رضا ملک زاده کیست؟ / آیا اظهارات احمدی نژاد در مورد معاون نمکی صحت داشت؟ / از اتهامات مخالفت با طب سنتی گرفته تا ایجاد ایده “بچه های کمتر ، زندگی بهتر”

[ad_1]

سعید نمکی به طور مشخص شکایت کرد که وزارت معاون تحقیقات وزیر به ریاست ملک زاده ، هشت ماه قبل از تاریخ به نامه مهم و فوری در مورد لزوم بررسی مناطق مربوط به اپیدمی تاج پاسخ نداده است.

اظهارات نمکی با نامه بی سابقه ملک زاده همراه بود. نامه ای که هم استعفا بود و هم قیامی علیه وزیر. در این نامه ، ملك زاده شدیداً از سیاست مدیریت نمك انتقاد كرد و از یافته های تحقیقات وزارت بهداشت دفاع كرد.

استعفای رضا ملک زاده بحران مدیریت قابل توجهی را در وزارت بهداشت ایجاد کرده است و بسیاری معتقدند که یا وزیر باید استعفا دهد یا رئیس جمهور باید وی را برکنار کند.

رضا ملک زاده در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی

رضا ملک زاده کیست؟

وی در سال 1330 در کازرون ، استان فارس متولد شد. وی دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز ، متخصص طب داخلی ، هیئت گوارش و کبد در دانشکده پزشکی شیراز است (1982-62). بورس تحصیلی در گوارش و کبد ، گروه گوارش ، بیمارستان رویال فری ، لندن ، انگلیس (1985).

وی در حال حاضر استاد ممتاز گوارشی و بیماری های کبدی در دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

رضا ملک زاده کار طولانی دارد و مهمترین آنها وزیر بهداشت در دولت سازندگی بود.

دانشیار دانشکده پزشکی شیراز و دانشگاه تهران دانشیار ، دانشکده پزشکی ، دانشگاه شیراز ؛ استاد گوارش و بیماریهای کبدی ، دانشگاه علوم پزشکی تهران رئیس گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ؛ استاد گروه داخلی ، دانشگاه علوم پزشکی تهران استاد و رئیس گوارش در بیمارستان دکتر شریعت. رئیس مرکز تحقیقات بیماری های دستگاه گوارش ؛ معاون آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز ؛ معاون دانشگاه شیراز ، رئیس دانشگاه شیراز ؛ معاون وزیر آموزش ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ؛ وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دبیر آکادمی علوم پزشکی؛ معاون تحقیقات در آکادمی علوم پزشکی. این لیست ضبط شده های ملک زاده است.

مطالب جدید  10 وبسایت برتر دانلود کتاب رایگان برای دانشجویان - پایگاه اطلاع رسانی|رویدادهای علمی

وی همچنین دارای تجربه علمی گسترده ای است ، پر از لوح تقدیر و جوایز شامل:

جایزه ویژه جشنواره رازی به دلیل سردبیر بهترین ژورنال پزشکی در ایران (AIM (2002) ؛ بهترین محقق جشنواره ابن سینا ؛ رئیس مرکز تحقیقات منتخب جشنواره ابن سینا ؛ دائمی برگزیده ؛ بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ؛ جایزه وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری سال پس از انتخاب به عضو TWAS ؛ بهترین جایزه علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مجله پزشکی ایران AIM ؛ پژوهشگر منتخب گروه پزشکی داخلی چهاردهمین جشنواره تحقیقات پزشکی رازی ( 2008) ؛ اولین جایزه پزشکی بالینی در کشور آکادمی علوم پزشکی (جایزه دکتر هداوی) 1390 ؛ بهترین محقق طب بالینی کشور در میان 100 دانشمند برتر جهان در رتبه بندی ISI (2011)

تألیف 4 کتاب و ترجمه 2 کتاب ، 75 مقاله در مجلات فارسی و 275 مقاله در مجلات بین المللی نیز از جمله سوابق علمی ملک زاده است.

رضا ملک زاده از مخالفان سرسخت طب سنتی محسوب می شود. وی همچنین در ایران همگروهی است.

اما غیر از این ، معاون بازنشسته وزیر بهداشت نیز درگیر سیاست است. وی یکی از اعضای ارشد حزب کارگزاری است. نام وی به عنوان یک سیاستمدار کمتر شنیده می شود ، اما چنان در نمایندگان حزب تأثیرگذار است که حسین مرسی سخنگوی حزب اخیراً وی را به عنوان یکی از گزینه های احتمالی نمایندگان برای ریاست جمهوری 1400 معرفی کرد.

رضا ملک زاده با رهبری خود را می توان یکی از طراحان سیستم مراقبت های بهداشتی فعلی کشور دانست و وی طی هشت ماه گذشته یکی از توسعه دهندگان سیاست ضد کرونر بوده است. “رو به جلو.” برخی از منتقدان ملک زاده می گویند او به راه حلی برای امنیت جمعی ولیعهد اعتقاد داشت.

