمیر ، كه پهنای باند اینترنت بسیار پایین است.” .

وی گفت: “ایده برنامه Wise ایجاد برنامه ای بود كه معلمان بتوانند همه كارها را در یك جا انجام دهند.” “این امر باعث می شود آموزش آنلاین مستقیماً پیش برود. از آنجا که این یک فناوری است ، توسط مرزها تعریف نمی شود ، بنابراین در همه دنیا ، در سراسر هند مورد استفاده قرار می گیرد ، اما از مشکلات خود ما ناشی می شود. “

مطالب جدید  کانادا قصد دارد در عرض 3 سال بیش از 1.2 میلیون مهاجر را جذب کند آمریکا و کانادا

رازداری دانشجویان

احمد می گوید برنامه Filo دسترسی دانش آموزان به معلمان را آسان تر می کند ، زیرا روزهای کاری در مدارس به 20-30 روز کاهش یافته است.

“این برنامه اساساً باعث می شود دانش آموزان برای هرگونه س questionsال و س aال با یک معلم متخصص بصورت آنلاین تماس بگیرند. وی گفت: “دوربین دانشجویان برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی آنها خاموش است.”

زاهد الحق ، 19 ساله ، که در روستای دونیپاوا در جنوب آنانتناگا زندگی می کند ، یکی از آخرین ذی نفعان برنامه Filo است.

“خاموش شدن اینترنت و سرعت محدود بزرگترین موانع بین دانشجویان در کشمیر و فراتر از آن است. این ما را عقب نگه می دارد. “

“هنگامی که در آخرین مرحله آماده سازی خود بودم ، در مورد این برنامه اطلاع پیدا کردم. من برای پرس و جو با معلمان تماس می گرفتم ، یک بار ، دو بار ، سه بار آنها پاسخ می دادند ، اما وقت آن بود که اذیت شوم. این برنامه در اینجا به من کمک کرد. “

دکتر عمر دار ، دستیار گیاه شناسی در منطقه Shopian در جنوب کشمیر ، که در آن قطع اینترنت بیشتر است ، به الجزیره گفت که به آنها گفته شده است از طریق اعلانی از طرف اداره آموزش و پرورش از برنامه Wise استفاده کنند.

وی گفت: “من 26 روز گذشته از این برنامه استفاده می کردم و در شرایط اینترنت ما بهتر است زیرا محدودیت سرعت وجود دارد.”

“بهترین چیز این است که به شما می گوید چه مدت دانش آموز در کلاس بوده است. این حضور را به وضوح نشان می دهد. در برنامه بزرگنمایی ، به سختی از 2g پشتیبانی می کند و کلاس بعد از 40 دقیقه به طور خودکار خاتمه می یابد ، اما در اینجا می توانید محدودیت را افزایش دهید. “[ad_2]