سوپرایفون گونی با یک میلیون تخلیه فیلیپین ، برنده شد فیلیپین


یک توفان فوق العاده در شرق فیلیپین رخ داد و باعث وزش باد “فاجعه بار” و باران شدید شد زیرا حدود یک میلیون نفر در مسیر برنامه ریزی شده تخلیه شدند ، از جمله در مانیل پایتخت ، جایی که دستور تعطیلی فرودگاه اصلی بین المللی صادر شد.

ریكاردو جلاد ، رئیس آژانس پاسخگوی حوادث دولت ، روز یكشنبه گفت: “افراد زیادی واقعاً در مناطق آسیب پذیر واقع شده اند.” “ما انتظار داریم خسارت زیادی وارد شود.”

طوفان گونی در سحرگاهان با وزش باد مداوم 225 کیلومتر در ساعت و وزش باد 280 کیلومتر در ساعت – معادل طوفان دسته 5 ، به استان جزیره کاتاندوانگ برخورد کرد و به سمت مناطق پرجمعیت از جمله مانیل منفجر شد و خیس شد ، غرق در باران ، آنها هنوز در حال بهبودی از یک طوفان بودند که یک هفته قبل رخ داد و حداقل 22 کشته برجای گذاشت.

آژانس هواشناسی فیلیپین در یک مشاوره اضطراری گفت: “طی 12 ساعت آینده ، وزش باد شدید فاجعه بار و بارندگی شدید تا شدید ، مربوط به ناحیه دیواره های چشم و نوارهای داخلی باران طوفان ،”

این گزارش می گوید Catanduanes و چهار استان دیگر اولین کشورهایی هستند که از جمله آلبای ، که دهها هزار نفر از روستاییان در آنجا به مکان های امن منتقل شده اند ، به ویژه در نزدیکی آتشفشان فعال مایون ، که در اثر طغیان های گذشته لغزش ها منجر به مرگ شده است ، آسیب دیده اند. به ساکنان در مورد لغزش های احتمالی ، سیلاب های قابل توجه ، طوفان های بیش از پنج متر (16 فوت) و باد شدید هشدار داده شده است که می تواند قطعات را دور براند.

آژانس مدیریت حوادث گفت: بین 19 میلیون تا 31 میلیون نفر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند ، از جمله کسانی که در مناطق خطرناک هستند.

ساکنان ساحل یکشنبه ، 1 نوامبر 2020 به مانیل ، فیلیپین منتقل می شوند. [Aaron Favila/AP]

“باد شدید است. صدای جیرجیرک درختان را می شنویم. این بسیار قوی است. “فرانس می بوراس ، 21 ساله ، از خانه خود در شهر ساحلی لگازپی در استان آلبای به خبرگزاری فرانسه گفت.

سدریک داپ ، رئیس ایمنی عمومی استان آلبای ، به رادیو DZBB گفت که سقف دو مرکز تخلیه توسط باد پاره شده و ساکنان به طبقات زیرین منتقل شده اند.

“ما از عصبانیت تیفون می ترسیم”

گونی ، یکی از قدرتمندترین توفان های جهان در سال جاری ، خاطراتی را از طوفان هایان در نوامبر 2013 برانگیخت ، که منجر به کشته و مفقود شدن بیش از 7300 نفر شد ، کل روستاها را مسطح کرد ، کشتی ها را به داخل کشور برد و بیش از پنج میلیون نفر را در مرکز فیلیپین آواره کرد.

گونی از طوفان Molave ​​پیروی می کند ، که ماه گذشته به فیلیپین برخورد کرد و منجر به کشته شدن 22 نفر شد ، عمدتا با غرق شدن در استان های جنوب مانیل.

جلاد ، رئیس آژانس واکنش به حوادث ، گفت که نزدیک به یک میلیون نفر به طور پیشگیرانه در پناهگاه های اضطراری ، بیشتر در مدارس و ساختمانهای دولتی ، منتقل شده اند. وی نسبت به طوفانی که می تواند روستاهای ساحلی از جمله در خلیج مانیل را غرقاب کند هشدار داد.

پیش بینی کنندگان می گویند که چشم توفان می تواند اواخر روز یکشنبه تا اوایل دوشنبه ، مانیل ، پایتختی با جمعیت بیش از 13 میلیون نفر ، را متضرر یا چرا کند و از مردم خواست که برای بدترین شرایط آماده شوند. طوفان می تواند پس از برخورد به رشته کوه سیرا مادره و سپس عبور از جزیره اصلی شمالی لوزون به دریای چین جنوبی ، به طور قابل توجهی ضعیف شود.

دستور داده شد فرودگاه اصلی مانیل از یکشنبه تا دوشنبه به مدت 24 ساعت بسته شود و شرکت های هواپیمایی ده ها پرواز بین المللی و داخلی را لغو کنند. ارتش و پلیس ملی به همراه گارد ساحلی و آتش نشانان در حالت آماده باش کامل هستند.

مری آن اگاگ ، 23 ساله و خانواده اش روز شنبه در یک مدرسه ابتدایی از خانه خود در لگازپی فرار کردند ، جایی که در یک کلاس با چند خانواده دیگر پناه گرفتند.

ایچاگ که همراه دو فرزند ، پدر و مادر و خواهر و برادرش بود گفت: “ما از عصبانیت توفان می ترسیم.” آنها با خود یک اجاق قابل حمل ، گوشت کنسرو شده ، رشته فرنگی فوری ، قهوه ، نان ، پتو و بالش آوردند.

وی گفت: “هر وقت طوفانی به ما برخورد می کند ، خانه ما آسیب می بیند زیرا از چوب و آهن گالوانیزه ساخته شده است.”

ساکنان یک فروشگاه مواد غذایی را برای خرید مایحتاج ضروری در لگاسپی ، استان آلبای ، جنوب مانیل ، در تاریخ 31 اکتبر 2020 ، قبل از خشکسالی طوفان گونی جمع می کنند [Charism Sayat/AFP]

مقامات می گویند تخلیه ویروس کرونا با مشکل روبرو است

براساس آژانس واکنش به حوادث ، حدود 1000 بیمار COVID-19 از مراکز قرنطینه چادر و مراکز درمانی در پایتخت و استان شمالی بولاکان به بیمارستانها و هتلها منتقل شده اند. برای جلوگیری از ازدحام ، که به سرعت منجر به عفونت می شود ، بیش از حد معمول سرپناه های اضطراری افتتاح می شوند.

آماده سازی تیفون جنگ مانند منابع دولتی را که ماه ها با شیوع ویروس کرونا تخلیه شده است ، فشار می دهد و دولت را مجبور می کند هنگام شلوغی بیمارستان ها مراکز انزوا و درمان ایجاد کند و به بیش از 20 میلیون فیلیپینی فقیر کمک کند.

فیلیپین بیش از 380،000 مورد تایید شده COVID-19 را گزارش می کند که با 7221 مورد مرگ دومین مورد در جنوب شرقی آسیا است.

فیلیپین سالانه حدود 20 توفان و طوفان می زند. این منطقه همچنین در اصطلاح حلقه آتش اقیانوس آرام واقع شده است ، یک منطقه لرزه ای فعال در اطراف اقیانوس آرام ، جایی که زمین لرزه ها و فوران های آتشفشانی معمول است و ملت فقیر بیش از 100 میلیون نفر در جنوب شرقی آسیا را به یکی از فاجعه های بزرگ جهان تبدیل می کند. شیب دار.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>