ذخایر ایالات متحده کمتر می شود زیرا هجوم ویروس بیش از امید به واکسن است | اخبار آمریکا و کانادا


به دلیل محدودیت ویروس ، عدم تحریک مالی فدرال و نشت شبکه های امنیتی COVID-19 ، سهام ایالات متحده روز جمعه با افت کمتری مواجه شد ، نگرانی ها در مورد بهبود اقتصادی ایالات متحده را افزایش داد.

شاخص های عمده سهام وال استریت در روز جمعه با افت کمتری روبرو شدند و آنها را در مسیر محدود کردن یک هفته صعود و نزول قرار داد زیرا خوش بینی واکسن تحت الشعاع افزایش عفونت های COVID-19 و بازگشت محدودیت ها و تعطیلی مشاغل قرار گرفت. .

در عرض چند دقیقه از باز شدن زنگ وال استریت ، میانگین صنعتی داو جونز 53 واحد یا 0.18 درصد افت کرد و به 29430.23 رسید.

S&P 500 – وكالتي براي سلامت حساب هاي پس انداز بازنشستگي و دانشگاه ها – و شاخص تركيبي Nasdaq در نزديكي خط نزديك تر باز شدند.

Dow و S&P 500 در روز دوشنبه پس از اعلام شرکت بیوتکنولوژی Moderna در بالاترین حد خود بسته شدند ، زیرا نتایج اولیه این مطالعه نشان داد که واکسن COVID-19 94.5٪ موثر است.

روز جمعه ، شرکت های Pfizer و BioNTech آلمان اولین شرکت های مسابقه واکسن سازی بودند که برای اجازه استفاده سریع از واکسن COVID-19 خود به سازمان غذا و داروی آمریکا مراجعه کردند. در اوایل هفته ، شرکت ها گفتند که داده های آزمایشات مرحله آخر نشان داد که نامزد واکسن آنها 95 درصد موثر است.

سهام Pfizer 1.63٪ افزایش یافت.

اما حتی در صورت تأیید ، عرضه اولیه عکس محدود خواهد شد و ماه ها طول می کشد تا واکسن به طور گسترده در دسترس باشد.

در همین حال ، اقتصاد همچنان متحمل خساراتی می شود که ممکن است سالها به طول انجامد.

دولت های محلی و ایالتی در ایالات متحده با افزایش عفونت های COVID-19 محدودیت های جدیدی را اعلام کرده اند. این هفته ، کالیفرنیا منع رفت و آمد مقرر کرد تا اینکه نیویورک همه مدارس دولتی را به طور نامحدود تعطیل کرد ، شهردار گفت که بعدی می تواند سالن های ورزشی و غذاخوری در محیط داخلی باشد.

از آنجایی که شرکت ها مجبور می شوند درهای خود را ببندند و کارگران را اخراج کنند ، واشنگتن همچنان بر سر دور جدید رفع ویروس درگیری دارد.

چاک شومر رهبر سنا دموکرات و میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه روز پنجشنبه گفتند که مذاکرات در مورد بسته محرک را از سر می گیرند. با این حال ، تحلیلگران وال استریت شرط می بندند که دور جدیدی از مشوق ها قبل از پایان سال تصویب نشود و احتمالاً این یک بسته کاهش یافته به ارزش 1 تریلیون دلار باشد.

استفان مانوچین ، وزیر خزانه داری ایالات متحده ، کمک های حیاتی خود را در روز پنجشنبه پس گرفت و گفت: برنامه های اعطای وام فدرال رزرو که به مشاغل و دولت های محلی در طی مشکلات ویروس کرونا کمک کرد ، در پایان سال منقضی می شود.

وی در یادداشتی خطاب به جروم پاول منوچین ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده ، گفت كه 455 میلیارد دلار تخصیص یافته به خزانه داری تحت قانون ویروس کرونا ، کمک و امنیت اقتصادی ، که به آن قانون مراقبت نیز گفته می شود ، باید تأمین شود کنگره برای توزیع مجدد.

سایر برنامه های همه گیری که به میلیون ها آمریکایی کمک کرده است زندگی خود را تأمین کنند و در خانه های خود بمانند تا پایان سال منقضی می شود.

رئیس فدرال رزرو صبح جمعه در بیانیه ای اظهار داشت: “فدرال رزرو ترجیح می دهد طیف گسترده ای از امکانات اضطراری ایجاد شده در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا به عنوان یک پس زمینه برای اقتصاد هنوز متشنج و آسیب پذیر همچنان نقش مهمی داشته باشد.”

جهش اقتصادی در ماه های تابستان در ایالات متحده همچنان علائم کندی را نشان می دهد.

دفتر آمار کار ایالات متحده روز پنجشنبه گفت ، ادعاهای اولیه برای مزایای بیکاری دولت به طور غیر منتظره 31،000 به 742،000 افزایش یافت.

در هنگام شیوع ویروس کرونا در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، ایالات متحده مردم در صف منتظر می مانند [File: Mike Blake/Reuters]

برخی از تبلیغات برای تماشای جمعه:

سهام Foot Locker Inc پس از افزایش در حین پیش از معاملات ، 1.13 درصد افت کرد. خرده فروش کفش ورزشی سود و فروش مشابه را در فروشگاه قبل از زنگ گزارش داد که تخمین تحلیلگران گذشته بود.

و سهام زنجیره خرده فروشی Ross Stores Inc پس از فروش سه ماهه بیش از پیش بینی ، 0.48٪ سود کسب کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>