سازمان ملل متحد می گوید که برای 200000 پناهنده اتیوپیایی در سودان برنامه ریزی می کند اتیوپی


آژانس هایی برای ورود احتمالی 200000 پناهنده ای که در طی شش ماه به منطقه Tigrei در اتیوپی فرار کرده اند ، برنامه ریزی می کنند.

یک مقام آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت ، آژانس های سازمان ملل در حال برنامه ریزی برای ورود احتمالی 200000 پناهنده است که در طی شش ماه از خشونت در اتیوپی به سودان فرار کرده اند.

آکسل بیشاپ روز جمعه در جلسه توجیهی در ژنو گفت: “ما به همراه همه آژانس ها ، یک برنامه پاسخگویی برای حدود 20،000 نفر تهیه کرده ایم و در حال حاضر حدود 31،000 هستیم ، بنابراین در حال حاضر از این رقم فراتر رفته است.”

“رقم جدید برنامه ریزی حدود 200،000 است.”

صدها ، احتمالاً هزاران نفر از زمان آغاز جنگ اتیوپی در شمال تیگره علیه مقامات منطقه ای که آنها را به حمله ناگهانی به نیروهای فدرال متهم کردند ، جان خود را از دست داده اند.

ابی احمد ، نخست وزیر اتیوپی ، برنده جایزه صلح نوبل سال گذشته ، در 4 نوامبر با هدف اعلام آزادی حزب حاکم خود ، جبهه مردمی آزادی خواهی تیگری (TPLF) ، که وی را به مخالفت با آن متهم می کند ، یک کارزار نظامی را در منطقه Tigray آغاز کرد. دولت او و به دنبال بی ثبات کردن آن است.

هزاران پناهجو از دومین کشور پرجمعیت آفریقا فرار کرده اند ، برخی از آنها در قایق ها برای عبور از رودخانه ای به سودان شلوغ شده اند ، که بیشتر گروه های امدادی مستقر در آن طرف هستند.

عبدالله فاضل سخنگوی یونیسف در سودان گفت که نگرانی هایی در مورد شیوع این بیماری در میان جمعیت وجود دارد که تقریبا نیمی از آنها کودک هستند.

آژانس های سازمان ملل متحد به دنبال 50 میلیون دلار بودجه فوری برای تأمین غذا و ایجاد اردوگاه های جدید هستند.

در همین حال ، نیروهای Tigrei روز جمعه با شلیک موشک به سمت یک کشور همسایه ، ترس از گسترش درگیری داخلی به سایر مناطق کشور را ایجاد کرد.

این حمله یک روز پس از آن صورت گرفت که اتیوپی گفت نیروهایش در حال بستن به مکل ، پایتخت Tigrei هستند.

فراخوان های بین المللی برای صلح همراه با جنگ تشدید می شود.

روز پنجشنبه ، مقامات آمریکایی گفتند که آنها بر کاهش تنش توسط ابی و رهبری TPLF پافشاری کرده اند ، اما چشم انداز کمی برای مذاکره دیدند.

تیبور ناگی ، دیپلمات برجسته آمریکایی در مورد آفریقا ، گفت: “در حال حاضر ، هیچ یک از کشورها ، از هر آنچه می شنویم ، علاقه مند به میانجی گری نیستند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>