داو پس از پایان انتخابات 430 امتیاز پس از تجمع پرش می کند اخبار آمریکا و کانادا

[ad_1]

شاخص های اصلی وال استریت در روز پنجشنبه تجمع خود را پس از انتخابات گسترش دادند زیرا سرمایه گذاران شرط بستند که اگر جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنده کاخ سفید شود ، برنامه های وی برای تشدید مقررات و افزایش مالیات توسط سنا تحت کنترل جمهوریخواهان مسدود می شود.

در حالی که آرا در انتخابات ریاست جمهوری هنوز در حال شمارش است ، میانگین صنعتی داو جونز با جهش بیش از 431 واحد یا 1.55٪ ، به زنگ وال استریت رسید و به 28279.54 رسید.

در جلسه چهارشنبه ، داو 30 سهم 700 امتیاز جمع کرد.

S&P 500 ، معیار سلامت حساب های بازنشستگی و پس انداز در ایالات متحده ، 1.61٪ جهش کرد ، در حالی که شاخص Nasdaq Composite 1.88٪ رشد کرد.

شاخص نوسانات VIX ، که در ماه های اخیر جهش داشته است ، روز چهارشنبه به پایین ترین سطح سه هفته سقوط کرد.

توزیع آرا ریاست جمهوری در پنج ایالت – آلاسکا ، جورجیا ، نوادا ، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ادامه دارد.

روز سه شنبه شب هنگامی که دو ایالت میدوسترن از سوی آسوشیتدپرس به بایدن دعوت شدند ، برتری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ویسکانسین و میشیگان سه شنبه شب تغییر یافت.

بایدن به جمع 270 رأی انتخاباتی مورد نیاز برای تأمین کاخ سفید نزدیک شد. از صبح روز پنجشنبه ، بایدن 264 رأی انتخاباتی در برابر 214 رأی ترامپ داشت.

ترامپ در جورجیا ، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی نقش اصلی را دارد و خواستار دعوت این کشورها به نفع وی شده است.

روز چهارشنبه ، رئیس جمهور در توییتر نوشت که “برای اهداف انتخاباتی” پنسیلوانیا ، جورجیا و کارولینای شمالی گفته است “هر یک از آنها یک ترامپ بزرگ دارد.”

کمپین انتخاباتی ترامپ ، که به گفته وی تقلب در انتخابات است ، همچنین علیه چندین ایالت شکایت کرده و خواستار شمارش آرا در میشیگان شده است.

در حالی که هرگونه تاخیر در نتیجه انتخابات می تواند به معنای هفته ها جنگ چریکی باشد ، حتی پس از گرفتن کلیدهای کاخ سفید از سوی ترامپ یا بایدن ، دولت به شدت تقسیم خواهد شد.

بعید به نظر می رسد دموکرات ها پیروز مجلس سنا شوند ، که انتظار دولت برای تشکیل جلسه محرک به زودی برای اتخاذ بسته محرک جدی برای حفظ روند بهبود اقتصادی و تحقق حیات مالی میلیون ها مشاغل کوچک بیکار و آشفته را کاهش می دهد.

مردم همچنان در حال شمارش آرا در مرکز TCF هستند که روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در دیترویت ، میشیگان ، ایالات متحده شمارش می شود [File: Shannon Stapleton/Reuters]

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا روز چهارشنبه گفت که می خواهد لایحه ای برای کاهش ویروس کرونا تا پایان سال ارائه دهد.

اما تحلیلگران وال استریت انتظار دارند بسته محرک بعدی به مراتب کمتر از طلب 2.2 تریلیون دلاری دموکرات ها در پارلمان باشد.

روز پنجشنبه پس از اعلام وزارت کار ایالات متحده مبنی بر کاهش تعداد کارگرانی که تقاضای جدید مطالبات مزایای بیکاری از ایالت ها را در هفته گذشته اندکی کاهش داده و به 751،000 نفر رسیده اند ، نیاز به کمک بیشتر در خیابان مین برجسته شد بالاتر از سطح قبل از همه گیری

فدرال رزرو جلسه سیاسی دو روزه خود را در روز پنجشنبه خاتمه می دهد. بسیاری انتظار داشتند که رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، خواستار تحریک مالی بیشتر برای جلوگیری از بهبودی شود.

در میان سهامی که روز پنجشنبه خبرساز می شوند:

تراشه ساز کوالکام پس از پیش بینی درآمد مالی سه ماهه اول بیش از انتظارات وال استریت ، 12.7 درصد افزایش یافت زیرا پیش بینی می کند فروش گوشی های هوشمند 5G در سال آینده به بیش از نیم میلیارد واحد برسد ، بخشی از مدل های جدید تأمین می شود. آیفون 12 اپل.[ad_2]