س aboutالاتی درباره نیروهای مسلح در وین ، یکی از حامیان محکوم داعش مطرح شده است اروپا


شهروند مقدونیه ای کویتیم فیجولای ، که چهار نفر را به قتل رساند ، در ماه دسامبر با آزادی مشروط آزاد شد.

روز چهارشنبه در اتریش س Quesالاتی در مورد چگونگی یک حامی محکوم داعش (داعش) برای انجام شورش مرگبار در قلب پایتخت وین مطرح شد.

محققان در تلاشند پس از بازداشت 14 نفر پس از تیراندازی روز دوشنبه ، اولین حمله بزرگ اتریش در چند دهه گذشته ، اطلاعات بیشتری در مورد حلقه مهاجم جمع کنند.

این مهاجم که کویتیم فیضولای شهروند مقدونی 20 ساله اتریشی معرفی شد ، در آوریل سال گذشته به دلیل تلاش برای سفر به سوریه و پیوستن به داعش محکوم و به زندان محکوم شد.

اما وی در ماه دسامبر ، قبل از پایان مجازات 22 ماهه خود ، با آزادی مشروط آزاد شد و سازمان های متخصص در “از بین بردن رادیکال” را هدف قرار دادند.

داعش ، که ادعای حملات بیشماری در اروپا را دارد ، روز سه شنبه گفت که “سرباز خلیفه” مسئول تیراندازی است که منجر به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن دیگران شد.

ساعاتی قبل از آنکه اتریش قفل ویروس کرونا را اعمال کند ، هنگامی که مردم در بارها و رستوران ها بیرون می رفتند و از آخرین شب آزادی نسبی لذت می بردند ، مهاجم تیراندازی بی حساب را در مرکز تاریخی شهر آغاز کرد.

پس از تعطیلی مدارس و مغازه ها پس از حمله ، خیابان های وین روز چهارشنبه – البته با توجه به محدودیت های ویروس – به حالت عادی بازگشت.

صدراعظم اتریش سباستین کورز تصمیم آزادسازی فیضولای – که دوشنبه شب توسط پلیس کشته شد – را “کاملاً اشتباه” توصیف کرد.

کورز روز سه شنبه به تلویزیون عمومی ORF گفت: “اگر او آزاد نشده بود ، یک حمله تروریستی امکان پذیر نبود.”

فرانتس راف ، رئیس ارشد امنیت اتریش ، به رسانه های محلی گفت که فیضولایی در آخرین جلسه برنامه ریشه کن کردن رادیکال با بودجه عمومی در اواخر اکتبر ، آخرین حملات در فرانسه را محکوم کرد.

وزیر کشور کارل نهامر روز سه شنبه گفت که مهاجم با موفقیت برنامه ها را “فریب” داد تا آزادی زودهنگام خود را تأمین کند.

نهامر گفت که پرونده وی “شکستگی” در سیستم را نشان می دهد و حمله به خانه فیضولایی پس از حمله شواهد بسیاری از عقاید رادیکال وی را نشان داد.

وی به پستی در فیس بوک اشاره کرد که در آن فیضولای با کلاشینکف و یک قمه ژست می گرفت ، که همراه با شعارهای داعش همچنان از آن استفاده می کرد.

نیکولاس راست ، وکیل سال گذشته فیضولایی ، روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: “هیچ کس فکر نمی کرد که او توانایی چنین چیزی را دارد.”

وی همچنین س questionsالاتی را در مورد حذف احتمالی برنامه های ریشه کنی فیضولایی که در آن حضور داشت ، مطرح کرد.

راست گفت: “بدون اینکه بخواهم کسی را سرزنش کنم ، اگر آنها متخصص هستند ، چرا آنها چیزی را متوجه نشده اند؟”

“آنها باید بیشترین – و آخرین – تماس را با او داشته باشند.”

پس از اینکه مقامات در ابتدا می ترسیدند پس از حمله بیش از یک مهاجم آزاد شود ، پلیس در حال کار بر این فرض است که فیضولای تنها فرد مسلح است.

آنها 18 حمله انجام دادند و 14 مورد دستگیری برای این قتل ها انجام دادند ، و روف گفت برخی از کسانی که در حال حاضر توسط پلیس تحت تحقیق قرار گرفته اند ، همدست بوده اند.

این تحقیقات چندین کشور را شامل می شود ، سوئیس دو بار دستگیر و مقدونیه ، جایی که فیضولای ریشه خانوادگی دارد ، با مقامات اتریش همکاری می کنند.

روز سه شنبه ، کورز خواستار پاسخ اتحادیه اروپا به “اسلام سیاسی” شد و گفت این ایدئولوژی برای آزادیها و ارزشهای اروپا “خطرناک” است.

روز چهارشنبه ، دفتر او گفت که با رئیس جمهور فرانسه در تماس بوده است امانوئل ماکرون برای بحث در مورد ابتکارات مشترک در مبارزه با “تروریسم”.

جمهوری اخیر کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) در فرانسه باعث ایجاد تنش های جدیدی در سراسر جهان شده و اعتراضاتی را در برخی از کشورهای با اکثریت مسلمان به راه انداخته است.

فرانسه خود شاهد حمله ای مرگبار به مسیحیان در کلیسا در شهر نیس در مدیترانه و سر بریدن معلمی در حوالی پاریس بوده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>