جورجیا آب سرد را روی تلاش ترامپ برای لغو پیروزی بایدن می ریزد آمریکا و کانادا


فشار بی سابقه دونالد ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ایالات متحده متحمل یک سری شکست های حقوقی و سیاسی شده است.

پس از اعلام خبر از دست دادن ایالت جورجیا ، نامزدی ناامیدانه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای لغو نتیجه انتخابات 3 نوامبر ، ضربه جدیدی به آن وارد شد.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب حزب دموکرات ، خود را برای روی کار آمدن در تاریخ 20 ژانویه آماده می کند ، اما ترامپ از پذیرش آن امتناع ورزیده و سعی دارد نتایج را از طریق دادخواست و سرشماری در تعدادی از کشورها باطل یا معکوس کند و ادعا کند – بدون مدرک – تقلب گسترده رای دهندگان.

این تلاش – که منتقدان ترامپ آن را اصطکاک فعلی برای تضعیف اراده رای دهندگان آمریکایی می نامند – بی نتیجه بود زیرا مبارزات انتخاباتی ترامپ دچار یک سری عقب ماندگی های حقوقی و سیاسی شد.

وی هنگامی که براد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه جورجیا اعلام کرد که با شمارش دستی و ممیزی همه آراots در ایالت جنوبی ، برنده بودن بایدن را خبر داد ، وی خبر ناخوشایندی دریافت کرد.

بایدن اولین دموکرات است که از سال 1992 جورجیا را حمل می کند.

رافنسپرگر ، یکی از طرفداران جمهوری خواه و ترامپ ، ساعاتی قبل از تأیید نتایج دفتر وی به خبرنگاران گفت: “این رقم حکم مردم است ، نه تصمیم وزیر امور خارجه یا دادگاه ها ، یا هیچ یک از کارزارها.”

وزیر امور خارجه گرجستان براد رافنسپرگر جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات را به عنوان برنده در جورجیا پس از شمارش آرا hand به طور دستی تصدیق کرد [Dustin Chambers/Reuters]

ارقام رسمی وب سایت وزیر امور خارجه نشان می دهد که بایدن با 12،670 رأی برنده این ایالت است.

ترامپ با گفتن در توییتر خود ابراز وحشت کرد که مقامات گرجی از “اجازه نمی دهند امضاهای صدها هزار رای غیرقانونی را بیابیم” امتناع می کنند و به او و حزب پیروزی بزرگ او می دهند.

رئیس جمهور شواهدی برای اثبات ادعای خود ارائه نداد.

با بسته شدن در در جورجیا و متضرر شدن از شکست های پی در پی در دادگاه ، تیم ترامپ امیدوار است بتواند مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوریخواهان را در سایر ایالت ها در میدان نبرد که توسط بایدن پیروز شده به دست آورد تا نتایج را خنثی کند و ترامپ را برنده اعلام کند. سه نفر با این طرح آشنا هستند.

در حال حاضر ، تمرکز بر روی میشیگان و پنسیلوانیا است ، اما حتی اگر دو ایالت به رئیس جمهور مراجعه کنند ، وی مجبور خواهد شد رای خود را در ایالت دیگر لغو کند تا از کالج انتخابات بیش از بایدن عبور کند.

چنین اتفاق خارق العاده ای در تاریخ مدرن ایالات متحده بی سابقه است.

ترامپ نه تنها به سه قانونگذار ایالتی برای مداخله در برابر شمارش آرا نیاز دارد ، همانطور که در حال حاضر چنین است ، بلکه از این اقدامات از جانب کنگره و تقریباً به طور قطع دادگاه عالی ایالات متحده نیز حمایت خواهد کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>