حزب حاکم گرجستان “در شمارش آرا early زودهنگام پیشرو است” گرجستان


کمیسیون مرکزی انتخابات روز شنبه با استناد به نتایج نزدیک به یک سوم شعب اخذ رأی ، گفت که حزب حاکم رویای گرجستان با کسب 54.7٪ آرا در انتخابات پارلمانی گرجستان پیشرو است.

با این حال ، مخالفان گفتند که نتایج را نمی پذیرند.

تامار ژوانیا ، رئیس CEC ، به خبرنگاران گفت که شمارش 28 درصد آرا ، رویای رهبری گرجستان را نشان می دهد ، در حالی که بزرگترین حزب مخالف ، جنبش ملی متحد (UNM) ، 23.6 درصد آرا را به دست آورد.

نتایج اولیه مقادیر مناطق وسیع را شامل نمی شود.

حزب حاکم – که توسط بیدزینا ایوانشویلی ثروتمندترین فرد گرجستان تأسیس شد – بلافاصله پس از بسته شدن رای گیری در جنوب قفقاز روز شنبه پیروزی را اعلام کرد ، با چهار نظرسنجی که در یک رقابت نزدیک در جایگاه نخست قرار گرفت.

“جورجیا از من یک انتخاب شایسته ساخته است و این رویای گرجی ، که توسط من بنیان گذاشته شد ، یک رویای شایسته است. ایوانیشویلی به جمع طرفداران خود در پایتخت ، تفلیس گفت: “رای دهندگان گرجی ، كه امروز انتخاب اشتباهی نخواهند كرد ، از افراد شایسته حمایت خود را ابراز كرده اند.”

اما مشخص نبود که آیا حزب حاکم آرا needed لازم برای تشکیل دولت یک حزب را تأمین می کند یا خیر.

“این یک تصویر واقعی نیست”

مخالفان گفتند که نتایج غیر واقعی است.

دیوید کیرتادزه ، عضو سازمان ملل که هنگام اعلام نتایج اولیه سعی در قطع صحبت های رئیس CEC داشت ، گفت: “این یک تصویر واقعی نیست و این نتایج منعکس کننده اراده مردم گرجستان نیست.” نگهبانان مجبور به ترک اتاق کنفرانس شدند.

رهبران مخالف گفته اند که شمارش آرا را قبول نمی کنند و در حال رایزنی درباره مراحل بعدی هستند.

سرگی کاپانادزه ، رهبر مخالف حزب اروپای جورجیا ، به خبرنگاران گفت: “ما همه سناریوهای ممکن را در نظر داریم ، ما این نتایج را نمی پذیریم.”

پس از اعلام نظرسنجی های خروج از انتخابات برای انتخابات پارلمانی در تفلیس ، جورجیا ، در 31 اکتبر سال 2020 ، زال اودوماشویلی ، یکی از رهبران حزب جنبش ملی متحد ، در حال جمع شدن حامیان حزب است. [Irakli Gedenidze/ Reuters]

مخالفان ادعا می کنند که در مجموع آرا to را برای تشکیل ائتلاف به دست آورده اند.

بیش از 30 حزب مخالف ، به رهبری UNM ، بزرگترین و قوی ترین نیروی مخالف ، روز جمعه اعلام کردند که پس از انتخابات با حزب حاکم ائتلاف نخواهند کرد.

رابین فورستیر-واکر از الجزیره ، گزارش شده توسط تفلیس ، گفت که بیشتر رای دهندگان قادر به “آزادانه و ایمن” رای دادن بودند ، اگرچه برخی صحنه های خشونت بین رقبا در روز شنبه وجود داشت.

وی افزود: گرجستان احتمالاً مجلس متنوع تری دارد ، اما اکنون سیاستمداران باید بر روی چالش های فوری – رشد عفونت های COVID و چشم اندازهای تاریک اقتصادی – تمرکز کنند.

اقتصاد کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیده است و پیش بینی می شود دولت در سال 2020 با کاهش 4 درصدی روبرو شود.

محبوبیت دولت کمرنگ شده است ، مخالفان آن را به سو acc استفاده از اقتصاد ، عدالت گزینشی ، ضعف سیاست خارجی و سرکوب مخالفت با پراکندگی خشونت آمیز اعتراضات متهم کردند.

منتقدان می گویند ایوانیشویلی ، که مقام های دولتی را در اختیار ندارد ، کشور قفقاز جنوبی را با پشت سر گذاشتن 3.7 میلیون نفر اداره می کند ، اتهامی که ر Georgianیای گرجستان آن را انکار کرد و این دو دوره متوالی است.

یک پنجم خاک گرجستان پس از جنگ کوتاه با روسیه در سال 2008 توسط جدایی طلبان طرفدار روسیه کنترل می شود.

هم دولت و هم مخالفان دوست دارند گرجستان به اتحادیه اروپا و ناتو بپیوندد ، اما مسکو با چنین اقداماتی مخالفت خواهد کرد. رویای گرجی همچنین از روابط نزدیکتر با روسیه حمایت می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>