روسیه لیست سیاه سازمان ملل متحد را برای شبه نظامیان بدنام لیبی به حالت تعلیق درآورد لیبی

[ad_1]

این حرکت در پس از ایالات متحده و آلمان مسدود کردن دارایی و ممنوعیت سفر در گروه مسلح القاعده Qaniyat و رهبر آن، محمد غنی ارائه شده است.

روسیه کمیسیون شورای امنیت سازمان ملل متحد را از درگیر کردن گروه مسلح لیبی و رهبر آن در نقض حقوق بشر متوقف کرده است زیرا گفت که می خواهد شواهد بیشتری را در مورد کشته شدن غیرنظامیان ابتدا ببیند.

ایالات متحده و آلمان پیشنهاد کرده اند که کمیته تحریم 15 عضو لیبی تحمیل مسدود کردن دارایی و ممنوعیت سفر در شبه نظامی القاعده Qaniyi و رهبر آن، محمد غنی.

چنین اقدامی باید با اجماع موافقت شود ، اما روسیه گفته است که نمی تواند آن را تأیید کند.

“پشتیبانی ما در آینده ممکن است، اما مشروط به ارائه شواهد انکار ناپذیر از دخالت آنها در کشتار غیر نظامیان است،” یک دیپلمات روسی همتایان شورای امنیت خود را در توجه داشته باشید در جمعه دیده شده توسط رویترز گفت.

شهر تارونا در لیبی که در ماه ژوئن توسط دولت موافقت ملی (GNA) به رسمیت شناخته شده بین المللی فتح شد ، سالها توسط القنیات ، تحت سلطه خانواده محلی خانی ، که در کنار فرمانده خلیفه هفتر فرمانده منفی شرق لیبی می جنگید ، کنترل می شود. ارتش ملی (LNA).

ماه گذشته ، مقامات لیبی 12 جسد را از چهار قبر دیگر بدون علامت در Tarragona نبش قبر کردند و به بسیاری از اجساد موجود از ماه ژوئن اضافه شد.

دو جناح متخاصم لیبی آتش بس “دائمی” را امضا کردند [File: Mahmud Turkia/AFP]

شکنجه و قتل

لیبی پس از سرنگونی معمر قذافی ، مورد حمایت ناتو در سال 2011 ، دچار هرج و مرج شده است. ماه گذشته ، دو طرف اصلی جنگ این کشور ، GNA و LNA ، با آتش بس موافقت کردند.

ترکیه از GNA پشتیبانی می کند. روسیه ، امارات متحده عربی و مصر از LNA پشتیبانی می کنند. این اسناد خارجی در اسناد قبلی سازمان ملل به عنوان تأمین کننده اسلحه در نقض تحریم تسلیحاتی ذکر شده است.

ایالات متحده و آلمان در طرح تحریم های خود نوشتند كه گروه های بین المللی حقوق بشر و مأموریت سیاسی سازمان ملل در لیبی ، معروف به UNSMIL ، صدها مورد نقض حقوق بشر را كه توسط شبه نظامیان القنیعی علیه افراد خصوصی ، مقامات دولتی ، مبارزان و فعالان جامعه مدنی اسیر در تاراگونا ».

“به رهبری محمد القانی ، شبه نظامیان القنی ناپدید شدن ، شکنجه و قتل اجباری را انجام داده اند. علاوه بر این ، UNSMIL تعداد زیادی اعدام را در زندان طارحون بررسی کرد که توسط شبه نظامیان الکانی در 13 سپتامبر 2019 انجام شد. “[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>