سیاست چریکی پاسخ به COVID-19 را در غرب میانه ایالات متحده شکل می دهد اخبار آمریکا و کانادا


مینیاپولیس ، مینه سوتا – بعد از ظهر شنبه ، توري ون اوت از مركز آزمايش بزاق COVID-19 كه به تازگي افتتاح شده است ، در فرودگاه بين المللي مينياپوليس- سنت پل ديدار كرد.

به دنبال دستورالعمل های مشخص شده برای پارک رایگان ، ساکن مینیاپولیس به ایستگاه قطار پلکسی رسید ، در حالی که توسط روستاییان همان کار را احاطه کرده بود ، به یک لیوان تف کرد.

ون اوت به الجزیره گفت: “کل تجربه ماشین به ماشین 47 دقیقه بود.” وی نتایج آزمون را از طریق ایمیل ساعت 12 ظهر روز دوشنبه دریافت کرد.

سایت آزمایشگاه فرودگاه در 12 نوامبر افتتاح شد ، همان روزی که مینه سوتا پس از خلبان ماه گذشته از 24 شهرستان آزمایش بزاق را در این کشور آغاز کرد. تاکنون فقط تا 50 هزار آزمایش به خانه های منطقه مترو شهرهای دوقلو ارسال شده است.

آزمایشی آزمایشی ، با همکاری Vault Health ، یک شرکت مردانه مستقر در نیویورک ، تلاشی برای کنترل شیوع سریع ویروس کرونا است که طی هفته های اخیر در غرب میانه رشد کرده است.

“ما در یک نقطه خطرناک در این همه گیری قرار داریم. همانطور که بسیاری از شما دیده اید ، در غرب میانه غرب و در سراسر کشور بیداد می کند. تیم والتس ، فرماندار مینه سوتا روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت:

فرماندار از مجموعه اقدامات جدیدی که برای به تأخیر انداختن پخش برنامه ریزی شده است ، خبر داد ، از جمله تعطیل کردن ناهارخوری داخل سالن در بارها و رستوران ها و تعطیلی سالن های ورزشی و مراکز تناسب اندام.

وزارت بهداشت مینه سوتا روز چهارشنبه 5،102 مورد جدید COVID-19 و 67 مورد مرگ را ثبت کرد. طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، این ایالت در هفت روز گذشته 47 هزار و 268 مورد را ثبت کرده است.

تیم والتز ، فرماندار مینه سوتا ، از دفتر فرماندار کاپیتول صحبت می کند تا در مورد مراحل آخر پاسخ خود به COVID-19 صحبت کند [Glen Stubbe/Star Tribune via AP]

اختلافات سیاسی

جهش اخیر در موارد در حالی است که جنگ چریکی در مجلس قانون ایالتی بر سر شیوع ادامه دارد.

مقامات جمهوری خواه ، از جمله وزیر امور خارجه مت گروسل و رهبر اکثریت سنا ، پل گازلکا – که روز یکشنبه COVID-19 را اعلام کرد – از همان ابتدا منتقدان صریح استفاده والز از اختیارات اضطراری برای مدیریت همه گیر بوده اند.

علیرغم مقاومت داخلی ، مینه سوتا آنچه را كه بنیانگذار Vault جیسون فلدمن توصیف كرد “حمله كامل به COVID در هر سطح” با تلاش گسترده آزمایش كه فقط در هفت هفته بسیج شد ، آغاز كرد.

با این حال ، این ایالت با شرایط COVID-19 بدتر از وضعیت خود احاطه شده است – تا حدی که اجازه داده است ساکنان ویسکانسین و داکوتای شمالی در نقاطی از مینه سوتا نزدیک مرزها آزمایش شوند.

در حالی که بسیاری از مناطق غرب میانه ، به ویژه داکوتای شمالی و جنوبی ، در اوایل سال جاری از شیوع عمده جلوگیری می کردند ، اما کارشناسان ترس دارند که امواج اخیر نشان می دهد که رویکرد غیرمتعارف کشورها برای محدود کردن COVID-19 با آنها مقابله کرده است.

بین 1 سپتامبر و 18 نوامبر ، میزان مثبت شدن در ویسکانسین از 9.2 درصد به طور متوسط ​​در هفت روز به 33.1 درصد رسیده است. در 14 روز گذشته ، آیووا 22.1 درصد تست مثبت بودن را ثبت کرده است.

