راست راست ، با استفاده از گزینه “پسوند” COVID-19: مطالعه کنید اروپا


یک مطالعه به سفارش آلمان می گوید جنبش راست افراطی جدید “بدون رهبر ، فراملی ، آخرالزمانی” و خشن است.

بر اساس مطالعه ای که توسط وزارت امور خارجه آلمان انجام شد ، چهره های راست افراطی در اروپا و ایالات متحده به طور فزاینده ای در حال ایجاد روابط جهانی و استفاده از ویروس کرونا هستند تا فعالان ضد واکسن و نظریه پردازان توطئه را به سمت خود جلب کنند.

این مطالعه که روز جمعه منتشر شد ، در آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، ایالات متحده ، سوئد و فنلاند توسط پروژه ضد افراط گرایی (CEP) انجام شده است. وی ظهور یک جنبش راست افراطی جدید را در سال 2014 مستند کرد ، که “بدون رهبر ، فراملی ، آخرالزمانی و خشونت محور است”.

افراد درگیر به نظریه ملی گرایانه “جایگزینی بزرگ” که برای جایگزینی جمعیت سفید پوست در اروپا با افراد خارجی سازمان یافته است ، معتقدند.

این مطالعه می گوید که “موسیقی ، ورزش های خشن ، پول و خشونت” به این جنبش دامن می زند.

“موسیقی و رویدادهای ورزشی خشونت آمیز ویژگی مشترک بسیاری از XRW های خشن است [extreme right wing] صحنه های فراملی “، در این مطالعه آمده است.

“آنها قصد دارند جنبش مالی را برای تداوم حیات خود و جذب افراد غیر مرتبط قبلی به عنوان افراد بالقوه در صفوف خود فراهم كنند.”

گزارش CEP می گوید جنبش تحت سلطه مردان است اما مواردی از “زنان توطئه گر یا مهاجم” وجود دارد.

در طی سال گذشته ، بیماری همه گیر همچنین به فرصتی استفاده شده برای “گسترش فعالیت های بسیج خود پیرامون اسطوره های توطئه ضد دولتی با انتقاد از محدودیت های فعلی” تبدیل شده است.

وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه در توییتر گفت: “افراط گرایی راست گرایانه بزرگترین تهدید برای امنیت ما است – در سراسر اروپا.”

مااس با ابراز نگرانی از اینکه “صحنه به طور فزاینده ای در سطح بین المللی کار می کند و شبکه می شود” ، اضافه کرد که آلمان از طریق اقدامات هماهنگ با دیگر اعضای اتحادیه اروپا به دنبال مقابله با تهدید است.

تهدید راست افراطی در آلمان

مقامات آلمانی پس از ترور سیاستمدار محلی محافظه کار والتر لوبکه در ژوئن 2019 و حمله به کنیسه در شرق شهر هاله در اکتبر 2019 ، توجه بیشتری به صحنه جناح راست افراطی زیرزمینی این کشور دارند.

پلیس می گوید پلیس در هنگام حملات ماه فوریه چندین سلاح از جمله “کلاه ایمنی” دست ساز مشابه آنچه در حمله هاله استفاده شده بود ، پیدا کرد.

داده های دولت نشان می دهد که در نیمه اول سال 2019 نزدیک به 9000 حمله توسط گروه ها و افراد راست افراطی صورت گرفته است – در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تقریبا 1000 افزایش داشته است.

در این هفته ، تجمع تقریباً 10 هزار نفری مخالفان محدودیت های اجتماعی اعمال شده توسط دولت برای جلوگیری از گسترش COVID-19 در برلین ، شاهد ایدئولوگ های راست افراطی با گروهی از معترضین خوش رنگ بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه ، حدود دوازده معترض هنگام اجرای احترام به شدت مسلحانه هیتلر در حضور پلیس فریاد زدند “زیگ هیل”.

شعارهای ضد یهودی بخشی از تظاهرات علیه سیاست های ویروس کرونا در آلمان در سال جاری بود.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>