رهبران G20 از دسترسی جهانی “عادلانه” به واکسن های COVID-19 حمایت می کنند چین


رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان روز یکشنبه متعهد می شوند که مطابق پیش نویس اعلامیه ، از توزیع عادلانه واکسن ، داروها و آزمایشات COVID-19 در سراسر جهان اطمینان حاصل کنند و اقدامات لازم برای حمایت از کشورهای فقیرتر برای بهبودی از بیماری همه گیر ویروس کرونا بجنگید.

رهبران G20 در پیش نویس سندی که رویترز مشاهده کرد گفت: “ما از هیچ تلاشی برای اطمینان از دسترسی و برابر بودن آنها برای همه مطابق با تعهدات اعضا برای تحریک نوآوری دریغ نخواهیم کرد.”

در این گزارش آمده است: “ما نقش ایمن سازی در مقیاس بزرگ را به عنوان یك کالای عمومی جهانی تشخیص می دهیم.”

بحران های مضاعف همه گیر و بهبود ناهموار و نامطمئن جهانی بر اولین روز نشست دو روزه به ریاست عربستان سعودی مسلط بود که ماه آینده ریاست دوره ای گروه 20 را به ایتالیا تحویل داد.

همه گیری COVID-19 ، که اقتصاد جهانی را در سال جاری به رکود عمیقی فرو برد و تلاش های لازم برای حمایت از رونق اقتصادی در سال 2021 ، در بالای دستور کار قرار گرفت.

ملک سلمان بن پادشاه عربستان سعودی گفت: “ما در مورد پیشرفت واکسن ، ابزارهای درمانی و تشخیصی COVID-19 خوشبین هستیم ، اما باید تلاش کنیم شرایطی برای دسترسی راحت و عادلانه به این ابزارها برای همه مردم ایجاد کنیم.” عبدالعزیز در سخنرانی مقدماتی خود.

وی خطاب به رهبران جهان گفت: “ما وظیفه داریم در طول این اجلاس با این چالش مقابله کنیم و با اتخاذ سیاست هایی برای کاهش این بحران ، پیام قوی امید و اطمینان را به مردم خود ارسال کنیم.”

https://www.youtube.com/watch؟v=WJ6plcDkIf0

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین پیشنهاد همکاری در زمینه واکسن ها را داده و گفته است که پکن “به سایر کشورهای در حال توسعه کمک و پشتیبانی می کند و سخت تلاش می کند تا واکسن ها را به عنوان یک کالای عمومی تبدیل کند که شهروندان همه کشورها می توانند از آن استفاده کنند و آنها می توانند از پس هزینه های آن برآیند. “

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد داده است که واکسن ویروس کرونا ویروس Sputnik V را به سایر کشورها بدهد ، در حالی که امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، در مورد لزوم “جلوگیری از به هر قیمتی شدن سناریوی دو سرعته جهانی که فقط ثروتمندان می توانند خود را در برابر ویروس محافظت کنند” صحبت کرده است. زندگی عادی را از سر بگیرید ».

نقص در تأمین مالی ، تسویه بدهی

به همین منظور ، اتحادیه اروپا از رهبران G20 خواسته است که به سرعت 4.5 میلیارد دلار کسری بودجه در پروژه جهانی واکسن ها ، آزمایش ها و روش های درمانی – به نام دسترسی به شتاب دهنده COVID-19 (ACT) – و امکانات آن را به سرعت پر کنند. COVAX برای توزیع واکسن ها.

وی گفت: “در اجلاس G20 ، من خواستار 4.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری در شتاب دهنده ACT تا پایان سال 2020 برای تحویل و تحویل آزمایشات ، درمان ها و واکسن های COVID-19 در همه جا شدم.” کمیسیون اورسولا فون در لاین در توییتر. وی گفت: “ما باید همبستگی جهانی را نشان دهیم.”

بر اساس بیانیه ای ، آنگلا مرکل ، صدراعظم به G20 گفت ، آلمان بیش از 500 میلیون یورو (592.65 میلیون دلار) به این تلاش کمک می کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست خورد اما حاضر به تسلیم شدن جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق نشد ، قبل از رفتن به گلف برای مدت کوتاهی رهبران G20 را خطاب قرار داد. سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک انانی ، در خلاصه ای که اواخر روز شنبه منتشر شد ، گفت ، وی در مورد لزوم همکاری با یکدیگر برای بازگرداندن رشد اقتصادی بحث کرد.

