سازمان ملل متحد از موزامبیک خواستار تحقیق در مورد قتل ها ، قمه زنی ها شد موزامبیک

[ad_1]

در روزهای اخیر 50 نفر در حملات به جنگجویان وابسته به داعش از جمله قمه زنی زنان و کودکان کشته شده اند.

سازمان ملل متحد از موزامبیک خواسته است تا در مورد ادعای کشتن روستاییان و سر بریدن زنان و کودکان در یک منطقه خشن شمالی توسط یک گروه مسلح ، تحقیق کند.

رسانه های محلی گزارش دادند که در روزهای اخیر 50 نفر در حملات جنگنده های وابسته به داعش (داعش) جان خود را از دست داده اند.

خشونت ها امسال در کابو دلگادو ، استانی هم مرز با تانزانیا و محل اجرای یک پروژه گاز طبیعی چند میلیارد دلاری – دولتی آشفته در آفریقای جنوبی – افزایش یافته است.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش اواخر روز سه شنبه در بیانیه ای خواستار تحقیقات شد.

سخنگوی وی گفت: “دبیرکل از گزارش های اخیر در مورد قتل عام توسط گروه های مسلح غیر دولتی در چندین روستا … از جمله قمه زنی و ربودن زنان و کودکان شوکه شده است.”

هیچ واکنشی فوری از طرف دولت صورت نگرفت.

2000 کشتن

نیروهای امنیتی در کابو دلگادو در حال مبارزه با یک گروه مسلح هستند که از سال 2017 تاکنون با داعش بیعت کرده است.

درباره مبارزان ، که الشباب نامیده می شوند ، اطلاعات کمی در دست است – گرچه آنها هیچ ارتباطی با گروهی به همین نام در سومالی ندارند.

بر اساس پروژه ایالات متحده در مورد موقعیت درگیری های مسلحانه و داده های رویدادها ، از سال 2017 بیش از 2000 نفر منجر به کشته شدن این آشوب ها شده اند – بیش از نیمی از آنها غیرنظامی هستند.

بر اساس گزارش ماه گذشته سازمان عفو ​​بین الملل ، حملات شدید در کابو دلگادو با بیش از 300000 آواره داخلی و 712،000 نیاز به کمک های بشردوستانه منجر به یک بحران انسانی شده است.

در ماه سپتامبر ، عفو بین الملل سربازان موزامبیکی را به جنایات در طی سرکوب خشونت متهم کرد ، اما وزارت دفاع گزارش ها را رد کرد و گفت که جنگجویان به طور منظم به عنوان سرباز شناخته می شوند.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>