رئیس جمهور جدید پرو سوگند یاد کرد و پس از اعتراضات خواستار آرامش شد پرو


فرانسیسکو ساگاستی ، نماینده پارلمان اروپا در روز سه شنبه به عنوان رئیس جمهور موقت سوگند یاد کرد ، در تلاش برای بازگرداندن ثبات به کشوری که طی هفته گذشته شاهد اعتراضات مرگبار و عزیمت دو رئیس جمهور بوده است ، توسط کنگره رای آورد.

انتظار می رود ساگاستی ، نماینده حزب میانه بنفش حزب ، تا ژوئیه سال آینده میلادی خدمت کند و انتخابات ریاست جمهوری جدید در 11 آوریل برنامه ریزی شده است.

ملت آند پس از سرنگونی ناگهانی رهبر محبوب مارتین ویسکارا در 9 نوامبر متزلزل شد. برکناری ویسکارا ، که برنامه ضد پیوند آن باعث ایجاد تنش در کنگره شده است ، اغلب باعث اعتراضات خشونت آمیز شده است که در آن دو جوان جان خود را از دست داده اند.

جانشین ویسکارا ، مانوئل مرینو ، روز یکشنبه پس از فقط 5 روز قدرت استعفا داد.

ساگاستی پس از سوگند به کنگره گفت: “کاملاً ضروری است که آرامش خود را حفظ کنید ، اما این را با انفعال ، انطباق یا استعفا اشتباه نگیرید.”

وی همچنین به دو جوان که در جریان اعتراضات جان باختند ادای احترام کرد.

وی گفت: “ما نمی توانیم آنها را به زندگی برگردانیم.” “اما ما می توانیم از تکرار این اتفاق جلوگیری کنیم.”

فرانسیسکو ساگاستی ، مرکز ، وارد می شود تا به عنوان رئیس جمهور موقت جدید سوگند یاد کند [Rodrigo Abd/AP Photo]

انتصاب ساگاستی در واقع تنش ها را کاهش داده است ، اگرچه هنوز بی اعتمادی عمیقی به سیاستمداران کشور وجود دارد. صدها نفر دوشنبه شب در لیما ، پایتخت این کشور راهپیمایی کردند و خواستار ایجاد قانون اساسی جدید و “عدالت برای افتادگان” شدند.

معترض پالوما کارپیو گفت: “من فکر می کنم ساگاستی مردی است که تضمین های دموکراتیک می دهد ، و می تواند به یک دولت جدید منتقل شود که خوب خواهد بود.”

خوزه مورگویا نیز که معترض بود ، کمتر قانع شد.

“راستش را بخواهید ، همان زباله هاست. ماسک تغییر کرده است ، اما همه چیز مانند گذشته است. “

ساگاستی ، 76 ساله ، مهندس و کارمند سابق بانک جهانی ، هنوز کابینه خود را معرفی نکرده است ، اما اظهار داشت که وی برای گنجاندن وزیرانی از دولت ویسکارا آزاد است ، که می تواند دریچه بازگشت وزیر اقتصاد اقتصاد ماریا آنتونیتا آلوا را باز کند. .

ساگاستی به کانال تلویزیونی محلی Canal N گفت: “اگر آنها افرادی با تجربه ، صداقت و تمایل به کار باشند ، من فکر می کنم که اگر آنها را کنار بگذاریم اشتباه خواهیم بود.”

پل ساز

مایکل شیفتر ، که رئیس اتاق فکر گفتگوی بین آمریکایی است و ساگاستی را می شناسد ، گفت: شهرت ساگاستی به عنوان سازنده اجماع باعث می شود که وی در حال حاضر گزینه خوبی باشد.

شیفر گفت: “او همیشه ایده هایی برای تلاش برای ساختن پل در پرو داشت.” این همان چیزی است که او واقعاً برای آن ایستادگی کرد. “

نماینده 76 ساله مرکز میانه ، روز دوشنبه پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس کنگره ، ساعتهای اولیه را صرف بازدید از بیمارستانهایی کرد که معترضان آسیب دیده در حال بهبودی بودند و قول داد که تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اعتماد به دولت انجام دهد.

وی گفت: “ما تمام تلاش خود را برای بازگرداندن امید انجام خواهیم داد.”

ساگاستی چهارمین رئیس جمهور پرو در کمتر از سه سال پس از ترک ویسکارا و مرینو و استعفا پدرو پابلو کوچینسکی در سال 2018 به اتهام فساد است.

منطقه ارزی پرو نسبت به اخبار واکنش مثبت نشان داد و روز سه شنبه با افزایش 1.75 درصدی ، بزرگترین افزایش روزانه در هفت ماه گذشته بود. اوراق قرضه حاکمیت کشور نیز افزایش یافت.

پرو ، دومین تولیدکننده بزرگ عسل جهان ، امسال یکی از کشنده ترین شیوع سرانه در COVID-19 آسیب دید و انتظار می رود که بدترین رکود اقتصادی در یک قرن گذشته را تجربه کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>