جانسون انگلستان را قفل می کند زیرا پرونده های COVID-19 در انگلیس بیش از 1 میلیون مورد است بریتانیای کبیر


نخست وزیر بوریس جانسون به انگلیس دستور داد كه پس از عبور از یك میلیون مورد ابتلا به COVID-19 و موج دوم عفونت ها كه تهدید به تسخیر سرویس بهداشتی است ، انگلیس به ملی برگردد.

انگلیس که بالاترین میزان رسمی مرگ و میر را در اروپا از COVID-19 دارد ، روزانه با بیش از 20،000 مورد جدید ویروس کرونا مبارزه می کند و دانشمندان هشدار می دهند که “بدترین حالت” 80،000 مرگ ممکن است باشد بیش از حد

جانسون پس از انتشار خبر قفل به رسانه های محلی ، در یک کنفرانس مطبوعاتی عجولانه در دونینگ استریت گفت که قفل یک ماهه در سراسر انگلیس یک دقیقه پس از نیمه شب صبح پنجشنبه آغاز می شود و تا 2 دسامبر ادامه دارد.

در برخی از استرس آورترین محدودیت های زمان صلح در انگلیس ، مردم فقط به دلایل خاص مانند تحصیل ، کار ، ورزش ، خرید لوازم ضروری و داروها یا مراقبت از افراد آسیب پذیر قادر به ترک خانه هستند.

جانسون گفت ، مغازه ها ، مدارس و دانشگاه های بزرگ باز خواهند ماند و در حالی که ورزش های نخبه ادامه دارد ، از ورزش آماتور بزرگسالان و كودكان خواسته می شود كه متوقف شوند.

میخانه ها و رستوران ها به جز رستوران ها تعطیل خواهند بود. همه خرده فروشی های غیر ضروری بسته می شوند.

جانسون در محاصره رئیس افسر پزشکی خود ، کریس ویتی و مشاور ارشد علمی خود ، پاتریک والانس ، گفت: “اکنون زمان اقدام است.

“اگر اقدامی نکنیم ، می توانیم روزانه چندین هزار کشته در این کشور ببینیم.”

یک برنامه دولتی که 80 درصد حقوق میلیون ها کارمند را در طول بیماری همه گیر پرداخت می کرد ، قرار بود روز شنبه پایان یابد ، اما در محاصره جدید تمدید خواهد شد.

ناو بارکر از الجزیره ، گزارشگر مستقر در لندن ، گفت که تمدید طرح آزادی “برای افرادی که اکنون می دانند وارد دوره حبس می شوند و از حمایت دولت برخوردار هستند” با آرامش زیادی همراه خواهد بود.

“بنابراین این فقط یک مشکل بهداشتی نیست ، بلکه از نظر مالی و اقتصادی نیز عمیق است.”

بارکر گفت که پیش بینی عفونت ها و مرگ سریع در حال رشد ، قفل یک فوریت اضافی است.

“به همین دلیل نخست وزیر این تغییر اساسی استراتژی خود را انجام داده است ، که قبلاً شامل محاصره های محلی بود و امکان آنچه اکنون یک قفل ملی است را محدود می کند.”

محدودیت های شدیدتر پس از هشدار دانشمندان مبنی بر اینکه شیوع در مسیر نادرستی است و اگر خانواده ها امیدوارند در کریسمس در ماه دسامبر به هم بپیوندند ، برای جلوگیری از گسترش ویروس اقدامات لازم انجام شد.

جانسون از سوی مخالفان سیاسی مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا خیلی آرام به اولین محاصره ملی که از 23 مارس تا 4 ژوئیه ادامه داشت ، حرکت کرد. او در اواخر ماه مارس به بیماری COVID-19 مبتلا شد و در اوایل آوریل در بیمارستان بستری شد.

این اقدامات انگلیس را با فرانسه و آلمان همسو می کند و محدودیت های ملی را تقریباً به همان سختی اعمال می کند که اقتصاد جهانی را به عمیق ترین رکود اقتصادی طی چند نسل منجر کرده است.

اتریش و یونان همچنین شنبه شب منع رفت و آمد و تعطیلی کافه ها ، بارها و رستوران ها را برای همه ، اما نه برای صادرات تا پایان ماه نوامبر ، برای احیای مجدد پرونده های COVID-19 اعلام کردند.

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، انگلیس پس از ایالات متحده ، برزیل ، هند و مکزیک پنجمین آمار رسمی در جهان را دارد.

تا به امروز ، انگلستان 46،555 مورد مرگ ناشی از COVID-19 را گزارش کرده است – مشخص شده است که در طی 28 روز از آزمایش مثبت در حال مرگ است. معیار گسترده تری از مرگ برای کسانی که COVID-19 در گواهی های مرگ خود دارند تعرفه 58925 است.

کیر استارمر ، رهبر مخالف حزب کارگر که دو هفته پیش خواستار محاصره شد ، گفت که تأخیر در اعمال محدودیت های جدید “با هزینه اقتصادی و هزینه انسانی” خواهد بود.

انتظار می رود قانونگذاران روز چهارشنبه در مورد پیشنهادها رای دهند.

اقدامات جدید در مورد انگلیس اعمال می شود. سایر مناطق انگلستان اقدامات بهداشت عمومی خود را تعیین می کنند ، در حالی که ولز و ایرلند شمالی قبلاً مسدود شده و اسکاتلند تحت محدودیت های شدید منطقه ای قرار گرفته است.

نخست وزیر اسکاتلند ، نیکلاس استورجون روز شنبه گفت که در حال حاضر ، مردم در اسکاتلند نباید “به جز برای اهداف اساسی” به انگلیس یا از آن سفر کنند.



Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>