روزنامه نگار کشته شده در مکزیک ، ششم امسال: فرماندار مکزیک

[ad_1]

آرتورو آلبا مدینه ، روزنامه نگار و مجری اخبار تلویزیون 49 ساله ، دقایقی پس از پخش در ایالت چیهواآ کشته شد.

خاویر کورال ، فرماندار چیهوا ، روز جمعه گفت که یک روزنامه نگار مکزیکی در پیگرد قانونی سیوداد خوارز در نزدیکی مرز ایالات متحده به ضرب گلوله کشته شد.

آرتورو آلبا مدینه ششمین روزنامه نگار کشته شده امسال در مکزیک است ، یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران.

مرجان “قتل ناجوانمردانه” را محکوم کرد و گفت که وی به دادستان ها گفته است که از مجازات قاتلان اطمینان حاصل کنند.

وی در توییتر خود نوشت: “عدالت محقق خواهد شد”.

گزارشگران بدون مرز (RSF) گزارش داد که روزنامه نگار 49 ساله و مجری اخبار تلویزیون دقایقی پس از پایان برنامه خود پنجشنبه شب کشته شد.

RSF به طور مرتب مکزیک را به همراه سوریه و افغانستان جنگ زده و همچنین فیلیپین را در ردیف خطرناکترین خبرگزاری های جهان قرار می دهد.

بیش از 100 خبرنگار و دیگر کارگران رسانه ای از سال 2000 در مکزیک کشته شده اند ، جایی که پرسیدن س aboutال در مورد فساد سیاسی یا کارتل های قدرتمند مواد مخدر می تواند یک تجارت مرگبار باشد.

تنها بخش كمی از این جنایات منجر به محكومیت شده است.

در اوایل ماه اوت ، یک روزنامه نگار دیگر به همراه یک افسر پلیس در ایالت گوئررو کشته شد.

در ماه مه ، به دنبال تهدیدهای قبلی ، مهاجمان صاحب روزنامه و یکی از افسران پلیس را که برای دفاع از وی در شمال سونورا مامور شده بود ، کشتند.

طی دو سال گذشته این قتل ها در مکزیک سر به فلک کشیده و چالش های پیش روی رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور از زمان روی کار آمدن در دسامبر 2018 را برجسته کرده است ، با وعده کاهش خشونت در کشوری که توسط کارتل های معروف مواد مخدر ویران شده است.

بیشتر مرگ ها مربوط به درگیری بین گروه های دارویی است.

ابرادور متعهد به “مراقبت و محافظت” از روزنامه نگاران است.

در طول دوره سلف خود ، انریکه پنا نیتو ، حداقل 42 روزنامه نگار کشته شدند ، در حالی که طبق گفته یک سازمان غیردولتی حدود 2000 حمله به خبرنگاران صورت گرفت.

بر اساس سرشماری RSF در سال 2019 ، 10 خبرنگار در مکزیک کشته شدند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>