شارژ ملک زاده

در همین حال ، برخی ملک زاده را به انتقال اطلاعات پزشکی و علمی ایرانیان به خارج از کشور متهم می کنند. این گفته را رسانه های اصولگرا بیان می کنند.

این کیفرخواست به تحقیقات همگانی برمی گردد و ملک زاده در نامه ای به نمکی درباره این تحقیق نوشت: “در مورد مطالعات اپیدمیولوژیک کووید -19 ، شما توانایی محققان ایرانی در این زمینه را زیر سال برده اید ، زیرا ایران سابقه طولانی در تحقیقات کوهورت شناختی دارد. در جهان به خوبی شناخته شده اند و تلاش های علمی ایران در این نوع تحقیقات منجر به همکاری های علمی بی شماری و دستاوردها و ارزیابی های پایدار ملی و بین المللی شده است. مطالعات اپیدمیولوژیکی Quid-19 با پشتیبانی از تجربه چنین مطالعاتی انجام می شود. “

مطالب جدید  خراسان رضوی بیشترین تعداد حیوانات سبک را در کشور دارد

اما سایت اصولگرایان مشرق اظهارات دیگری می کند. این سایت ملک زاده را به ارائه اطلاعات ژنتیکی ایرانی به کشورهای خارجی متهم می کند.

مشرق نوشت: “دکتر ملک زاده اطلاعاتی را در اختیار بیش از 3000 بیمار ایسکمیک در کشورهایی قرار داده است که تجربه آنها نشان داده حتی در صورت یافتن درمانی برای بیماری عروق کرونر قلب ، قطعاً این دارو را به ایران ارائه نخواهند داد ، و حتی تعجب آورتر ، بعد از همه اینها معاون وزیر بهداشت در برابر ایمنی اعلام کرد که داروهای گران قیمت آزمایش شده روی این افراد هیچ تاثیری در بهبود بیماری عروق کرونر قلب ندارد! “” البته این اولین اشتباه ایمنی ملک زاده نیست. “

بیانیه مشابهی توسط محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور پیشین ، بیان شد. جز این که او از کسی نام نبرد. احمدی نژاد در گفتگوی اخیر خود در مورد تاج

وی ادعا می کند که این داروها که هنوز آزمایش نشده اند ، در حال آزمایش بر روی مردم ایران است.

وی گفت: “به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی بهداشت جهانی که می خواست داروها را روی 11000 نفر در سراسر جهان آزمایش کند ، تا آنجا که من می دانم ، متأسفانه 3500 نفر از آنها در ایران اتفاق افتاد و من یک شخص مسئول را امضا کردم که قرارداد امضا می کند. احمدی نژاد. آنها را بستند و پول را گرفتند. چگونه شخص می تواند این را هضم کند؟ آیا آنها زندگی مردم ما را تهدید می کنند؟ چیزی ، همانطور که می گویند ، هیچ تأثیری ندارد و آنها باید امتحان کنند و سپس بگذارند در ایران امتحان کنند! سپس به عنوان مقاله تحقیقاتی قرارداد منعقد کنید و حقوق دریافت کنید! اطلاعاتی را از مردم ما بگیریم و به آنها منتقل کنیم؟ دارو تجویز کنید و هزینه آن را دریافت کنید! “من حتی شنیده ام که مردم مسئول هستند و نمی خواهند سازمان بهداشت جهانی داروها را به عنوان بخشی از این پروژه آزمایشی کنار بگذارد. این اشتباه است و آنها باید آن را اصلاح کنند.”

مطالب جدید  قانون ضد فساد را برای اجرای آن برای رئیس جمهور آمریکا ارسال کنید

مطالعات کوهورت ، که مطالعات پیگیری نیز نامیده می شوند ، گروهی از مطالعات تحلیلی مشاهده ای و همچنین مطالعات طولی است. اصطلاح کوهورت توسط گروه اپیدمیولوژیک برای گروهی از افراد که دارای یک ویژگی هستند استفاده شده است و به دلیل این ویژگی توسط محقق در طی یک دوره زمانی کنترل می شود. در یک مطالعه هم گروهی ، گروهی از افراد در معرض ، به همراه گروهی از افراد بی تأثیر ، برای مدت زمانی مشاهده شدند و در پایان دوره شیوع ، دو گروه مقایسه شدند.

این مطالعه از سال 1366 در ایران آغاز شد و یک نمونه موفق در مورد سرطان مری در استان گلستان ساخته شد.

ملک زاده با منتقدان دیگری نیز روبرو است. طرفداران پرونده وی در تلاشند نسخه واقعی بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده وی در تلاشند نسخه واقعی بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

شاید به همین دلیل است که نصرالله پیمانفر ، رئیس کمیسیون پارلمان طبق ماده 90 ، گفت که 40 شکایت از ملک زاد به کمیسیون ارسال شده است که در دست بررسی است.

بنابراین ، به نظر می رسد که اختلافات پیرامون رهبری ولیعهد اکنون یکی از پدرخوانده های اصلی وزارت بهداشت را از آن وزارتخانه حذف کرده و مشخص نیست که نتیجه این استعفا چه خواهد بود.

[ad_2]