وی هیچ اشاره ای به تعهد ایالات متحده برای حمایت از تلاش های جهانی توزیع واکسن نکرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=wcsnMqGWyFc

گروه G20 بیش از 21 میلیارد دلار در مبارزه با بیماری همه گیر کمک کرده است که 56 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده و 1.3 میلیون کشته و 11 تریلیون دلار برای “محافظت” از اقتصاد جهانی تزریق کرده است. سازمان دهندگان گفتند که در معرض ویروس هستند.

اما رهبران گروه برای جلوگیری از پیش فرض احتمالی اعتبار در کشورهای در حال توسعه با فشار فزاینده ای روبرو هستند. دیوید مالپاس ، رئیس بانک جهانی هشدار داد که عدم موفقیت G20 در ارائه تسویه بدهی پایدار به برخی کشورها اکنون می تواند منجر به افزایش فقر و تکرار شورش های پیش فرض دهه 1980 شود.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه گفت ، به ویژه کشورهای فقیر و بدهی زیادی آسیب پذیر هستند که “در ورطه نابودی مالی و تشدید فقر ، گرسنگی و رنج های ناگفته” هستند.

برای حل این مسئله ، G20 طرحی را برای تمدید پرداخت خدمات بدهی از فقیرترین کشورها تا اواسط سال 2021 تصویب می کند و یک رویکرد مشترک برای حل مشکلات بدهی فراتر از آن را تصویب می کند. در پیش نویس ارتباطات

طرح جبران بدهی G20 به 46 کشور کمک کرده است که پرداخت خدمات بدهی را 5.7 میلیارد دلار به تعویق بیندازند ، اما این رقم با 73 کشور واجد شرایط فاصله دارد و قول پس انداز حدود 12 میلیارد دلاری را داده است. دلار

“سوuses استفاده جدی”

از آنجا که این رویداد در روز شنبه آغاز شد ، برخی از موارد عجیب و غریب در اوایل وجود داشت که کسی شنید که پادشاه سلمان گفت قبل از شروع این رویداد “تمام دنیا نظاره گر” بودند و ظاهراً چینی شی مجبور به درخواست کمک فنی شد.

سوابق حقوق بشری عربستان سعودی سایه بان این گردهمایی را برپا کرده است زیرا کمپین ها و خانواده های فعالان زندانی اقدامات جدی برای برجسته سازی این مشکل انجام داده اند.

مهمترین آنها برادران و خواهران فعال زندانی لوجین الخطلول است که بیش از 20 روز در اعتصاب غذا به سر می برد و نیاز به تماس منظم خانوادگی دارد.

از خالد الفلیح ، وزیر سرمایه گذاری ، در یک کنفرانس مطبوعاتی س askedال شد که آیا عربستان سعودی باید روش دیگری را برای مقابله با عناوین منفی ، از جمله ترور جمال هاشوگی روزنامه نگار در اکتبر 2018 و حبس منتقدان به عنوان بخشی از سرکوب های مداوم ، امتحان کند؟

فالیچ گفت: “سرمایه گذاران روزنامه نگار نیستند ، سرمایه گذاران به دنبال كشورهایی هستند كه بتوانند به یك دولت م trustثر كه از تصمیم گیری اقتصادی صحیح برخوردار است اعتماد كنند.”

برخی از مقامات غربی گفته اند که حقوق بشر در این اجلاس مطرح نخواهد شد و گفتند که آنها ترجیح می دهند از مجامع دوجانبه برای بحث در مورد موضوع با ریاض استفاده کنند.

مایکل پیج از حقوق بشر گفت: “G20 به جای نشان دادن نگرانی در مورد سو abاستفاده های جدی در عربستان سعودی ، از تلاش های مردمی دولت سعودی که نشان می دهد کشور علیرغم افزایش قابل توجه سرکوب” به عنوان اصلاح کننده “تأمین می شود حمایت می کند. تماشا کردن.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>