سوئد به دلیل متورم شدن موج دوم COVID-19 ، جمع آوری را به شدت محدود می کند سوئد


این کشور که توجه واکنش های غیرمتعارف همه گیر را به خود جلب کرده است ، از سقف قبلی 300 نفر ، اجتماعات عمومی را به 8 نفر کاهش داده است.

دولت سوئد تصمیم گرفته است به دلیل تلاش برای مقابله با موج دوم بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که به تعداد رکورددار موارد جدید و فشار رو به رشد بر روی بیمارستان ها را به ثبت رسانده است ، حجم اجتماعات عمومی را به شدت کاهش دهد.

نخست وزیر استفان لوفون روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: سوئدی ها به توصیه های ویروس کرونا پایبند نیستند و اجتماعات عمومی هم اکنون با حد بالای 300 تا هشت نفر قبلی محدود خواهد شد.

این اقدام جدید از 24 نوامبر اعمال می شود. وزیر کشور مایکل دامبرگ گفت که محدودیت جدید جمع آوری – بسیار کمتر از 50 مجاز در هنگام شیوع زودتر – برای چهار هفته قابل اجرا است ، اما می تواند برای کریسمس و تعطیلات سالانه جدید

وی افزود: افراد زیادی مانند “اگر خطر از بین برود” رفتار می کنند.

از طرف خود ، لوفون یادداشت شومی در مورد اهمیت محدود کردن تماس های اجتماعی به صدا در آورد.

“بدتر خواهد شد. وی به سوئدی ها متوسل شد: “وظیفه خود را انجام دهید و مسئولیت جلوگیری از شیوع ویروس را بر عهده بگیرید.”

وی گفت: “این هنجار جدیدی برای کل جامعه است.” “به سالن های ورزشی نروید ، به کتابخانه ها نروید ، شام ها را ترتیب ندهید. امتناع. “

این ممنوعیت جدید فقط در اجتماعات عمومی مانند رویدادهای ورزشی و فرهنگی اعمال می شود ، زیرا دولت قدرت ممنوعیت اجتماعات خصوصی در خانه ها را ندارد.

به عنوان مثال ، مدارس و رستوران ها باز خواهند ماند ، اگرچه دومی در حداکثر 8 نفر در هر میز محدود شده است.

به سوئدی ها نیز توصیه می شود با هیچ کس در خارج از خانه خود معاشرت نکنند.

اقدامات “مناسب”

عود بیماری هفته ها بعد از بیشتر قاره اروپا سوئد را تحت تأثیر قرار داد ، اما از ابتدای ماه با افزایش تعداد دریافت کنندگان در بخش های مراقبت های ویژه و واحدهای عمومی COVID-19 ، تعداد عفونت های جدید سرعت گرفته است.

همچنین تعداد کشته شدگان روزانه در اثر این بیماری پس از کند شدن به تک رقمی در مدت زمان طولانی آرامش در تابستان ، زمانی که بسیاری از سوئدی ها به تدریج زندگی خود را به طور عادی ادامه دادند ، افزایش یافته است.

سوئد به دلیل واکنش غیرمعمول خود به بیماری همه گیر ، جلوگیری از قفل شدن و استفاده گسترده از ماسک های صورت ، مورد توجه بین المللی قرار گرفته است و در عوض بیشتر به اقدامات داوطلبانه متکی است ، اگرچه بیماری همه گیر به طور فزاینده ای بر کشور تأثیر می گذارد.

بیش از 6000 نفر مبتلا به COVID-19 از ابتدای شیوع بیماری همه گیر در کشور جان خود را از دست داده اند ، سرانه مرگ چندین برابر بیشتر از همسایگان شمالی آن ، اگر کمی کمتر از برخی کشورهای بزرگ اروپایی مانند اسپانیا باشد.

روز جمعه ، آخرین روزی که داده های ملی برای آن موجود است ، سوئد رکورد روزانه 5990 مورد را ثبت کرد که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر به 177،355 مورد و 6،164 مورد مرگ منجر شده است.

لوفون گفت: “ما به محاصره كامل اعتقاد نداريم.” “ما معتقدیم اقداماتی که انجام داده ایم … مناسب است.”

هفته گذشته ، دولت سوئد گفت که ممنوعیت فروش الکل در کافه ها ، رستوران ها و کلوپ های شبانه را در سراسر کشور اعمال می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>