در داکوتای شمالی و جنوبی ، اوضاع حتی بدتر است. در اول سپتامبر ، داکوتای شمالی حدود 1900 مورد مثبت فعال داشت. در 18 نوامبر ، 10131 مورد مثبت فعال وجود داشت. از روز پنجشنبه ، 17،884 مورد مثبت در داکوتای جنوبی رخ داده است که 26 درصد از 68671 موردی را که ایالت تاکنون دیده است ، نشان می دهد.

نمای هوایی وسایل نقلیه منتظر در محل برای آزمایش COVID-19 در میلواکی ، ویسکانسین [File: Reuters/Bing Guan]

دکتر جرمی جود ، کارشناس سیاست جهانی بهداشت و رئیس دانشکده هنرهای لیبرال در دانشگاه مینه سوتا ، دولوت ، به الجزیره گفت: “این اوج ماهها بی تحرکی است.” “کشورهایی که شاهد شیوع گسترده در غرب میانه هستیم اقدامات توصیه شده توسط فاوسی و CDC را به تأخیر انداخته اند یا از انجام آنها امتناع ورزیده اند.”

یود توضیح داد که مشکلات بهداشت عمومی “از طریق چریک ها دیده می شود”.

علاوه بر عدم وجود مأموریت برای استفاده از ماسک و محدودیت های اجتماعی برای کاهش میزان گسترش ، در هنگام تلاش ها دافعه های فعال نیز وجود دارد. جر فابیک ، یکی از اعضای هیئت مدیره و مشاور اندیشکده محافظه کار م Instituteسسه هارتلند ، پس از تلاش برای درخواست ماسک در سراسر کشور در ماه گذشته ، علیه فرماندار ویسکانسین ، تونی اِورس ، دادخواست شکایت کرده است.

داکوتای جنوبی همچنان محدودیتی ندارد ، سمتی که فرماندار جمهوری خواه آن کریستی نوئم از زمان شیوع آن تاکنون عهده داشته است.

داگ بورگهام ، فرماندار جمهوری داکوتای شمالی و دیرک ویلک ، مقام بهداشت ایالتی ، اولین الزامات تخفیف COVID-19 را در داکوتای شمالی (PDF) در 13 نوامبر اعلام کردند ، سه روز پس از آنکه بورگاس در 9 نوامبر اعلام کرد صد در صد ایالت است ظرفیت بیمارستان

اینها شامل ظرفیت 50 درصدی در کافه ها و رستوران ها ، 25 درصد ظرفیت در مکان ها برای برگزاری رویدادها و پوشش صورت در مکان های داخلی و عمومی و فضای باز که فاصله اجتماعی امکان پذیر نیست. مأموریت این ماسک با اجرای آن همراه نبود ، در 13 دسامبر منقضی می شود و خدمات مذهبی را شامل نمی شود.

سایت آزمون مرکز همایش های مینیاپولیس [Cinnamon Janzer/Al Jazeera]

بورگوم و ویلك نیز اقدامی غیرمعمول برای رفع كمبود ظرفیت بیمارستان در ایالت انجام دادند: اجازه دادن به كاركنان بهداشتی با موارد بدون علامت COVID-19 برای ادامه كار در بیمارستان ها و خانه های سالمندان (PDF).

این اعلامیه تسا جانسون ، رئیس انجمن پرستاران داکوتای شمالی و گروه او را متعجب کرد. وی گفت: “این یک ضربه روده ای بود برای ما زیرا هیچ صحبتی با او نداشتیم.”

جانسون به الجزیره گفت که او عاشق کار و تیم خود است و اگر در صورت مثبت بودن از او بخواهند کار کند ، اگر شخص دیگری نباشد این کار را انجام می دهد. برخی دیگر نگرانند که اگر در صورت بیماری به کار خود ادامه ندهند ، ممکن است در آینده تصمیم علیه آنها به حالت تعلیق درآید.

با این حال ، بدون کمک فدرال و یک استراتژی تخفیف ملی ، انتظار برای واکسن – بعید به نظر می رسد قبل از سال 2021 به طور گسترده در دسترس باشد – محتمل ترین راه حل برای جنگ غرب میانه غرب با COVID است.

از نظر جانسون ، داكوتای شمالی در چنین وضعیتی قرار گرفت ، “زیرا مقامات منتخب ما به علم گوش نمی دادند. آنها خیلی زود تصمیمات سختی نگرفته اند. “

جانسون در پایان گفت: “مردم مدام می گویند این آزادی های شخصی را می گیرد ، اما در پایان هیچ مسئولیتی وجود ندارد و شما می توانید حدس بزنید كه چه جوامعی می خواهند قطعات را بگیرند؟ پرستاران “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>