ستاد انتخاباتی ترامپ خواهان بازگویی در ویسکانسین است. اما چگونه کار می کند؟ | آمریکا و کانادا


کنوشا ، ویسکانسین ، ایالات متحده – اگرچه مقامات انتخاباتی در ایالت ویسکانسین که متزلزل است ، انتخاب نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را منتشر نکرده اند ، اما مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ قبلاً از برنامه های فراخوان برای سرشماری خبر داده است.

مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ ، بیل استپیون ، روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که “گزارش بی نظمی در چندین شهرستان ویسکانسین … تردیدهای جدی در مورد صحت نتایج را ایجاد می کند.”

استپین نگفت که به چه گزارش هایی اشاره کرده است و همچنین جزئیات بیشتری برای حمایت از ادعاهای اثبات نشده خود ارائه نکرده است ، اما گفته است که کارزار انتخاباتی ترامپ “در آستانه درخواست بازشماری است و ما بلافاصله این کار را خواهیم کرد”.

همانطور که مشخص شد در انتخابات ریاست جمهوری هیچ برنده ای در رقابت ریاست جمهوری اعلام نخواهد شد ، ترامپ نتایج چندین کشور مهم را که شمارش آرا هنوز در جریان است از جمله ویسکانسین شک و تردید کرد.

آسوشیتدپرس ، ساعت 19:25 به وقت گرینویچ روز چهارشنبه ، ایالت را به نفع جو بایدن فراخواند و 10 رای منتخب انتخاباتی ویسکانسین را به وی داد.

رأی دهندگان در روز انتخابات در کنوشا در صف مقابل رأی گیری منتظرند [Wong Maye-E/AP]

در اوایل روز ، میگان ولف ، مدیر اجرایی ویسکانسین ، طی جلسه توجیهی برنامه ریزی شده از روش های انتخاباتی ایالت دفاع کرد.

“شمردن آرا that رد نشده امکان پذیر نیست [the state’s] روندی فوق العاده دقیق برای اطمینان از صدور و شمارش آراots به درستی. “

“من فکر می کنم گفتن برای مقامات محلی انتخابات توهین آمیز است که … انتخابات دیروز چیزی جز موفقیت باورنکردنی و نتیجه سالها آمادگی و رعایت دقیق و دقیق قانون نبود.”

بازخوانی سال 2016 نیز

این اولین باری نیست که ویسکانسین از یک سرشماری کامل استفاده می کند.

جیل استین ، نامزد حزب ثالث ریاست جمهوری ، در آخرین انتخابات در سال 2016 خواستار شمارش کامل ایالت در این کشور شد. این روند در نهایت تأیید کرد که رای گیری اولیه دقیق بوده و ماهیتاً تغییری نکرده است.

از آن زمان ، این قانون تا حدودی اصلاح شده است تا درخواست متقاضیان شخص ثالث را برای درخواست سرشماری در این کشور منع کند.

اما قانون ویسکانسین در صورت وجود اختلاف 1٪ یا کمتر در نتایج رسمی ، هنوز به یک کاندیدای رتبه دوم اجازه می دهد تا بازشماری کند.

استفانی سوسک ، رئیس حزب جمهوری خواه شهرستان دور در شرق ویسکانسین به الجزیره گفت که بازشماری آرا Trump ترامپ نشان داد که رئیس جمهور “می داند این انتخابات از چه اهمیتی برخوردار است.”

“من فکر می کنم او فقط می خواهد همین الان شروع کند. ما بعد از رسمی شدن همه چیز خواهیم دید ، البته چطور اوضاع در آینده پیشرفت خواهد کرد. “

من فکر می کنم گفتن برای مقامات محلی انتخابات اهانت آور است که … انتخابات دیروز چیزی جز موفقیت باورنکردنی و نتیجه سالها آماده سازی و رعایت دقیق و دقیق قانون بود.

مگان ولف ، رئیس ستاد ویسکانسین

باری باردن ، رئیس مرکز تحقیقات انتخابات در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ، اوایل روز چهارشنبه گفت که به نظر می رسد ترامپ بایدیدن را با حدود 22 تا 23 هزار رای در این ایالت ردیابی می کند ، که کمتر از یک درصد خواهد بود.

“قانون ایالتی اجازه می دهد مبارزات انتخاباتی وی خواستار سرشماری شود. بوردون به الجزیره گفت: این استاندارد یک درصد حاشیه است ، اما مبارزات انتخاباتی وی باید هزینه آن را بپردازد و احتمالاً چندین میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

اگر اختلاف آرا25 0.25 درصد یا کمتر باشد از هزینه ها صرف نظر می شود.

یک روند طولانی

در حال حاضر ، تمام نتایج این ایالت غیر رسمی است و مبارزات انتخاباتی ترامپ به طور رسمی نمی تواند تقاضای بازشماری کند تا اینکه مراحل طولانی صدور گواهینامه ایالت به پایان برسد.

ویسکانسین برای تأیید نتایج انتخابات خود ، از سطح شهرداری ، یک فرآیند چندلایه “تحریک” را دنبال می کند.

پس از بررسی مجدد نتایج غیر رسمی شب گذشته ، شهرداری ها باید نتایج تایید شده خود را برای مسئولان منطقه ارسال کنند. پس از بدست آوردن تمام نتایج شهرداری ، سپس شهرستانها درگیر فرآیند بررسی مجدد خود می شوند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ تا زمانی که روند طولانی مدت تأیید آرا در ویسکانسین به پایان نرسد ، نمی تواند رسماً درخواست بازشماری کند [Daniel Acker/Reuters]

درست مانند شهرداری ها ، شهرستان ها موظف هستند که در هنگام شروع مراحل صدور گواهینامه ، تبلیغات را به طور علنی به شورای متبوع خود هشدار دهند.

سپس هر شورای شهرستان باید تا ساعت 9 صبح به وقت محلی (3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) در 10 نوامبر تشکیل جلسه دهد تا گواهی نتایج را آغاز کند ، فرایندی که باید تا 17 نوامبر به پایان برسد.

رئیس کمیسیون انتخابات ویسکانسین تا اول دسامبر مهلت دارد نتایج رسمی این شهرستان را تأیید کند.

بوردون گفت كه وقتی در سال 2016 سرشماری كامل انجام شد ، مقامات نمایندگان مبارزات مختلف در اتاق مشاهده بودند – و در صورت لزوم چالش) – تا زمانی كه كمیته مبارزات انتخاباتی هر شهرستان نتایج انتخابات را بخواند.

بوردون با بیان اینکه همه گیری COVID-19 سوالاتی را در مورد چگونگی عملکرد این بار ایجاد می کند ، گفت: “من فکر می کنم که در مبارزات انتخاباتی ترامپ و بایدن نیز باید موضوعی نظم داشته باشد.”

ویسکانسین میزان رکورد بالای عفونت های جدید COVID-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد ، به طوری که وزارت بهداشت گفت که در طول 24 ساعت 5935 مورد جدید گزارش شده است – از زمان شروع همه گیری در مجموع 244،002 مورد.

این اداره همچنین 54 مورد مرگ و میر اضافی مربوط به ویروس کرونا را گزارش داد که از زمان شروع بحران در مجموع منجر به 2156 مورد مرگ شد.

بوردون در مورد روند سرشماری گفت: “من فکر می کنم مشخص نیست که چگونه در همه گیری کار می کند.” “شما نمی خواهید آنلاین انجام دهید. من فکر می کنم ناظران دوست دارند اگر می خواهند آراots را در مورد آنها ایجاد کنند ، از نظر جسمی در اتاق باشند. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>