رسوایی مالی: پاپ علیه دبیرخانه امور خارجه اقدام می کند اخبار واتیکان


پاپ فرانسیس به مقامات عالی مالی واتیکان سه ماه فرصت داده است تا وجوه خود را به دفتر دیگری منتقل کنند.

پاپ فرانسیس به دبیرخانه امور خارجه واتیکان سه ماه فرصت داده است تا پس از صددرصد میلیون یورو کمک مالی و سرمایه گذاری وی که اکنون تحت تحقیقات فساد قرار دارد ، کلیه دارایی های مالی خود را به دفتر دیگری در واتیکان منتقل کند.

ماتئو برونی سخنگوی واتیکان گفت: فرانسیس کاردینال پیترو پارولین ، وزیر امور خارجه ، معاون وی و مقامات ارشد مالی واتیکان را به جلسه روز چهارشنبه احضار کرد و به آنها مهلت سه ماهه داد تا پایان انتقال را انجام دهند.

واتیکان نامه ای را منتشر کرد که فرانسیس در 25 آگوست به پارولین نوشت و اعلام کرد که وی توانایی مدیریت مستقل پول را در اختیار دبیرخانه امور خارجه قرار می دهد.

فرانسیس “خطرات شهرتی” را که توسط سرمایه گذاری های قبلی وزارت در عملیات سفته بازی انجام شده است ، ذکر می کند ، هزینه هایی که برای مقدس مقدس ده ها میلیون یورو هزینه شده است ، بخشی از این کمک های مالی پیتر پنس از سوی افراد مومن است.

این تصمیم فرانسیس ضربه ای شرم آور به موقعیت دبیرخانه به عنوان قدرتمندترین دفتر مقدس مقدس بود ، و این تقلیل را به هر بخش دیگری كه مجبور به پیشنهاد بودجه و تأیید و نظارت بر آن توسط دیگران باشد كاهش داد.

فرانسیس می نویسد ، کمک های مالی وی اکنون توسط خزانه داری واتیکان ، معروف به APSA و در بودجه تلفیقی مقدس مقدس ، نگهداری می شود. وزارت اقتصاد هزینه ها را کنترل خواهد کرد.

نتیجه اساساً همان چیزی است که کاردینال جورج پل ، اولین وزیر اقتصاد فرانسیس ، سالها پیش هنگامی که با دبیرخانه ایالت بر سر اصلاحات مالی خود و تلاش برای به دست آوردن کنترل بودجه های فوق برنامه وزارت درگیر شد ، به دنبال آن بود. در سال 2014 ، او افتخار کرد که صدها میلیون یورو را “کشف کرده است” ، که “در برخی از حساب های بخشی ذخیره شده است و نه در ترازنامه” – اشاره به پرتفوی دارایی های داخلی وزارت امور خارجه.

در سال 2017 ، پل مجبور شد این اقدامات اصلاحات را برای رویارویی با دادگاه تجاوز جنسی در زادگاهش استرالیا کنار بگذارد ، اما او تبرئه شد و ماه گذشته پیروزمندانه به رم بازگشت ، و در آنجا مخاطب خوبی را با فرانسیس به او داد. .

فرانسیس در جریان تحقیقات یک ساله دادستانهای واتیکان در مورد سرمایه گذاری 350 میلیون یورویی این سرویس در یک شرکت املاک و مستغلات لندن ، با دبیرخانه امور خارجه خود مخالفت کرد.

دادستان ها چندین مقام دپارتمان را به سو abuse استفاده از قدرت به دلیل مشارکت در این معامله و همچنین چندین واسطه ایتالیایی که گفته می شود با پرداخت ده ها میلیون یورو هزینه از واتیکان فرار کرده اند ، متهم کردند.

این رسوایی فاقد صلاحیت مشایخ واتیکان در مدیریت پول را نشان داد ، زیرا آنها سهام معامله را امضا کردند و توافق کردند که هزینه های غیر ضروری را به ایتالیایی ها ، که به دلیل معاملات سایه دار خود در محافل تجاری شناخته می شدند ، پرداخت کنند.

در نامه ای به پارولین ، فرانسیس به نقل از سرمایه گذاری لندن و همچنین دبیرخانه دولتی سرمایه گذاری در مرکز سرمایه گذاری مستقر در مالت ، صندوق جهانی صندوق ، به ریاست مدیر پول دیرینه واتیکان ، پرداخت.

طبق روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera ، Centurion در سرمایه گذاری هایی مانند فیلم “Rocketman” برای التون جان و همچنین یک شرکت هلدینگ به رهبری لاپو الکان ، یکی از مجلل ترین اعضای قبیله Aneli ایتالیا سرمایه گذاری کرده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>