سلامت جهانی “حیاتی” در بیماری همه گیر COVID-19: کارشناسان ایالات متحده


در اواسط ماه مارس ، باتن فیلیپس ، کمدین آمریکایی ، معروف به Baldhead Phillips ، دچار خارش گلو و گرفتگی شد.

وقتی هواپیمای او در آتلانتا ، جایی که او زندگی می کند ، نشست ، غرق در عرق ، گیجی و مشکل تنفس شد. همسرش او را به نزدیکترین اورژانس برد.

بیمارستان عمومی او را از نظر گلودرد تشخیص داده و به خانه فرستاد ، اما او دو روز بعد برگشت و آزمایش COVID-19 مثبت شد. وی برای مدت شش هفته در مراقبت های ویژه برای زندگی خود جنگید و پس از آن بیمارستان به وی یک گزینه داد: بیشتر بماند و به صورتحساب وی اضافه کند یا اینکه برود و اکسیژن را با قیمت پایین پرداخت کند.

فیلیپس به دیابت مبتلا است ، که باعث می شود عفونت COVID-19 شدیدتر شود و بدون بیمه درمانی ، او هزینه داروها و هزینه های بیمارستان را از جیب خود پرداخت می کند. او ترک را ترجیح داد.

فیلیپس در حال حاضر 14000 دلار صورتحساب پزشکی دارد. بیمارستان وی 145 میلیون دلار از طریق CARE Act دریافت كرد ، كه قرار بود به بیمارستانهایی كه به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار دارند كمك كند ، اما بیمارستان به الجزیره گفت كه این كمكها كل اختلاف مالی را پوشش نمی دهد.

باتن فیلیپس ، کمدین آمریکایی پس از دادن آزمایش مثبت برای COVID-19 ، شش هفته را در بخش مراقبت های ویژه یک بیمارستان آمریکایی گذراند. [Courtesy Baten Phillips]

فیلیپس که GoFundMe را برای تأمین هزینه ها راه اندازی کرد ، گفت: “هزینه مراقبت های پزشکی خصوصاً با چنین بیماری مسخره است.”

“مردم بیشتر مدیون مبارزه با این مسئله هستند.”

در حالی که فیلیپس گفت از مراقبت هایی که انجام داده سپاسگزار است ، وی از ایالات متحده خواست برخی راهنمایی ها را از کشورهای دارای مراقبت های بهداشتی جهانی بگیرد ، سیستمی که به گفته کارشناسان و پزشکان بهداشت عمومی باعث نجات جان افراد در طی یک بیماری همه گیر می شود.

به عنوان مثال ، میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 در کانادا ، که دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی تک پرداخت کننده است ، کمتر از نیمی از آن در ایالات متحده است ، جایی که یک مدل خصوصی و دولتی سود مدار اغلب به مردم اجازه می دهد تا از بین شکاف ها سقوط کنند.

با ورود COVID-19 در اواخر ژانویه به طور همزمان در کشورهای همسایه ، از 10 نوامبر ، کانادا 282 مرگ در هر میلیون نفر داشت ، در حالی که ایالات متحده 722 مرگ در هر میلیون نفر داشت.

دکتر دنیل مارتین ، یک پزشک کانادایی که قبل از بررسی کمیسیون سنای آمریکا در مورد مراقبت های بهداشتی شهادت داد ، گفت: “سیستم بهداشت جهانی بهداشت” از بسیاری جهات تفاوت زیادی ایجاد می کند.

آزمایش ، درمان رایگان

مارتین توضیح داد ، زندگی در درجه اول در یک بیماری همه گیر با تصمیمات سیاسی و بهداشت عمومی نجات می یابد.

