جو بایدن پس از شمارش دستی آراot ، برنده جورجیا را اعلام کرد آمریکا و کانادا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید منتخب ایالات متحده رسماً برنده در ایالت جورجیا اعلام شد و این کشور تاریخی را که دارای حق رأی جمهوری خواهان برای حزب دموکرات بود ، برای اولین بار در دهه های گذشته تبدیل کرد.

آسوشیتدپرس اواخر روز پنجشنبه گزارش داد که بایدن 16 رأی برای کالج انتخابی جورجیا تأمین کرده است و منجر به افزایش 306 رأی برای کالج انتخاباتی در مقایسه با 232 رأی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد.

آژانس خبری بایدن را پس از پیروزی معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده در ایالت های مهم پنسیلوانیا ، میشیگان و ویسکانسین ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری بسیار مناقشه برانگیز اعلام کرد – اما جورجیا خیلی نزدیک بود.

موضع پیروزی AP درست پس از اعلام کابینه وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسگرگر مبنی بر تایید حسابرسی دستی نتایج رقابت های ریاست جمهوری برتری نزدیک شدن بایدن نسبت به ترامپ را تأیید کرد.

AP گزارش داد – در مجموع حدود پنج میلیون رأی به عنوان بخشی از ممیزی مورد نیاز قانون گرجستان به دست آمد – و نه به دلیل مشكلات مربوط به رویه های انتخاباتی بر اساس درخواست شمارش رسمی.

این آژانس گفت که این ایالت تا روز جمعه فرصت دارد نتایج را تأیید کند ، که توسط شهرستانها تأیید شده و ارائه شده است.

نتیجه شمارش دست در جورجیا پس از آن بود که مبارزات انتخاباتی ترامپ ، همانطور که رئیس جمهور جمهوری خواه ادعا کرد ، پرونده های قضایی زیادی را در ایالت های مهم در ایالات متحده تشکیل داد ، بدون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه تقلب گسترده رای دهندگان به انتخابات لطمه زده است.

مقامات انتخابات شهرستان فولتون هنگام شمارش آرا ball در ایالت فارم آرنا در 5 نوامبر 2020 در آتلانتا ، جورجیا ، ایالات متحده آرا ball را بررسی می کنند [File: Tami Chappell/AFP]

ترامپ همچنان از رها کردن مسابقه امتناع کرد ، وکی شخصی وی ، رودی جولیانی ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که مبارزات انتخاباتی “شواهد کافی” برای “لغو” پیروزی بایدن دارد.

جولیانی بار دیگر هیچ مدرک مشخصی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نداد.

حسابرسی “تاریخی”

رافنسپرگر با استقبال از نتایج سرشماری ایالت پنجشنبه ، روند را “تاریخی” خواند.

وی در بیانیه ای که در وب سایت خود قرار گرفت ، گفت: “اولین ممیزی تاریخی گرجستان تأیید کرد که سیستم ایالتی جدید برای رأی دادن به رأی های ایمن کاغذی دقیقاً شمرده شده و نتایج را گزارش می کند.”

“این ادای احترام به زحمت مقامات شهرستان ما و انتخابات محلی است که به سرعت تحقق و تحقق چنین وظیفه مهمی را در مدت زمان کوتاه آغاز کردند.”

کابینه رافنسپرگر گفت که چون حاشیه پیروزی بایدن کمتر از 0.5 درصد است ، مبارزات انتخاباتی ترامپ پس از تأیید نتایج می تواند درخواست سرشماری کند.

در این بیانیه آمده است: “این سرشماری با اسکن کلیه برگه های رای گیری انجام می شود.”

مسئول رسمی خبرنامه در ستاد ثبت نام و انتخابات شهرستان گوینت در 6 نوامبر در لارنسویل ، جورجیا [File: John Bazemore/AP]

مبارزات انتخاباتی ترامپ بلافاصله در مورد درخواست AP برای پیروزی بایدن یا نتایج ممیزی روز پنجشنبه توضیحی نداد.

بن آدیدا ، مدیر اجرایی VotingWorks ، یک گروه غیرانتفاعی دو طرفه که به ایالات کمک می کند تا ممیزی های انتخاباتی را انجام دهند ، گفت: حسابرسی جورجیا بایدن را به عنوان برنده تأیید کرد “باید به رای دهندگان اطمینان بیشتری نسبت به نتایج بدهد.”

آدیدا در بیانیه وزیر امور خارجه گرجستان گفت: “تفاوت بین نتایج گزارش شده و گزارش كامل دستی در حد انتظار خطاهای شمارش آرا است و ممیزی موفقیت آمیز بود.”

AP گزارش داد که در ممیزی در جورجیا آرا that قبلاً شمرده نشده است که به احراز مجدد نتایج انتخابات در این حوزه ها احتیاج دارد.

این خبرگزاری گزارش داد که بیش از 2500 رأی گیری در شهرستان فلوید ، در بخش شمال غربی ایالت ، هنگام ممیزی ، که قبلاً اسکن نشده بود ، پیدا شده است – و دفتر رافنسپرگر خواستار برکناری رئیس مسئول انتخابات شهرستان شد.

AP گفت: چندین شهرستان دیگر کارت های حافظه با آرا پیدا کردند که قبل از ممیزی بارگذاری نشده و شمارش نشده بودند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>