این شامل تحمیل محدودیت های سفر ، ترویج استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی ، انجام آزمایش ها و ردیابی تماس ها ، بستن خدمات غیر ضروری ، تأمین درآمد اساسی به منظور اقامت مردم در خانه و اقدامات قاطع است. تمام سطوح دولتی

مارتین به آل گفت: “اما هنگامی که افراد به COVID-19 مبتلا می شوند ، شکی نیست که دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا – آزمایش و درمان – می تواند جان آنها را نجات دهد و بنابراین دسترسی جهانی به آن یکی از م criticalلفه های اساسی یک واکنش همه گیر همه جانبه است.” جاز

مردم در صف انتظار در مرکز آزمون COVID-19 در تورنتو ، کانادا هستند [File: Carlos Osorio/Reuters]

کانادا دارای یک سیستم بودجه عمومی است که توسط استانها ارائه می شود. طبق قانون بهداشت کانادا ، هر کس حق دارد خدمات پزشکی را بدون پرداخت هزینه اضافی دریافت کند. تحت این سیستم ، کانادا درمان و آزمایش رایگان COVID-19 را ارائه می دهد.

برای مقایسه ، هزینه های درمان و آزمایش بیمارستان برای COVID-19 در ایالات متحده می تواند بسیار متفاوت باشد ، از یک بازمانده COVID-19 1.1 میلیون دلار از بیمارستان سیاتل اخذ می شود ، مبلغی که بعدا توسط Medicare تأمین شد. .

بنیاد خانواده قیصر ، یک سازمان غیرانتفاعی تحقیقات بهداشتی ، دریافت که هزینه آزمایش در ایالات متحده برای هر آزمایش بین 20 تا 850 دلار است. در بسیاری از موارد ، این هزینه بیش از پوشش تست Medicare است که از 51 تا 100 دلار است.

هنگامی که افراد به COVID-19 مبتلا می شوند ، بدون شک دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا – آزمایش و درمان – می تواند جان آنها را نجات دهد.

دکتر دانیل مارتین ، پزشک کانادایی

مارتین گفت اگر فردی بداند كه مجبور نیست از جیب هزینه بستری شدن در بیمارستان یا انجام آزمایش بپردازد ، به احتمال زیاد علائم خود را اعلام كرده و كمك می گیرد یا مدت بیشتری در بیمارستان می ماند و مراقبت هایی را كه انجام می دهد ادامه می دهد. نیازها ، که نتیجه سلامتی بهتری به او می دهد.

براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، امروز ایالات متحده بالاترین میزان بروز عفونت را در 13 نوامبر ثبت کرده و حدود 153،500 مورد جدید را به حدود 10/6 میلیون عفونت خود اضافه کرده است.

آژانس AP گزارش داد که در 10 نوامبر ، ایالات متحده از رکورد بستری در بیمارستان COVID-19 پیشی گرفت.

در کانادا ، مرگ ناشی از COVID-19 بیشتر در خانه های مراقبت طولانی مدت است. در حالی که خدمات پزشکی و بیمارستانی تحت پوشش قانون بهداشت کانادا قرار دارند ، حمایت شخصی و شیردهی در این خانه ها شامل این موارد نمی شود ، بنابراین ساکنان یک مکمل تهیه می کنند.

شرایط اولیه بهداشتی

نتایج بهداشتی COVID-19 برای افرادی که بیماری های زمینه ای ندارند و بیمه درمانی ندارند نیز بدتر است ، زیرا هیچ بیمه ای وجود ندارد ، به این معنی که آنها مجبورند از جیب داروها و ویزیت پزشکان مورد نیاز خود را پرداخت کنند ، بنابراین که بسیاری بدون عبور می کنند.

طبق آخرین برآوردهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، تقریباً 33 میلیون آمریکایی زیر 65 سال بیمه نیستند.

اهمر رحمان ، پزشک مراقبت های ویژه میشیگان گفت که او این دوگانگی را در بین بیماران دیابتی بیمه شده و بیمه نشده که آزمایش COVID-19 نیز مثبت دیده اند ، دیده است. وی به الجزیره گفت: “این افراد بیمه نشده دیابت کنترل نشده دارند ، بنابراین علائم COVID آنها بسیار بدتر است و بسیار سریعتر می میرند.”

این هفته یک بیمار در حال آزمایش COVID-19 در لس آنجلس شرقی ، کالیفرنیا است [File: Lucy Nicholson/Reuters]

رحمان در تجربه خود گفت كه سیستم آمریكایی برای ترخیص سریع بیماران ، بیمارستانها را تحت فشار قرار می دهد زیرا شركتهای بیمه بر اساس تشخیص اولیه برای چند روز به بیمارستانها پول می دهند.

وی گفت ، مدیران بیمارستانی که وی در آنجا کار می کند پزشکان را ترغیب می کنند بیماران را زودتر ترخیص کنند تا بیمارستان بتواند سود کسب کند ، اگرچه در صورت بازگشت بیمار با عوارض ، این شرکت هزینه بیمارستان را پرداخت نخواهد کرد.

وی گفت بیمارستان وی پزشكان را با توجه به تعداد روزهایی كه بیماران در آنها اقامت دارند رتبه بندی كرد و رتبه بندی آنها را در تابلوی اعلانات در سالن پزشكان منتشر كرد – این امر باعث فشار بر پزشكانی با رتبه پایین می شود.

“شما فقط استرس را احساس می کنید تا سریعتر آنها را بیرون کنید. این قضاوت شما را کمی مبهم می کند. “

بیمارستان های دولتی و خصوصی

فیلیپس ، که سیاه پوست است ، گفت که ویروس مانند آتش سوزی در جامعه آتلانتا او شیوع پیدا کرد.

طبق CDC ، آفریقایی آمریکایی ها بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 را از هر گروه نژادی در ایالات متحده داشتند و مرگ و میر برای سیاه پوستان آمریکایی 2.1 برابر بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی بود.

رحمان گفت: سلامت جهانی ممکن است عملکرد فیلیپس را بهبود بخشد ، “با کمک داروهای یارانه ای دیابت و ویزیت های منظم پزشک ، بدن او در برابر COVID-19 مقاومت بیشتری داشته و آزمایش رایگان و مقرون به صرفه می تواند به او بیشتر – تشخیص سریع

فیلیپس همچنین گفت اگر بداند مجبور نیست هزینه آن را بپردازد احتمالاً مدت بیشتری در بیمارستان می ماند.

در نیویورک ، که بیشترین میزان مرگ و میر در ایالات متحده است ، ویروس بیشترین آسیب را به جوامع کم درآمد نژادی وارد کرده است. به گفته نیویورک تایمز ، بیماران در این جوامع بیشتر خود را در بیمارستان های دولتی می بینند ، که گزارش می دهد بیماران در بیمارستان های دولتی سه برابر بیشتر از بیماران در بیمارستان های خصوصی هستند.

بیمارستان های دولتی در این شهر نیز برای انتقال بیماران به بیمارستان های خصوصی تلاش کرده اند که این امر فشار را کاهش می دهد. رحمان گفت اگر بیمار بیمه نباشد ، یک بیمارستان خصوصی ممکن است درخواست بردن بیمار را رد کند زیرا بیمارستان نگران است مبالغی را دریافت نکند. وی گفت: “این در بسیاری از شرایط ، برای بیمارستانهای خصوصی تبدیل به سکه می شود.”

COVID-19 بیشترین ضربه را به جوامع نژادپرستی در کانادا زده است.

مارتین گفت: “در زمینه کانادا ، راحت تر می توان این مسئله را حل کرد زیرا انتظار می رود این بیمارستان ها با یکدیگر همکاری کنند.”

“این همچنین به بیمارستان ها امکان می دهد تا درجه بالایی از تنوع را در محله هایی که به دلیل عوامل اجتماعی از جمله نژادپرستی سیستمی اتفاق می افتد ، هموار کنند.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>